תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

 

בין הנפש לבין המוח

 

הפסיכולוגיה היא דיסציפלינה שמטרתה לפתוח צוהר לנפש האדם ולתהליכים המנטאליים שהוא עובר, כמו מוטיבציה וערכים, תפיסה וזיכרון ומטרות ודחפים. כל האלמנטים האלה מלווים את האדם מינקות ועד שיבה.

 

לעומת זאת, מדעי הקוגניציה חוקרים את מוח האדם, כיצד הוא משפיע על התנהגויות השונות של האדם, על התפיסות שלו, על המציאות וההשלכות שלהן. תחום זה נסמך ומשתף פעולה עם דיסציפלינות שונות, כמו הבלשנות, המחשבים, הפילוסופיה ומדעי ההתנהגות הסייעות לחוקרים להבין תהליכים כמו רכישת שפה, תפיסות לוגיות והגדרת היסודות של המחשבה.

 

תכנית לימודים

 

לימודי פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה מקנים לסטודנטים נקודת ראיה רחבה על התנהלות האדם ועל התהליכים הלוגיים והרגשיים שהוא עובר בסיטואציות שונות. הסטודנטים לומדים על הגישות השונות של הפסיכולוגיה, החל מפרויד ועד ימינו, ועל האסכולות השונות המתקיימות בד בבד, כמו פסיכולוגיה של האישיות, מבחנים פסיכולוגיים ופסיכולוגיה בין־תרבותית.

 

כמו כן, לימודי התואר מקנים לסטודנטים כלים מחקריים ויישומיים לבחינה של אספקטים שונים, כמו שיפוט אינטואיטיבי, פסיכולוגיה קוגניטיבית, הפרעות שינה ותפיסת המוח של פילוסופיות אנליטיות. הסטודנטים לומדים לשאול שאלות ולחפש תשובות לסוגיות תת־הכרתיות, כמו איך חירשים חושבים, מה הדומה והשונה בין שפת דיבור לשפת תכנות ועוד.

 


מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימודים בנויה מקורסי תשתית של מדעי החברה, מקורסי חובה בפסיכולוגיה, מקורסי חובה בלימודי מדעי הקוגניציה, מקורסי בחירה משני החוגים ומקורסי סמינר. מערכת הקורסים משלבת הדרכות ולימודים פרונטאליים עם לימודים מקוונים מרחוק. מערכת זו מאפשרת לתלמידים ללמוד בהתאם לצרכים שלהם ולפי זמנם ולבחור גם את מקום הלימודים מבין כ - 50 סניפי האוניברסיטה ברחבי הארץ.

 

נושאי הלימוד

 

 • מבוא לסטטיסטיקה
 • פילוסופיה של הנפש
 • פסיכולוגיה חברתית
 • פסיכולוגיה פיזיולוגית
 • מחקר, רגרסיה וניתוח
 • היסטוריה של הפסיכולוגיה    
 • מבוא ללוגיקה
 • שפה וקוגניציה
 • יישומי המחשב
 • בלשנות תיאורטית
 • הזדהות עם קבוצות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מאפשרים מגוון מסלולים לתואר ראשון ולתואר שני הבנויים משילוב של לימודים פרונטאליים, הדרכות ולימוד מקוון מבית התלמיד. מסגרת לימודים זו מאפשרת לסטודנטים ללמוד לפי לוח הזמנים שלהם ולפי צורכיהם, כך שהם יכולים לשלב את הלימודים האקדמיים עם עבודה. בין המסלולים שהאוניברסיטה מציעה אפשר ללמוד לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סוציולוגיה, לימודי מנהיגות ושינוי חברתי ולימודי ניהול משאבי אנוש.

 

תנאי קבלה

 

לימודי פסיכולוגיה וקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה מתאפשרים גם ללא ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות. משכך, גם חיילים משוחררים, אנשים עובדים ותלמידי תיכון יכולים ללמוד לתואר זה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר צוברים את מלוא נקודות הזכות הנדרשות ושעומדים בכל הדרישות האקדמיות, לרבות הוכחת ידע באנגלית והדרכה ביבליוגרפית בספריה, מקבלים תואר בוגר בפסיכולוגיה ובקוגניציה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר בפסיכולוגיה ובמדעי הקוגניציה יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים בכל אחת מן הדיסציפלינות, כמו למשל תואר שני בפסיכולוגיה, או להשתלב במעבדות מחקר העוסקות בקוגניציה ובפסיכולוגיה. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה בתחומים המצריכים את הידע שבבעלותם, כמו אבחון, ייעוץ ארגוני, עמותות חברתיות ובארגוני טיפול שונים.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

חוות דעת של סטודנטים על פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה - האוניברסיטה הפתוחה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
29/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את הסדר. את הדרך, הלימודים לא קלים,אבל אני מרגישה שזה תורם לי.

על הקמפוס

מקום מאוד חמים ונעים. הרגשה חיובית בקמפוס יש מקומות חניה, קפיטריה טובה. אווירה נעימה מאוד.

טיפים

אשמח לתת לכם טיפים. 1. תכירו חברים זה עוזר ללמידה. 2. תתיעצו ותתנו טיפים משלכם. 3. ממליצה להגיש את ר קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp