לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה BA באוניברסיטה הפתוחה


על ספת הפסיכולוג

 

פסיכולוגיה וסוציולוגיה הן שתי דיסציפלינות מתחום מדעי החברה, שתיהן מתמקדות בחקר החברה ובהתנהגותה. הפסיכולוגיה חוקרת את נפש האדם, כיצד הוא מתנהל ולאילו השפעות הוא נתון ובעזרת ממצאים אלה היא מפתחת דרכים לטיפול בבעיות נפשיות ומנסה לחזות דפוסים המניעים את האדם לפעול בדרך שבה הוא נוהג. הסוציולוגיה חוקרת את האינטראקציה בין חברות בסיטואציות שונות וכן את המבנים החברתיים מהם מורכבת החברה.

 

השילוב של שתי הדיסציפלינות מהווה תמונה רחבה על האדם כפרט וכחלק מחברה. לימודי הפסיכולוגיה והסוציולוגיה המתקיימים באוניברסיטה הפתוחה מבוקשים מאוד הן בגלל תחומי העניין המרתקים שהם מכילים והן בגלל אפשרויות הקריירה העומדות בפני בוגרי החוג.

תכנית לימודים


בלימודי הפסיכולוגיה התלמידים לומדים על תהליכים נפשיים מגוונים, כמו החלטות, מוטיבציה, זיכרון, תפיסות ודחפים. הם מקיפים תחומים מגוונים כפסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה של האישיות ופסיכולוגיה התפתחותית

בלימודי הסוציולוגיה התלמידים בוחנים את יסודות החשיבה והמחקר הסוציולוגי. דרך קורסים מגוונים הם עוסקים בשלל היבטים בחברה הישראלית, ברבדיה ובתהליכים שמתחוללים בה. כך הם דנים בסוגיות בתרבות, במגדר, בארגונים, במשפחה, בפוליטיקה ובספורט.
 

 • רוצים להתעמק במסוגיות חברתיות? קראו עוד על מדעי החברה


מתכונת הלימוד


התואר הוא דו-חוגי ומתמקד בשלוש חטיבות: לימודי תשתית, קורסי חובה בפסיכולוגיה וקורסי חובה בסוציולוגיה. כמו כן, התלמידים בוחרים ממגוון קורסי הבחירה משני החוגים. עד תום הלימודים התלמידים מגישים שתי עבודות סמינריוניות, עבודה סמינריונית אמפירית בפסיכולוגיה ועבודה סמינריונית בסוציולוגיה.

 

הלימודים מתקיימים במתכונת של שילוב מפגשים פרונטאליים והדרכות עם למידה מרחוק. מתכונת לימודים זו מאפשרת לתלמידים להיות גמישים וללמוד לפי צרכיהם.

נושאי הלימוד

 

 • מבוא לסטטיסטיקה
 • תיאוריות סוציולוגיות
 • פרקים בפסיכופתולוגיה
 • עקרונות בשיטות מחקר
 • פסיכולוגיה התפתחותית    
 • ליקויי למידה
 • מוח וקוגניציה
 • ספורט וחברה
 • תקשורת ותרבות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה מציעה שלל מסלולים המאפשרים לרכוש השכלה גבוהה, גם ללא ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות. השיעורים המקוונים והלמידה העצמאית מאפשרים לתלמידים לשלב עבודה עם לימודים. במוסד הלימודים אפשר ללמוד את מרבית התארים הנלמדים במוסדות הפורמאליים להשכלה גבוה, ובהם לימודי חינוך, לימודי תקשורת, לימודי מדעי הקוגניציה ולימודי מדעי ההתנהגות.


תנאי קבלה


המעוניינים ללמוד תואר בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה אינם נדרשים להשכלה קודמת. כך מגוון אוכלוסיות יכולות ללמוד במסלול זה, לרבות חיילים משוחררים, אנשים עובדים במשרה מלאה ותלמידי תיכון.


תעודה


תלמידים אשר עומדים בכל המטלות של שני החוגים ומגישים את העבודות הסמינריוניות מקבלים תואר בוגר בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה מטעם האוניברסיטה הפתוחה המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. לקבלת הזכאות לתואר התלמידים צריכים לעבור הדרכה ביבליוגרפית בספריה, להוכיח ידע באנגלית ולצבור את כל נקודות הזכות הנצרכות לסיום התואר.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה ולקבל תעודת פסיכולוג מוסמך. כמו כן, הם יכולים להמשיך לתואר שני בתחום אחר במדעי החברה, אך יידרשו לכך קורסי השלמה. הבוגרים משתלבים בשוק העבודה במקומות המצריכים ידע במדעי החברה כמו עמותות חברתיות, התחום הטיפולי, מחלקות משאבי האנוש, מוסדות שיקומיים ועוד.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp