רוצה פרטים על פסיכולוגיה וסוציולוגיה ?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פסיכולוגיה וסוציולוגיה ? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה לתואר ראשון

 

תחום הפסיכולוגיה ותחום הסוציולוגיה נושקים זה לזה ועוסקים במספר רב של נושאים משותפים. חקר התנהגות בני האדם הוא הנושא המרכזי המשותף לשני התחומים הללו. בעוד לימודי סוציולוגיה עוסקים בעיקר בפן המחקרי של התנהגות ומאפייני בני האדם ובשאלה כיצד כל אלה משפיעים על המין האנושי ועל ההתנהגות שלו, לימודי פסיכולוגיה עוסקים יותר בשאלה - כיצד יש לטפל באנשים לאור ההתנהגות והפעולות שלהם?

 

לימודי סוציולוגיה עוסקים כאמור בחקר החברה האנושית, התרבות שלה, המרכיבים שלה ובהשפעותיה על דפוסי ההתנהגות של האנשים המרכיבים אותה. בלימודים אלו לומדים הסטודנטים לבחון ולחקור מוסדות כמו משפחה, פוליטיקה, דת, כלכלה ועוד. מקצוע הפסיכולוגיה עוסק אף הוא בחקר הנפש וההתנהגות של בני האדם, אך שם דגש יותר על הפן הטיפולי. שני המקצועות המרתקים הללו שייכים לתחום מדעי החברה ושניהם מבוקשים מאוד (בעיקר לימודי הפסיכולוגיה). השילוב בניהם מעניק יתרון לפסיכולוגים ולסוציולוגים כאחד.

 

כאשר משלבים בין תחום הסוציולוגיה לתחום הפסיכולוגיה מקבלים מסלול לימודים מרתק הטומן בחובו את תחומי החיים המרתקים ביותר - בני האדם, ההתנהגות שלהם וההשפעה של התנהגות זו על חיינו. המטרה העיקרית של לימודי תואר ראשון במסלול זה היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחום תוך כדי הקניית התמחות עיונית ומעשית בתחומי הסוציולוגיה והפסיכולוגיה השונים, על מנת שיוכלו להשתלב בשוק העבודה הישראלי עם תום הלימודים.

 

מה לומדים?

 

מסלול הלימודים לתואר ראשון פסיכולוגיה וסוציולוגיה חושף את הסטודנטים לחקר המין האנושי ומערב אותם בביצוע של עבודות מחקר אישיות וקבוצתיות.

 

הפסיכולוגיה והסוציולוגיה שייכות שתיהן לתחום מדעי החברה, אולם כל אחת מהדיסיפלינות מספקת מבט ייחודי על נפש האדם ועל התנהגותו באירועים חברתיים שונים. המסלול המשולב לקראת תואר ראשון בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה זוכה לביקוש רב בשנים האחרונות, מאחר והוא מעניק לסטודנטים ידע רב תחומי מגוון המאפשר להם לרכוש הבנה מעמיקה של החברה האנושית ולהשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה.

 

תחום הפסיכולוגיה הוא עתיק יומין ומתועד היטב בהיסטוריה האנושית עוד בימים בהם היוונים ניסו לחקור את תורת נפש האדם. מאז, הפסיכולוגיה התפתחה עד מאד, וכיום היא נסמכת על שיטות מחקר מדעיות מתקדמות ומעגנת בתוכה מגוון התמחויות. הפסיכולוגיה עוסקת בחקר החוקיות העומדת מאחורי ההתנהגות האנושית, במטרה להציע דרכים לטפל בבעיות התנהגותיות קיימות ולמנוע הישנות של בעיות אלו. בתחום הפסיכולוגיה, קיימות תיאוריות ושיטות טיפול רבות, והסטודנטים המשתתפים בלימודי פסיכולוגיה זוכים להכיר את התיאוריות המרכזיות בתחום.

 

 

השילוב בין פסיכולוגיה לסוציולוגיה

 

לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה לתואר ראשון מאפשרים לסטודנטים להכיר את הדרכים בה הנפש פועלת, כמו גם את ההשפעות של החברה והסביבה על היחיד. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע בנושאים רבים לרבות תהליכי הגלובליזציה, הירידה בכוחה של מדינת האומה, מדעי ההתנהגות, מבנה ותפקוד קבוצות חברתיות וחקר קונפליקטים חברתיים ותהליכים של שינוי חברתי. כל אלה ייסיעו לסטודנטים לפתח רגישות ומודעות רב תרבותית.

 

הלימודים במסלול המשולב לפסיכולוגיה וסוציולוגיה לתואר ראשון נמשכים בדרך כלל שלוש שנים. עם זאת, רבים מהסטודנטים בוחרים להאריך את הלימודים בשנה נוספת במטרה לזכות גם בתעודת הוראה שתאפשר את השתלבותם בתחום ההוראה במערכות החינוך.
יש להוסיף כי בכדי לזכות בהסמכת פסיכולוג יש צורך במסלול הכשרה ארוך הכולל לימודי תואר שני בפסיכולוגיה, והתמחות של מספר שנים בהתאם למסלול הנבחר.

 

 

היכן לומדים?

 

  • האוניברסיטה הפתוחה: האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לבחור לשלב בין לימודי פסיכילוגיה ללימודי סוציולוגיה. האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת ללמוד במתכונת גמישה מבחינת שעות וימי הלימוד באופן המשלב בין למידה מקוונת בשילוב טכנולוגיות לבין מפגשים פרונטליים להדרכה. אפשר לבחור מבין עשרות מרכזי לימוד בפרישה ארצית.

 

  • אוניברסיטת בר אילן: האוניברסיטה מציעה מסלול דו ראשי ללימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה - אנתרופולוגיה, אשר כולל התנסות מעשית בשדה. ניתן ללמוד במסלולים נוספים כגון פסיכולוגיה וכלכלה ופסיכולוגיה וקרימינולוגיה.

 

  • אוניברסיטת אריאל: באוניברסיטת אריאל ניתן לבחור בשילוב הדו חוגי פסיכולוגיה וסוציולוגיה כאחד מבין השילובים בפקולטה למדעי החברה והרוח. התכנית משלבת תרגולים וסדנאות מעשיים.

 

  • אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטת תל-אביב מתקיימים שילובים דו חוגיים מגוונים, בהם גם לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה אשר נפרשים על פני שלוש שנים וחושפים למגוון היבטים בנפש האדם ולתהליכים חברתיים ותרבותיים.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי פסיכולוגיה, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

השתלבות בתעשייה לאחר הלימודים

 

תכנית הלימודים המשולבת, מאפשרת השתלבות בשוק העבודה במשרות בתחום הסוציולוגיה (בקהילה ובחברה), ובתחום הפסיכולוגיה (משאבי אנוש, השמה, ריכוז כוח אדם, הדרכה ועוד) .הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה כמנהלי כוח אדם, עובדי חברות השמה ובחברות, עסקים או עמותות העוסקות בתחומים חברתיים. הדרישה לסוציולוגים ופסיכולוגיים איכותיים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי גדלה מאוד בשנים האחרונות. בוגרים אשר ירצו להמשיך ללימודי תואר שני על מנת להתמחות בתחום מסוים יוכלו לעשות זאת (אם הנתונים שלהם יאפשרו להם להתקבל לתואר השני כמובן).

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכולוגיה וסוציולוגיה ?

רוצה לדעת יותר על פסיכולוגיה וסוציולוגיה ?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד פסיכולוגיה וסוציולוגיה

התאמה לתפקיד פסיכולוגי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: פסיכולוגיה וסוציולוגיה

התקבלו 22 דירוגים בציון ממוצע 3.8 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp