קורס פסיכודרמה בתילתן - המכללה לרפואה משלימה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי פסיכודרמה - תילתן רפואה משלימה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכודרמה בתילתן – המכללה לרפואה משלימה
 
הוליסטית ובין תחומית
 
הפסיכודרמה היא שיטת טיפול המשתייכת לתחומי העבודה הסוציאלית והטיפול באמנויות, ובמסגרתה הופכים הבמה והמשחק ל"ספת הפסיכולוג". יתרונה הגדול של השיטה הוא בתהליך היצירתי המעורב בטיפול, המאפשר ומעודד ספונטניות וגישה כמעט בלתי אמצעית אל תת המודע, מתוך השימוש בהמחזה. לימודי פסיכודרמה במכללת תילתן – המכללה לרפואה משלימה, מתקיימים במסגרת הנפרשת על פני שנתיים, שבה מכשירים את הבוגרים לטפל באמצעות השיטה באופן פרטני, וכן להנחות קבוצות. התכנית מנוהלת על ידי בוגר תואר שני בפסיכולוגיה קלינית.
 
תכנית הלימודים בתילתן
 
במסגרת קורס פסיכודרמה רוכשים הסטודנטים ידע תיאורטי מאסכולות פסיכולוגיות שונות. דגש מושם בתכנית על ההבדלים בין פסיכולוגיה רוחנית ובין הפסיכולוגיה המערבית, ועל החיבורים שבין שתי האסכולות. בנוסף, הסטודנטים מכירים את שיטות הטיפול בפסיכודרמה ונחשפים לטכניקות נוספות בהתערבות טיפולית.
 
משתתפי התכנית אף לומדים כיצד מנחים מעגל דינמי, מכירים את תחום תיאטרון הפלייבק ולומדים איך בוחרים את שיטת הטיפול המתאימה בכל סיטואציה, וכיצד עושים אינטגרציה בין השיטות. נושא נוסף שבו עוסקים התלמידים במהלך הלימודים במסלול זה הוא הנושא של התפתחותם האישית וזהותם המקצועית כמטפלים.
 
מתכונת הלימוד
 
לימודי פסיכודרמה בתילתן נפרשים על פני שנתיים, אך ניתן גם ללמוד את השנה הראשונה בלבד ולקבל תעודת "מוסמך בהנחיית קבוצות דינמיות בשילוב אמנויות וגישות הוליסטיות". במסגרת התכנית משתתפים הסטודנטים בסמינר קליני, מתנסים בטכניקות השונות של הנחיית קבוצות וכן בטכניקות המשחק השונות, בעבודה עם אוכלוסיות קליניות ובעבודה בטיפולים פרטניים. בבית הספר אף מקיימים יוזמות ייחודיות למפגשים מקצועיים של בוגרים, המתקיימים מחוץ לשעות הלימודים, וחלקן ללא תשלום. הלימודים מתקיימים בתל אביב, ברחוב יגאל אלון.
 
נושאי הלימוד
 
 • מדיטציות אקטיביות
 • שיקוף
 • שיפור דפוסי תקשורת
 • תנועה ופעולה
 • עבודה עם תת המודע
 • התבוננות בקונפליקטים
 • משחקי תפקידים
 • גיבוש חלופות התנהגותיות
 • החלפת תפקידים     
 • התמודדות עם קונפליקטים
 • ועוד
 • בחינת סצנות עבר הווה עתיד     
 
 
מנחה הקורס
 
את הקורס מנחה פסיכולוג קליני בעל ניסיון רב בהנחיית קבוצות, המתמחה בפסיכודרמה בשילוב מגוון של אסכולות הוליסטיות כבודהיזם, קבלה ועוד. בין השאר, מנחה הקורס הדריך קבוצות במסגרות אלטרנטיביות ועבד עם קבוצות של חולים במחלות סופניות, קבוצות נפגעי נפש, נוער ואוכלוסיות נוספות. כמו כן, הוא יזם הקמה של פרויקט קהילתי עירוני, והיה שותף להקמת המרכז ההוליסטי לסדנאות ולטיפולים "אשרם במדבר".
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום לימודי פסיכודרמה בתילתן – המכללה לרפואה משלימה יוכלו בוגריו להשתלב בעבודה בהנחיית קבוצות מסוגים שונים ועם אוכלוסיות רבות ומגוונות. בין השאר, הם יוכלו להנחות קבוצות של נוער ושל ילדים, לעבוד עם אוכלוסייה שיקומית, ואף להנחות סדנאות על פי נושאים בעולם ההייטק והעסקים – בשימוש בכלי הפסיכודרמה. כמו כן, הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה פרטנית בפנימיות, בבתי ספר, במסגרות של חינוך בלתי פורמלי ואף לעסוק בתחום כעצמאיים. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לרפואה משלימה - מכללת תילתן

עוד מסלולי לימוד - מכללת תילתן לרפואה משלימה
פורום לימודי פסיכולוגיה
איך להתקבל ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה?
עדי
1 תגובות
איך מתקבלים ללימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה?
נעמי ששון
1 תגובות
האם ניתן ללמוד פסיכולוגיה ללא בגרות אחרי גיל 50?
ורד
1 תגובות
הנחית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים
כהן רחל
1 תגובות
התלבטות בין לימודי פסיכולוגיה ומדעי המוח
עמית
1 תגובות
תנאים לתואר בפסיכולוגיה בגיל 40 פלוס
יונית
1 תגובות
התלבטות בין אוניברסיטת חיפה לתל אביב ללימודי פסיכולוגיה
אוראל ידעי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp