תואר בפסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על פסיכולוגיה ופילוסופיה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה

 

האדם החושב והמרגיש

 

הפסיכולוגיה והפילוסופיה הן שתי דיסציפלינות המעסיקות את האדם מראשית ההיסטוריה, שתיהן התפתחו בימי יוון העתיקה והפירוש של שתי המילים היווניות מעיד על העומק שהן מכילות, "פסיכולוגיה" היא תורת הנפש ו"פילוסופיה" היא אהבת החכמה.

 

שתי האסכולות יחד מכסות את ההיבטים הפנימיים של האדם, בעוד הפסיכולוגיה מתחקה אחר הנפש ומסיקה מכך מסקנות על התנהגות האדם, הפילוסופיה עוסקת בטבעו של האדם ויחסו לסביבה שהוא מצוי בה. הלומדים את התחומים האלה מקבלים תמונה נרחבת על התהליכים המחשבתיים והרגשיים שהאדם חווה במרוצת חייו.

 

תכנית לימודים

 

המסלול הדו חוגי ללימודי פסיכולוגיה ולימודי פילוסופיה באוניברסיטה הפתוחה נותן לסטודנטים ראייה רוחבית על התנהגות האדם, הן מהפן הרגשי וההתנהגותי והן מהפן המחשבתי והרוחני. תכנית הלימודים פותחת צוהר להבנת תהליכים מנטאליים כמו הדרכים להבניית זיכרון, כיצד נקבעים ערכים חברתיים ופרטיים ומהם המטרות והדחפים המניעים את האדם משחר ילדותו ועד ערוב ימיו.

 

הסטודנטים לומדים על הוגים שונים מראשית הדיסציפלינה, כמו אפלטון ואריסטו, ועד פילוסופים של העת החדשה כמו קאנט, קירקגור וניטשה. כמו כן, הם לומדים על האסכולות השונות הקיימות בפילוסופיה, כמו אסתטיקה, תורת המוסר ואקזיסטנציאליזם והם רוכשים כלים לביקורות התורות השונות. נוסף על כך, הם מקבלים את היכולת להתמודד עם שאלות קיומיות, ממש כמו ההוגים הגדולים, ואף לשאול שאלות ולטעון טיעונים לוגיים במבנים פילוסופיים.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימודים בנויה מקורסי תשתית של מדעי החברה, מקורסי חובה בפסיכולוגיה, מקורסי בחירה בפסיכולוגיה, מקורסי חובה בפילוסופיה, מקורסי בחירה בפילוסופיה ומקורסי סמינר. עד תום הלימודים הסטודנטים צריכים להגיש עבודת סמינר בכל אחד מהחוגים.

 

נושאי הלימוד

 

 • קוגניציה חזותית
 • חשיבה היסטורית
 • פרקים באסתטיקה
 • הזדהות עם קבוצות
 • פסיכולוגיה חברתית
 • פילוסופיה של המדע    
 • שפה וזקנה
 • ליקויי למידה
 • מוח וקוגניציה
 • מבוא ללוגיקה
 • מדקארט ועוד יום    
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד אקדמי המציע שלל מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. המסלולים משלבים הדרכות, הרצאות פרונטאליות ולימודים מקוונים, כך שהסטודנטים יכולים ללמוד בהתאם לצורכיהם מבחינת זמנים ומקום לימוד. בין התארים הנלמדים באוניברסיטה הם לימודי היסטוריה, לימודי סוציולוגיה, לימודי ספרות ולימודי מדעי ההתנהגות.

 


תנאי קבלה

 

ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה ובפילוסופיה אפשר להתקבל גם ללא תעודת בגרות וללא ציון פסיכומטרי. משכך, גם אנשים ללא השכלה קודמת, כמו תלמידי תיכון וחיילים משוחררים, יכולים להירשם ללימודים אלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל דרישות התואר של שני החוגים, לרבות הגשת עבודות הסמינר, הוכחת ידע באנגלית והדרכה ביבליוגרפית בספרייה, מקבלים תואר בוגר בפסיכולוגיה ובפילוסופיה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון במסלול זה יכולים להמשיך ללימודים לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה ובמדעי הרוח. כמו כן, הם יכולים להמשיך ללימודי תעודת הוראה ולהשתלב במערכת החינוך. נוסף על כך, בעלי התואר משתלבים בשוק העבודה במכוני מחקר, בתחום הטיפולי, בתחום הכתיבה והעריכה ובחברות משאבי אנוש.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי פסיכולוגיה

האם בעל מחלה נפשית יכול להיות פסיכולוג?
איריס
1 תגובות
אפשר להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה לאחר תואר ראשון דו חוגי?
תום
1 תגובות
השלמה לתואר שני בפסיכולוגיה לבוגרת קרימינולוגיה
ליאור שלום
1 תגובות
תגמולי החזר בלימודי פסיכולוגיה
אביעד סעדיה
1 תגובות
כדאי להתחיל ללמוד פסיכולוגיה בגיל 28?
ליאור
1 תגובות
כדאי ללמוד פסיכולוגיה דו חוגי?
יערה גפן
1 תגובות
פסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון או באוניברסיטה הפתוחה?
יוליה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,089 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא פסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp