לימודי פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה וכלכלה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי פסיכולוגיה וכלכלה - האוניברסיטה הפתוחה

 

המוח שמאחורי הכסף

 

הפסיכולוגיה והכלכלה שתיהן ענפים של תחום מדעי החברה. בעוד הלימודים בחוג לכלכלה דורשים יכולת ריאלית ואנליטית גבוהה, לימודי פסיכולוגיה דורשים יכולת הבנה של תהליכים המתרחשים בנפש האדם.

 

השילוב בין שני התחומים המבוקשים, כלכלה ופסיכולוגיה, יוצר תכנית לימודים מעשירה המעניקה ללומדים ידע רחב בתיאוריות פסיכולוגיות מחד גיסא וידע בבניית מודלים כלכליים מאידך גיסא. לצד קורסים כמו פסיכופתולוגיה ומבחנים פסיכולוגיים הסטודנטים לומדים את יסודות החשבונאות, מיקרו־כלכלה ומקרו־כלכלה.

 

תכנית לימודים

 

הסטודנטים הלומדים את התואר הדו־חוגי בפסיכולוגיה ובכלכלה באוניברסיטה הפתוחה מקבלים ידע נרחב ומעמיק בשתי הדיסציפלינות. תלמידי התואר לומדים תיאוריות בכלכלה וכיצד ליישם אותן הלכה למעשה. הם רוכשים את הכלים לחקור נושאים כמו מסחר, ייצור, עבודה, אסטרטגיות ושוק ההון. נוסף על כך, הם לומדים כיצד פועלים גופים פיננסיים וציבוריים.

 

כמו כן, הם לומדים גישות שונות מתחום הפסיכולוגיה, כמו פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה התפתחותית ופיזיולוגית. השילוב של כל התחומים האלה מעניקים לתלמידים תשתית חזקה בשיטות המחקר תיאורטיות וטיפולית.

 

השילוב בין שתי הדיסציפלינות מקנה לסטודנטים פרספקטיבה רחבה על דרכי ההתנהגות של החברה ושל האדם, הן מהתחום הנפשי והן מהתחום הכלכלי. הם יכולים לחקור דפוסים חברתיים מהפן הממוני ותמורות פיננסיות מהפן האנושי.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימודים מורכבת מקורסי תשתית, מקורסי חובה בפסיכולוגיה, מקורסי בחירה בפסיכולוגיה, מקורסי חובה בכלכלה ומקורסי בחירה בכלכלה. נוסף על כך, בכל אחד מן החוגים יש ללמוד בקורסי סמינר שבסופם מגישים עבודה סמינריונית.

 

נושאי הלימוד

 

 • תורת המשחקים
 • היסטוריה כלכלית
 • מבוא לסטטיסטיקה
 • פסיכולוגיה חברתית
 • אישיות, תאוריה ומחקר
 • שיטות מחקר במדעי החברה    
 • ליקויי קריאה
 • מוסר ועסקים
 • מוח וקוגניציה
 • כלכלה ציבורית
 • תורת המחירים     
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד אקדמי, המוכר על ידי המל"ג, המציע שלל מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. כל המסלולים מורכבים מהדרכות, משיעורים פרונטאליים ומלימוד מקוון מרחוק, כך הסטודנטים יכולים ללמוד לפי לוח הזמנים שלהם ובהתאם לצורכם. בין התארים שאפשר ללמוד באוניברסיטה הם לימודי סוציולוגיה, לימודי יחסים בין־לאומיים, לימודי תקשורת ולימודי חשבונאות.

 

 

תנאי קבלה

 

לימוד פסיכולוגיה וכלכלה אפשריים גם למי שאין בבעלותו תעודת בגרות או ציון בפסיכומטרי. משכך, גם תלמידי תיכון וחיילים משוחררים יכולים ללמוד לתואר זה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר צוברים את כל נקודות הזכות הנדרשות משני החוגים ועומדים בכל מטלות התואר, לרבות הדרכה ביבליוגרפית בספריה והוכחת ידע באנגלית, מקבלים תואר בוגר בפסיכולוגיה ובכלכלה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הראשון בפסיכולוגיה ובכלכלה יכולים להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה, בכלכלה ובכל תחום אחר במדעי החברה. נוסף על כך, הם יכולים להמשיך ללימודי השלמה לקבלת תעודת הוראה. בוגרי התואר משתלבים במקצועות רבים בשוק העבודה, כמו יועצים פיננסים בבנקים ובחברות הזנק (סטראט־אפ) והיי־טק. כמו כן, הם משתלבים במחלקות משאבי האנוש, בתחום הטיפולי, בתחום החינוכי ובעמותות שונות.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על פסיכולוגיה וכלכלה - האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
14/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הכל נהדר המוסד לימודים מעשיר באוירה נוחה ונעימה נותן גב כשצריכים

על הקמפוס

כיף נותן ומגבש אין דברים כאלו באמת וחוויה לכל סטודנט

טיפים

צעד אחר צעד יביא להשלמה והצלחה בהכל וכנל גם בלימודים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp