לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > פסיכולוגיה > פסיכולוגיה וסוציולוגיה

לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה לתואר ראשון


מחפש/ת מידע על לימודים? פסיכולוגיה וסוציולוגיה ? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה פסיכולוגיה
כלכלה ופסיכולוגיה
לימודי ערב - פסיכולוגיה
פסיכולוגיה וסוציולוגיה
פסיכולוגיה ומדעי המדינה
פסיכולוגיה וחינוך
פסיכולוגיה ומדעי החיים
פסיכולוגיה ומדעי המחשב
פסיכולוגיה וניהול
לימודי סוציולוגיה
 
 
לימודי משפטים ופסיכולוגיה
קורסי פסיכולוגיה לתעודה ולהמשך
קורס מתא"ם
תואר שני פסיכולוגיה
מדעי ההתנהגות
לימודי פסיכותרפיה
פסיכולוגיה ותקשורת
שכר פסיכולוג
אפיק מעבר - פסיכולוגיה
קורסי פסיכולוגיה ביהדות

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה לתואר ראשון

 

תחום הפסיכולוגיה ותחום הסוציולוגיה נושקים זה לזה ועוסקים במספר רב של נושאים משותפים. חקר התנהגות בני האדם הוא הנושא המרכזי המשותף לשני התחומים הללו. בעוד לימודי סוציולוגיה עוסקים בעיקר בפן המחקרי של התנהגות ומאפייני בני האדם ובשאלה כיצד כל אלה משפיעים על המין האנושי ועל ההתנהגות שלו, לימודי פסיכולוגיה עוסקים יותר בשאלה - כיצד יש לטפל באנשים לאור ההתנהגות והפעולות שלהם?

 

לימודי סוציולוגיה עוסקים כאמור בחקר החברה האנושית, התרבות שלה, המרכיבים שלה ובהשפעותיה על דפוסי ההתנהגות של האנשים המרכיבים אותה. בלימודים אלו לומדים הסטודנטים לבחון ולחקור מוסדות כמו משפחה, פוליטיקה, דת, כלכלה ועוד. מקצוע הפסיכולוגיה עוסק אף הוא בחקר הנפש וההתנהגות של בני האדם, אך שם דגש יותר על הפן הטיפולי. שני המקצועות המרתקים הללו שייכים לתחום מדעי החברה ושניהם מבוקשים מאוד (בעיקר לימודי הפסיכולוגיה). השילוב בניהם מעניק יתרון לפסיכולוגים ולסוציולוגים כאחד.

 

כאשר משלבים בין תחום הסוציולוגיה לתחום הפסיכולוגיה מקבלים מסלול לימודים מרתק הטומן בחובו את תחומי החיים המרתקים ביותר - בני האדם, ההתנהגות שלהם וההשפעה של התנהגות זו על חיינו. המטרה העיקרית של לימודי תואר ראשון במסלול זה היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחום תוך כדי הקניית התמחות עיונית ומעשית בתחומי הסוציולוגיה והפסיכולוגיה השונים, על מנת שיוכלו להשתלב בשוק העבודה הישראלי עם תום הלימודים.

 

מה לומדים?

 

מסלול הלימודים לתואר ראשון פסיכולוגיה וסוציולוגיה חושף את הסטודנטים לחקר המין האנושי ומערב אותם בביצוע של עבודות מחקר אישיות וקבוצתיות.

 

הפסיכולוגיה והסוציולוגיה שייכות שתיהן לתחום מדעי החברה, אולם כל אחת מהדיסיפלינות מספקת מבט ייחודי על נפש האדם ועל התנהגותו באירועים חברתיים שונים. המסלול המשולב לקראת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה זוכה לביקוש רב בשנים האחרונות, מאחר והוא מעניק לסטודנטים ידע רב תחומי מגוון המאפשר להם לרכוש הבנה מעמיקה של החברה האנושית ולהשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה.

 

תחום הפסיכולוגיה הוא עתיק יומין ומתועד היטב בהיסטוריה האנושית עוד בימים בהם היוונים ניסו לחקור את תורת נפש האדם. מאז, הפסיכולוגיה התפתחה עד מאד, וכיום היא נסמכת על שיטות מחקר מדעיות מתקדמות ומעגנת בתוכה מגוון התמחויות. הפסיכולוגיה עוסקת בחקר החוקיות העומדת מאחורי ההתנהגות האנושית, במטרה להציע דרכים לטפל בבעיות התנהגותיות קיימות ולמנוע הישנות של בעיות אלו. בתחום הפסיכולוגיה, קיימות תיאוריות ושיטות טיפול רבות, והסטודנטים המשתתפים בלימודי פסיכולוגיה זוכים להכיר את התיאוריות המרכזיות בתחום.

 

 

השילוב בין פסיכולוגיה לסוציולוגיה

 

לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה לתואר ראשון מאפשרים לסטודנטים להכיר את הדרכים בה הנפש פועלת, כמו גם את ההשפעות של החברה והסביבה על היחיד. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע בנושאים רבים לרבות תהליכי הגלובליזציה, הירידה בכוחה של מדינת האומה, מדעי ההתנהגות, מבנה ותפקוד קבוצות חברתיות וחקר קונפליקטים חברתיים ותהליכים של שינוי חברתי. כל אלה ייסיעו לסטודנטים לפתח רגישות ומודעות רב תרבותית.

 

הלימודים במסלול המשולב לפסיכולוגיה וסוציולוגיה לתואר ראשון נמשכים בדרך כלל שלוש שנים. עם זאת, רבים מהסטודנטים בוחרים להאריך את הלימודים בשנה נוספת במטרה לזכות גם בתעודת הוראה שתאפשר את השתלבותם בתחום ההוראה במערכות החינוך.
יש להוסיף כי בכדי לזכות בהסמכת פסיכולוג יש צורך במסלול הכשרה ארוך הכולל לימודי תואר שני בפסיכולוגיה, והתמחות של מספר שנים בהתאם למסלול הנבחר.

 

 

היכן לומדים?

 

  • האוניברסיטה הפתוחה: האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לבחור לשלב בין לימודי פסיכילוגיה ללימודי סוציולוגיה. האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת ללמוד במתכונת גמישה מבחינת שעות וימי הלימוד באופן המשלב בין למידה מקוונת בשילוב טכנולוגיות לבין מפגשים פרונטליים להדרכה. אפשר לבחור מבין עשרות מרכזי לימוד בפרישה ארצית.

 

  • אוניברסיטת בר אילן: האוניברסיטה מציעה מסלול דו ראשי ללימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה - אנתרופולוגיה, אשר כולל התנסות מעשית בשדה. ניתן ללמוד במסלולים נוספים כגון פסיכולוגיה וכלכלה ופסיכולוגיה וקרימינולוגיה.

 

  • אוניברסיטת אריאל: באוניברסיטת אריאל ניתן לבחור בשילוב הדו חוגי פסיכולוגיה וסוציולוגיה כאחד מבין השילובים בפקולטה למדעי החברה והרוח. התכנית משלבת תרגולים וסדנאות מעשיים.

 

  • אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטת תל-אביב מתקיימים שילובים דו חוגיים מגוונים, בהם גם לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה אשר נפרשים על פני שלוש שנים וחושפים למגוון היבטים בנפש האדם ולתהליכים חברתיים ותרבותיים.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי פסיכולוגיה, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

תכנית הלימודים המשולבת, מאפשרת השתלבות בשוק העבודה במשרות בתחום הסוציולוגיה (בקהילה ובחברה), ובתחום הפסיכולוגיה (משאבי אנוש, השמה, ריכוז כוח אדם, הדרכה ועוד) .הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה כמנהלי כוח אדם, עובדי חברות השמה ובחברות, עסקים או עמותות העוסקות בתחומים חברתיים. הדרישה לסוציולוגים ופסיכולוגיים איכותיים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי גדלה מאוד בשנים האחרונות. בוגרים אשר ירצו להמשיך ללימודי תואר שני על מנת להתמחות בתחום מסוים יוכלו לעשות זאת (אם הנתונים שלהם יאפשרו להם להתקבל לתואר השני כמובן).

רוצה לדעת יותר על פסיכולוגיה וסוציולוגיה ? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על פסיכולוגיה וסוציולוגיה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד פסיכולוגיה וסוציולוגיה

חוות דעת של סטודנטים: פסיכולוגיה וסוציולוגיה (13 חוות דעת)
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
אביטל ,אוניברסיטת בר אילן, בר אילן - פסיכולוגיה וקרימינולוגיה, 27/11/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את האווירה החמה בקמפוס, את האירועים העשירים והכייפים בלי קשר ללימודים. המקום עצמו גם יפה מאוד..

על הקמפוס
יש מגוון רחב של תלמידים מכל מיני אזורים ומגזרים בארץ, יש הרגשה משפחתית בקמפוס. כיף לבוא לאוניברסיטה וללמוד כל יום!
מאיה,המכללה האקדמית עמק יזרעאל, מכללת עמק יזרעאל - פסיכולוגיה, 09/11/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מרצים מעולים ומעניינים
קורסים מעשירים
קורסי העשרה מעניינים ופותחים את החשיבה

על הקמפוס
הקמפוס יושב באזור פתוח וירוק עם אווירה טובה. המבנים חדשים. חדרי ההרצאות גדולים ומרווחים. חסרים שקעים ברוב הכיתות אז מומלץ לבוא עם מפצל :)
 
פורומים בתחום
פורום לימודי פסיכולוגיה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי פסיכוביולוגיה - ביולוגיה ופסיכולוגיה
מכללות במרכז הארץ - חוות דעת של סטודנטים
לימודי פסיכולוגיה וניהול משאבי אנוש
תואר בפסיכולוגיה ומדעי המוח
מה ללמוד - פסיכולוגיה או רפואה?
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לפסיכולוגיה
לימודי פסיכולוגיה - המסלול האקדמי
לימודי פסיכולוגיה - אוניברסיטת חיפה
מכללת אשקלון - פסיכולוגיה
פסיכולוגיה - המרכז הבינתחומי הרצליה
מכללת רמת גן - פסיכולוגיה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על פסיכולוגיה וסוציולוגיה ?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד פסיכולוגיה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
המשך תואר בפסיכולוגיה בארץ (לפני 6 ימים, 7 שעות, 9 דקות)
לימודי פסיכוביולוגיה (לפני 7 ימים, 7 שעות, 20 דקות)
המשך תואר פסיכולוגיה בארץ (לפני 8 ימים, 2 שעות, 18 דקות)
בחירת מסלול לימודים (לפני 8 ימים, 7 שעות, 4 דקות)
בחירת מסלול לימודים (לפני 9 ימים, 5 שעות, 15 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD