לימודי פסיכולוגיה במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה במכללה האקדמית אחוה

לימודי פסיכולוגיה BA במכללה האקדמית אחוה

 

המכללה האקדמית אחוה, אשר ממוקמת באזור השפלה בסמוך לקרית מלאכי, מציגה עצמה כ"קמפוס של אפשרויות". אפשרויות אלו באות לידי ביטוי במסלולי הלימוד הרבים שמקיימת המכללה, לדוגמא: לימודים לתואר ראשון, לימודים לתואר שני בחינוך והוראה, מכינה קדם אקדמית, לימודי תעודה והשתלמויות, ותוכנית הכנה לקראת לימודים אקדמים לבני 30 ומעלה.

 

להיות פסיכולוג

 

הפסיכולוגיה מוגדרת כמדע חקר בני האדם, והיא מקצוע הנוגע לכלל תחומי החיים. אם בעבר הטיפול הפסיכולוגי היה מיועד לאנשים הסובלים מבעיות נפשיות חמורות, כיום נתפסת הפסיכולוגיה כדרך התמודדות נורמטיבית לחלוטין עם חיי היום יום בעידן המודרני. הפסיכולוגיה התפתחה רבות במרוצת השנים, ובימינו ניתן למצוא גם ספורטאים, מחנכים, חיילים ומנהלים רבים, המשתמשים בייעוץ פסיכולוגי ומבקשים למצוא מזור לבעיותיהם במגוון תחומי החיים.

 

הפסיכולוגיה, למעשה, מתחלקת לתחומים שונים כגון פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגית ילדים, פסיכולוגיה רפואית, פסיכולוגית ספורט, ועוד.

 

הטיפול הפסיכולוגי מתבצע על ידי זיהוי הבעיה, מציאת הסבר רלוונטי והצגת דרכים ראויות להתמודדות עימה. הפסיכולוג מבצע את הפעולות הללו תוך שהוא מביט לתוך נפשם של המטופלים, וזאת על ידי ניהול שיחה פתוחה עימם בסביבה סטרילית ונקייה מלחצים ולבטים.

 

הפסיכולוג הינו מטפל מקצועי לכל דבר ועניין, הנדרש לידע כללי רב בתחומים שונים, על מנת להעניק את הטיפול המקיף והטוב ביותר למטופליו. הוכחה למעמדו הרם של הפסיכולוג בחברה המערבית ניתן למצוא ברף הקבלה הגבוה, שמציבות מכללות ואוניברסיטאות רבות בארץ ובעולם, ללימודי תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון B.A במכללה האקדמית אחוה הינם לימודים חד חוגיים. המקצועות הנלמדים במסגרת המסלול תורמים להעשרת הידע של הסטודנטים, ופותחים בפניהם אפשרויות רבות להשתלבות בשוק העבודה. 

הלימודים במסלול נמשכים שלוש שנים. תוכנית הלימודים מורכבת מקורסים רבים החשובים להכשרתו של הפסיכולוג, כגון: פילוסופיה של המדע, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פוסט טראומה והפרעות דיסוציאטיביות, הפרעות אישיות, פסיכולוגיה ניסויית ועוד. נלמדים אספקטים במדעי המוח וההתנהגות, ונבחנים יחסי הגומלין בין הכרה, רגש, התנהגות ופעילות מוחית.

 

התכנית בנויה משלושה אשכולות ידע, בהם הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה. אשכולות אלה הם: אשכול ארגון וחברה, אשכול קוגניציה ומוח, ואשכול התפתחות ואישיות.

 

פסיכולוגיה במסלול משאבי אנוש


מסלול זה מציע לסטודנטים צירוף פרקטי של שני תחומים שמקיימים קשר הדוק ביניהם - לימודי הפסיכולוגיה, בהם לומדים על היבטים התפתחותיים, פיזיולוגיים, אישיותיים, חברתיים וקוגניטיביים של הפרט ורוכשים ידע שעיקרו הוא תיאורטי; ולימודי תחום משאבי האנוש, שמכשיר את הסטודנטים להשתלבות בתפקידי מיון, השמה, הדרכה והכשרה של כוח אדם בארגונים.


הידע הנלמד בפסיכולוגיה יכול לסייע רבות לבוגרים שמעוניינים להשתלב בתחום משאבי האנוש והוא מאפשר להם להבין לעומר את העובדים, הגורמים שמשפיעים עליהם ואת אופן הניהול היעיל והמתאים ביותר. כמו כן, הבסיס המתודולוגי יחד עם ההתנסות המחקרית בפסיכולוגיה מעניקים לבוגרים כלים מחקריים בהם ניתן להשתמש בתפקידי ניהול בארגונים, במיון של עובדים שמגיעים לארגון או הערכה יעילה של תכניות התערבות ארגוניות.
 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי המסלול המעוניינים בלימודים מתקדמים בתחום הפסיכולוגיה והפסיכולוגיה הקלינית יוכלו לפנות למוסדות האקדמיים בארץ ובעולם, המציעים מסלולים מסוג זה ולהשתלב בעתיד בעבודה כיועצים בארגונים ובמוסדות חינוך, כפסיכולוגים בקליניקות פרטיות או ציבוריות, כעובדים במערכת הסוציאלית ועוד. כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לעבודה בתחום ההתמחות עימו בחרו לשלב את לימודיהם (ספרות עברית, תקשורת ומשאבי אנוש, וכלכלה ומנהל עסקים).

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים לזכאות לבגרות מלאה, לציון פסיכומטרי או ציון סכם של 550 לפחות, 4 יחידות בבגרות באנגלית בציון 70 ומעלה או קבלה ללא צורך בפסיכומטרי כשברשותם תעודת בגרות מלאה בממוצע 100 ומעלהף ארבע יחידות לימוד אנגלית בציון של לפחות 70, 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה בציון 70 לפחות וחמש יחידות במקצוע מורחב בציון של 80 ומעלה. למידע נוסף ליחצו על תנאי קבלה במכללה האקדמית אחוה.

 

מכינה ייעודית לפסיכולוגיה

 

מועמדים שאינם עומדים בתנאי קבלה ללימודי פסיכולוגיה במכללה האקדמית אחוה יכולים לקחת חלק במכינה ייעודית לפסיכולוגיה. בתכנית זו רוכשים ידע אקדמי לקראת לימודי התואר ונכללים בה קורסים באנגלית, אסטרטגיות למידה וכתיבה אקדמית. כמו כן נלמדים בה קורסי מבוא כגון מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לסטטיקטיקה ופסיכולוגיה התפתחותית. קורסים אלה מוכרים לפטור במסגרת התואר הראשון.

 

משך המכינה 4 חודשים וחצי. בוגרי המכינה נדרשים לממוצע 75 וציון 70 ומעלה בכל אחד מהקורסים כדי להשתלב בתואר הראשון.

 

תנאי הקבלה למכינה כוללים:

  • תעודת בגרות מלאה
  • ציון פסיכומטרי או מימ"ד 450 ומעלה
  • ועדת קבלה

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
חוות דעת של סטודנטים על לימודי פסיכולוגיה - אחוה
התקבלו 35 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
25/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מאוד אוהבת את המרצים לפחות את רובם הגדול, גם המתרגלים אחלה מאוד לא אוהב את ההתנהלות וההתארגנות במוסד קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס חמוד קטן מאוד יש בניין מאוד מושקע וחדש אך לצערי הוא מיועד רק לסטודנטים של חינוך.. נוח להתנייד  קרא עוד...

טיפים

תואר מאוד קשה וכבד לבוא מוכנים נפשית לכך עד כמה שאפשר ובטוחים שזה הכיוון שלכם כי הרבה פרשו בדרך וחבל קרא עוד...

המכללה האקדמית אחוה
11/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת שמוסד הלימודים קרוב אליי ואיני צריכה לסוע הרבה כדי להגיע אליו ושהמרצים מעבירים את החומר בצ קרא עוד...

על הקמפוס

מקום ממש נחמד יש מרחב כל אחד מוצא את המקום שכיף לו ונעים לו לשבת בו

טיפים

אם אתם גרים בסביבה של קרית מלאכי זה המקום בשבילכם


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp