רוצה פרטים על תנאי קבלה לפילוסופיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ופסיכומטרי לתואר ראשון בפילוסופיה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה לפילוסופיה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


טבלת תנאי קבלה והשוואת ציונים הנדרשים ללימודי פילוסופיה

 

רוצים להתקבל ללימודי פילוסופיה?

 

הפילוסופיה מלווה את האדם עוד מהעידן העתיק והיא מסייעת לו לפתח דיון על שאלות קיומיות שהעסיקו אותו מאז ומעולם. הכרה, מוסר, אסתטיקה ומשטרים פוליטיים הם רק חלק מן הנושאים בהן פילוסופים מתחבטים בכתיבה ובהגות שלהם.

 

לימודי פילוסופיה מתאימים למי שמעוניינים למצוא פתרון לשאלות מהותיות שהעסיקו חוקרים ותיאורטיקנים מדורי דורות. דרך הלימודים הסטודנטים יכולים לפתח את תהליכי החשיבה, להרחיב את האופקים ולבחון השקפות עולם רבות ומגוונות.


בדומה לרוב תנאי הקבלה ללימודי מדעי הרוח, הדרישות מהמועמדים ללימודי פילוסופיה מתבססות בדרך כלל על ציון התאמה, ממוצע משוקלל של הציון בפסיכומטרי וממוצע תעודת הבגרות. לרוב הציון המשולב שנדרש כדי להתקבל ללימודי פילוסופיה אינו גבוה למדיי ונע בין 50 - 560. ישנם מוסדות לימוד שמציעים למועמדים עם ממוצע בגרויות גבוה במיוחד להתקבל ללימודים גם ללא צורך בפסיכומטרי.

 

ברבים מבין המוסדות מועמדים שלא עומדים בתנאי הקבלה יכולים ללמוד במכינה מתאימה. יש להביא בחשבון כי כאשר לימודי פילוסופיה מתקיימים במסלול דו חוגי, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה גם של החוג השני ובכל מקרה של החוג עם הדרישות הגבוהות מבין השניים.

 

הנה תנאי הקבלה ללימודי פילוסופיה במוסדות הלימוד השונים:


שימו לב, תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה, אנו ממליצים לפנות הישר למוסדות הלימוד. כל המסתמכים על המידע המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.

 

  

 

מוסדות לימוד

ציון משולב   ציון פסיכומטרי הערות חשובות ותנאי קבלה נוספים
האוניברסיטה הפתוחה       במסגרת מטרתה להנגשת השכלה אקדמית לכלל האוכלוסיות, המועמדים ללימודים באוניברסיטה הפתוחה יכולים להתקבל ללימודי פילוסופיה ללא פסיכומטרי או בגרות, וכן ללימודי כל התארים האחרים במסגרת האוניברסיטה. במקום זאת, המועמדים צריכים להוכיח את היכולות במהלך הלימודים. כך מתאפשר למגוון של אוכלוסיות להתקבל ללימודים, כגון חיילים משרתים ומשוחררים, תלמידים בתיכון, בעלי משפחות ומועמדים נוספים ללא השכלה קודמת. חשוב לציין כי האוניברסיטה הפתוחה שמה דגש רב על מצוינות אקדמית ואופי הלימודים בה מצריך מהסטודנטים משמעת עצמית, כוח רצון והתמדה רבה.
אוניברסיטת בן גוריון 500 או   500  ניתן  להתקבל ללא פסיכומטרי, על סמך ממוצע בגרות 90 לפחות

אוניברסיטת תל אביב

500 או 450 הלימודים מתקיימים במסגרת הפקולטה למדעי הרוח. כדי להתקבל, ניתן להציג ממוצע בגרויות של 100, ללא צורך בציון פסיכומטרי.
האוניברסיטה העברית משתנה או 600 ממוצע 97.5 ומעלה בבגרויות פוטר את המועמדים מן הבחינה הפסיכומטרית.
אוניברסיטת חיפה 560    

 

אוניברסיטת בר אילן לא מפורט      אוניברסיטה זו מאפשרת ללמוד פילוסופיה במרכז הארץ. מועמדים שברשותם ציון בגרויות ממוצע של 9.5 ומעלה פטורים מהצגת הציון בפסיכומטרי.
המרכז האקדמי שלם       במרכז האקדמי שלם נלמדת תכנית ללימודי פילוסופיה והגות יהודית. הקבלה היא למועמדים שברשותם בגרות מלאה עם 25 יחידות לפחות בממוצע של 100 ומעלה. יש צורך בציון 200 ומעלה בבחינת אמי"ר. המועמדים נדרשים גם לכתוב מסה שבוחנת את כישורי הכתיבה שלהם.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה לפילוסופיה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה לפילוסופיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח

התקבלו 239 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp