קורס DevOps במכללת iNT (לשעבר מכללת נס)

שירות אישי - צור קשר
קורס DevOps במכללת iNT (לשעבר מכללת נס)

קורס DevOps במכללת iNT (לשעבר נס) - קורס דבאופס

   

מהפכה בענף פיתוח התוכנה


DevOps (איחוד של המונחים Development ו - Operations) היא שיטת עבודה חדשה יחסית שמאחדת בין תהליכי הפיתוח והאופרציה בתהליך יצירת תוכנות ויישומים. גישה זו מבקשת להפגיש בין עבודתם של מפתחי התוכנה לבין זו של עובדי אבטחת המידע וניהול המערכות כדי לייעל ולשפר את תהליכי הפיתוח ולהפוך אותם למתקדמים יותר.


ארגונים רבים בעולם ההייטק היום עוברים לעבוד בשיטת דבאופס ומכאן שיש צורך בידע מעמיק בעקרונות הגישה בקרב אנשי פיתוח. קורס DevOps מבקש להעניק לתלמידיו כלים מעמיקים בפרישה מתמשכת (או Continuous Delivery). דרך המיומנויות הטכנולוגיות שנלמדות בהכשרה זו, יכולים הבוגרים להתקדם בעולם התוכנה ולקדם את הארגונים שלהם מבחינת אופרציה ואדמיניסטרציה. הקורס נלמד בסניף בתל אביב.


תכנית הלימודים


במהלך קורס זה מכירים התלמידים את מחזור החיים של שיטת דבאופס ואת הרכיבים השונים בפיתוח אג'ילי (Agile). הם מתחילים ומכירים עקרונות כתיבת קוד בשפת פייתון ובשפות נוספות ולאחר מכן דנים בתהליכים אוטומטיים ובסביבת עבודה בענן. בהמשך, הם מעמיקים בטכנולוגיות שונות של ניהול והקמת סביבות מרוחקות לפריסת תוכנה ובוחנים סוגיות חשובות בתקשורת מחשבים ובכמו כן, בוחנים את הערך המוסך שעבודה במתודולוגיית דבאופס תורמת לארגון.


מתכונת הלימוד


תכנית זו כוללת כ - 130 שעות לימוד אקדמיות. המסלול בנוי מהרצאות ומהדגמות וכן מתרגולים מעשיים ומסימולציות שמדמים את סביבת העבודה. המשתתפים מקבלים גם ספרות מקצועית באמצעותה הם יכולים להמשיך לתרגל גם בין המפגשים. בתום כל חטיבת לימוד מתקיים מבחן מסכם.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנידונים במהלך קורס זה אפשר לכלול:

 

  • פיתוח ל - web
  • גישה מרחוק API
  • שימוש באוטומציה
  • תכנות פונקציונאלי
  • שרתי Jenkins CI    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת iNT הוקמה לפני כ - 15 שנה על ידי חברה לניהול טכנולוגי והיא מתמחה במקצועות ההייטק והתכנות. בין הקורסים שניתן ללמוד במוסד זה אפשר למנות קורס פיתוח אפליקציות אנדרואיד, קורס מתכנתי MCSD, קורס ניתוח מערכות BI, קורס הדפסה תלת ממדית וקורס הנדסת תוכנה בהתמחות ב - Internet of Things.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מועמדים שלהם רקע קודם בתכנות ובפיתוח תוכנה. עליהם לשלוט בשפות תכנות כמו למשל ג'אוה, C++ או שפת C ולהיות בעלי ידע נרחב בתהליכי בניית גרסאות, בכתיבת Scripts, בניהול ובבקרת תצורה ובאדמיניסטרציה בסביבת לינוקס או Linux End User Knowledge. כחלק מתנאי הקבלה הם צריכים לעבור ראיון קבלה ובו להציג קורות חיים המעידים על ניסיון מספק בעבודה בתחום.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס זכאים לקבל בסיומו תעודת גמר מטעם מכללת iNT. כדי לזכות בהסמכה זו הם צריכים להגיש את התרגילים ואת פרויקט הגמר ולהיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים מסך השיעורים. 

Whatsapp Whatsapp