תואר בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

תואר בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה

תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה

 

"אדם לא צריך לשאוף להעלים את תסביכיו, אלא ללמוד לחיות איתם. הם הכוח המניע אותו בעולם". (זיגמונד פרויד).

 

נפש האדם מכילה רבדים עמוקים אשר לרוב נסתרים מעיני האדם וסובביו. ב-100 שנים האחרונות, הבנת התהליכים הנפשיים היוצרים את התנהגות האדם הפכו לאחד התחומים המרתקים והנחקרים ביותר. תחום הפסיכולוגיה הינו תחום מגוון ודינמי המעניק תובנה על התנהגות והתנהלות המין האנושי כולו.

 

הפסיכולוגיה, העוסקת בתורת הנפש, מעניקה כלים להתמודד עם התנהגויות לא רצויות, קשיים נפשיים, מחסומים רגשיים ועוד. עם השנים, וככל שעלתה המודעות לתחום הפסיכולוגיה, כך עלו הביקוש והדרישה לפסיכולוגים מקצועיים המסוגלים לראות מבעד המעטה החיצוני של האדם, אל תוך נבכי נפשו. בשל כך, הפכו לימודי הפסיכולוגיה ליוקרתיים ומבוקשים בארץ ובעולם.

 

מטרת הלימודים

 

הלימודים לקראת תואר ראשון בפסיכולוגיה מיועדים להקנות ידע תיאורטי עם שאלות היסוד של הפסיכולוגיה, להקנות הכרה עם מושגי היסוד בתחומים השונים, ללמד את השימוש בכלים המדעיים ולאפשר התנסות טיפולית ומחקרית מודרכת. לימודי התואר ראשון בפסיכולוגיה מעניקים ידע רחב ומעמיק בחקר הנפש ואופן הניתוח המחקרי הנהוג בתחומי מדעי ההתנהגות והחברה.

 

לימודי התואר הראשון אינם מאפשרים לבוגריהם תעסוקה בתחום הפסיכולוגיה העיונית או המעשית (לשם כך נדרש תואר שני בתחום), אולם הלימודים מאפשרים השתלבות בתחומים חופפים כגון מאשבי אנוש, חינוך ועוד. בנוסף, לימודי התואר הראשון סוללים את הדרך להמשך לימודים לתואר שני.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים באוניברסיטת חיפה אפשרית במסלול חד חוגי או במסלול דו חוגי. המסלול הדו חוגי כולל תחום לימוד נוסף לבחירת הסטודנט. בין תחומי הלימוד הניתנים לבחירה נכללים חוגים כגון: סוציולוגיה, סטטיסטיקה, חינוך, כלכלה, פילוסופיה הסטוריה, גיאוגרפיה ועוד.

 

באפשרות הסטודנטים ללמוד בשילוב מובנה עם משפטים, ביולוגיה וקוגניציה. כמו כן, באפשרותם ללמוד בשילוב עם פילוסופיה במסגרת תכנית "פסיפס" הייחודית.

 

בין הקורסים הנלמדים בחוג ניתן למצוא: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה של הלמידה, יסודות פיזיולוגיים של ההתנהגות, סטטיסטיקה לפסיכולוגים, תפיסה, פסיכולוגיה ניסויית, פסיכולוגיה חברתית, תיאוריות באישיות, פסיכולוגיה קוגנטיבית, נוירופסיכולוגיה, פסיכולוגיה אבנורמאלית ועוד.

 

תנאי קבלה

 

אוניברסיטת חיפה דורשת מהמועמדים לתואר ראשון בפסיכולוגיה ציון פסיכומטרי העולה על 650. כמו כן, יש להציג תעודת בגרות ולעבור את מבחני האוניברסיטה באנגלית.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

חוות דעת של סטודנטים על לימודי פסיכולוגיה - אוניברסיטת חיפה

התקבלו 72 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
08/04/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהב את היחס של המרצים כלפי הסטודנטים, מסתכלים בגובה העיניים, ורובם עוזרים ונענים לכל בעיה  קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס עצמו ממוקם במקום מעולה לטעמי, ניתן לראות את כל הצד הצפוני של חיפה ואת הקריות למרחקים, שלא לדב קרא עוד...

טיפים

ממליץ בחום להגיע לאוניברסיטת חיפה, ספציפית לגבי המסלול של פסיכולוגיה באוניברסיטה - להגיע לאוניברסיטת קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
24/08/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אווירה נעימה

על הקמפוס

הכל זמין ונגיש


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp