רוצה פרטים על לימודי פסיכודרמה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס פסיכודרמה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פסיכודרמה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכודרמה

 

העולם הוא במה

 

שיטת הפסיכודרמה מתבססת על העלאת זיכרונות של חוויות עבר ועל יצירת חוויות מתקנות לשימוש במצבים עתידיים, והיא נועדה להתמודד עם אותם תחומים שעמם מתמודדת הפסיכולוגיה, אלא שהדבר נעשה באמצעות דרכים יצירתיות וספונטניות ומתוך העלאת הביטחון העצמי של המטופל. שיטת טיפול ואבחון  זו נמצאת תחת המטרייה הרחבה של הרפואה המשלימה, ומשתייכת לתחום הטיפול באמנות. בדרך כלל, היא מיושמת בקרב קבוצות של מטופלים, אך גם בטיפולים פרטניים.

 

שיטה זו פותחה על ידי יעקב לוי מורנו – יהודי ממוצא רומני – והיא מסייעת לאנשים רבים כבר שנים ארוכות. דרך הטיפול המסורתית – הפסיכולוגיה הקונבנציונלית – היא שיטה מקובלת, אך היא עושה שימוש בעיקר בכלים תיאורטיים, שאינם עומדים תמיד במבחן התוצאה כאשר המטופל מנסה ליישם אותם ב"עולם האמיתי". הפסיכודרמה לעומת זאת, יוצרת בעבור המטופל המחשה אמיתית של רגשותיו ושל עולמו הפנימי ומאפשרת לו לחוות באופן מעשי את דרכי ההתמודדות שלו, וכך לפתח ניסיון ממשי בתפקוד בסיטואציות שונות שאותן הוא ודאי יפגוש במהלך חייו.

 

 

כאן ועכשיו

 

השיטה נשענת על התפישה כי הפעולה וביטוי הקונפליקט של האדם מסייעות לו להכיר ולזהות את בעיותיו באופן יעיל יותר מאשר באמצעות דיבור בלבד; בעיות המטופלים אינן נידונות בשיחה, אלא מועלות כהצגה המשמשת כלי לאבחון ולמציאת פתרון.

 

הטיפול מתבסס על חוויה מחדש של אירועים קריטיים בחיי האדם באמצעות משחקי תפקידים, תוך התנסות בדרכי פעולה שונות ובהתמודדות עם תגובות או עם תוצאות אפשריות. לעתים כל אחד מהמשתתפים משחק את עצמו ולעתים מתחלפים התפקידים וכל אחד יכול לראות את הסיטואציות השונות גם דרך עיניהם של האחרים. חברי הקבוצה המשתתפים בטיפול בפסיכודרמה יוצרים קשר רגשי האחד עם השני, ומסייעים זה לזה להתגבר על בעיותיהם בעבר, בהווה ובעתיד.

 

באמצעות הטיפול מגלים המטופלים את הספונטניות שלהם – היא השולטת בהווה – ומשתמשים בה כדי להתמודד טוב יותר עם סיטואציות עתידיות. השליטה המשופרת בספונטניות מעניקה למטופל תחושת הביטחון המאפשרת לו להתמודד עם סיטואציות מן העבר – מתוך הידיעה שבעתיד יתמודד איתן בצורה יותר טובה.

 

 

טיפול לקהל הרחב

 

טיפולי פסיכודרמה מתאימים ליישום במגוון אוכלוסיות שונות: אוכלוסיה נורמטיבית, ילדים ונוער, פגועי נפש, אוכלוסיות עם בעיות התמכרות ועוד. כמו כן, ניתן לשלבה במסגרת טיפול זוגי ומשפחתי או במסגרת טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי, התנהגותי או דינמי. כיום שיטה זו זוכה להערכה רבה ומשתמשים בה בארגונים ובמערכות רבות בארץ, ביניהם: מערכת החינוך, מערכת הבריאות, מערכת הרווחה וכן בארגונים עסקיים ובמכונים פרטיים.

 

על הלימודים

 

במהלך לימודיהם רוכשים המטפלים כלים מתחום הפסיכולוגיה ומתחום האמנויות – בעיקר מתחום התיאטרון והמשחק – ולומדים כיצד ליישמם במסגרות טיפוליות. לימודי פסיכודרמה במוסדות השונים כוללים הכשרה תיאורטית לצד התנסות מעשית. במהלכם נחשפים הסטודנטים לאופן שבו השימוש בקול, בריקוד, בתנועה ובסיפור תורמים להתפתחות האדם ולשחרורו מרגשות שליליים.

 

נושאי הלימוד

 

נושאים לדוגמה מתכניות הלימודים:

 

  • קורסים שונים בפסיכולוגיה
  • פסיכודרמה קלאסית
  • פסיכודרמה בגמילה
  • טיפול בילדים
  • הפרעות קשב וריכוז

 

לימודי פסיכודרמה בישראל אינם נלמדים במסגרת מסלול אקדמי כלשהו אלא כלימודי תעודה בלבד המסמיכים את הבוגרים לטיפול בתחום.

 

מוסדות לימוד אפשריים

  

  • מרכז אייסיס ישראל – בו תוכלו למצוא תכנית משולבת ללימודי פסיכודרמה ואמנויות – המיועדת הן למטפלים והן לקהל הרחב. הלימודים בתכנית נמשכים שנה ונערכים בשיתוף עם אוניברסיטת בר-אילן.

 

  • מכללת סמינר הקיבוצים – מפעילה תכנית לימודים תלת-שנתית הכוללת יום לימודים ארוך אחד ויום נוסף המוקדש לעבודה מעשית. התכנית מוכרת על ידי משרד הבריאות ואיגוד FEPTO האירופי לפסיכודרמה. בוגרי הקורס לעתים מוזמנים להפוך למדריכים במכללה.

 

הקבלה לתכנית הלימודים בפסיכודרמה משתנה ממוסד למוסד, אך לרוב היא כרוכה בריאיון אישי או במבחנים אישיים.

 

המטפל הוא הבמאי

 

כאמור, השיטה פועלת לסייע למטופליה לזהות ולשחרר מחסומים רגשיים ולשנות דפוסי התנהגות בלתי רצויים על ידי תרגול סצנות המדמות מצבים עתידיים ועל ידי יצירת חוויות מתקנות לחוויות העבר – באמצעות המשחק והאימפרוביזציה. עם זאת, כדי להשתתף בלימודי פסיכודרמה אין כל צורך להיות שחקן או להיות בעל רקע בתיאטרון מאחר והיא שואפת לביטוי של גילויים ספונטאניים וטבעיים, ודווקא לא של גילויים מאולצים או משוחקים. המטפלים בשיטה זו נדרשים להיות בעלי יכולת לאמפתיה, בעלי רגישות, הבנה ואינטואיציה ולאו דווקא בעלי יכולות משחק.

 

עיקר ההשתלבות בשוק העבודה תיעשה בקליניקות פרטיות, שבהן יעבירו המטפלים סדנאות וקורסים בפסיכודרמה לקבוצות וארגונים וכן דרך שיתוף פעולה עם מוסדות רפואיים פרטיים וציבוריים ברחבי הארץ. בואו להיות הבימאים של חייכם.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פסיכודרמה?

רוצה לדעת יותר על לימודי פסיכודרמה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי פסיכודרמה
חוות דעת של סטודנטים: לימודי פסיכודרמה
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp