קורס פסיכודרמה בתילתן - המכללה לרפואה משלימה

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי פסיכודרמה - תילתן רפואה משלימה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכודרמה בתילתן – המכללה לרפואה משלימה
 
הוליסטית ובין תחומית
 
הפסיכודרמה היא שיטת טיפול המשתייכת לתחומי העבודה הסוציאלית והטיפול באמנויות, ובמסגרתה הופכים הבמה והמשחק ל"ספת הפסיכולוג". יתרונה הגדול של השיטה הוא בתהליך היצירתי המעורב בטיפול, המאפשר ומעודד ספונטניות וגישה כמעט בלתי אמצעית אל תת המודע, מתוך השימוש בהמחזה. לימודי פסיכודרמה במכללת תילתן – המכללה לרפואה משלימה, מתקיימים במסגרת הנפרשת על פני שנתיים, שבה מכשירים את הבוגרים לטפל באמצעות השיטה באופן פרטני, וכן להנחות קבוצות. התכנית מנוהלת על ידי בוגר תואר שני בפסיכולוגיה קלינית.
 
תכנית הלימודים בתילתן
 
במסגרת קורס פסיכודרמה רוכשים הסטודנטים ידע תיאורטי מאסכולות פסיכולוגיות שונות. דגש מושם בתכנית על ההבדלים בין פסיכולוגיה רוחנית ובין הפסיכולוגיה המערבית, ועל החיבורים שבין שתי האסכולות. בנוסף, הסטודנטים מכירים את שיטות הטיפול בפסיכודרמה ונחשפים לטכניקות נוספות בהתערבות טיפולית.
 
משתתפי התכנית אף לומדים כיצד מנחים מעגל דינמי, מכירים את תחום תיאטרון הפלייבק ולומדים איך בוחרים את שיטת הטיפול המתאימה בכל סיטואציה, וכיצד עושים אינטגרציה בין השיטות. נושא נוסף שבו עוסקים התלמידים במהלך הלימודים במסלול זה הוא הנושא של התפתחותם האישית וזהותם המקצועית כמטפלים.
 
מתכונת הלימוד
 
לימודי פסיכודרמה בתילתן נפרשים על פני שנתיים, אך ניתן גם ללמוד את השנה הראשונה בלבד ולקבל תעודת "מוסמך בהנחיית קבוצות דינמיות בשילוב אמנויות וגישות הוליסטיות". במסגרת התכנית משתתפים הסטודנטים בסמינר קליני, מתנסים בטכניקות השונות של הנחיית קבוצות וכן בטכניקות המשחק השונות, בעבודה עם אוכלוסיות קליניות ובעבודה בטיפולים פרטניים. בבית הספר אף מקיימים יוזמות ייחודיות למפגשים מקצועיים של בוגרים, המתקיימים מחוץ לשעות הלימודים, וחלקן ללא תשלום. הלימודים מתקיימים בתל אביב, ברחוב יגאל אלון.
 
נושאי הלימוד
 
 • מדיטציות אקטיביות
 • שיקוף
 • שיפור דפוסי תקשורת
 • תנועה ופעולה
 • עבודה עם תת המודע
 • התבוננות בקונפליקטים
 • משחקי תפקידים
 • גיבוש חלופות התנהגותיות
 • החלפת תפקידים     
 • התמודדות עם קונפליקטים
 • ועוד
 • בחינת סצנות עבר הווה עתיד     
 
 
מנחה הקורס
 
את הקורס מנחה פסיכולוג קליני בעל ניסיון רב בהנחיית קבוצות, המתמחה בפסיכודרמה בשילוב מגוון של אסכולות הוליסטיות כבודהיזם, קבלה ועוד. בין השאר, מנחה הקורס הדריך קבוצות במסגרות אלטרנטיביות ועבד עם קבוצות של חולים במחלות סופניות, קבוצות נפגעי נפש, נוער ואוכלוסיות נוספות. כמו כן, הוא יזם הקמה של פרויקט קהילתי עירוני, והיה שותף להקמת המרכז ההוליסטי לסדנאות ולטיפולים "אשרם במדבר".
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום לימודי פסיכודרמה בתילתן – המכללה לרפואה משלימה יוכלו בוגריו להשתלב בעבודה בהנחיית קבוצות מסוגים שונים ועם אוכלוסיות רבות ומגוונות. בין השאר, הם יוכלו להנחות קבוצות של נוער ושל ילדים, לעבוד עם אוכלוסייה שיקומית, ואף להנחות סדנאות על פי נושאים בעולם ההייטק והעסקים – בשימוש בכלי הפסיכודרמה. כמו כן, הבוגרים יוכלו להשתלב בעבודה פרטנית בפנימיות, בבתי ספר, במסגרות של חינוך בלתי פורמלי ואף לעסוק בתחום כעצמאיים. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לרפואה משלימה - מכללת תילתן

עוד מסלולי לימוד - מכללת תילתן לרפואה משלימה

ssssssssss

פורום לימודי פסיכולוגיה

לימודי הסמכה להפרעות אכילה
נועה
1 תגובות
איך לומדים טיפול בפוסט טראומה?
נעה שמחון
1 תגובות
מסלול דו חוגי חינוך ופסיכולוגיה
יוסף פרץ
1 תגובות
ספרים או אתרים על פסיכולוגיה חיובית מעשית
לימור
1 תגובות
באיזה מוסדות אפשר ללמוד פסיכולוגיה בלי פסיכומטרי?
בל סוקול
1 תגובות
דרישה ל20 נקודות זכות בקורסים מתודולוגיים
נועה
2 תגובות
לימודי השלמה לפסיכולוגיה התפתחותית
מייס
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא קורסים בפסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp