פילוסופיה של המדעים לתואר שני במכון כהן, אוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בפילוסופיה של המדעים - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות – מכון כהן באוניברסיטת תל אביב
 
בין תחומי ובין לאומי
 
מכון כהן באוניברסיטת תל אביב הינו שלוחה של הפקולטה למדעי הרוח, העוסקת בפן ההיסטורי, הפילוסופי והסוציולוגי של המדעים המדויקים. ההנחה העומדת בבסיס פעילותו של המכון היא שיש קשר מרתק של השפעה הדדית בין שינויים בחברה, מבנים פוליטיים ותפישות תרבותיות ובין האופנים והכיוונים בהם מתפתח המדע, וכתוצאה מכך גם תפישת העולם וראיית המציאות.
 
ייחודו של המכון הוא באוכלוסיית הסטודנטים המגוונת הפוקדת אותו, ומגיעה מכל תחומי הלימוד, לרבות מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי היהדות, החוג לאמנות, מדעים מדויקים ורפואה. המכון מקיים שיתופי פעולה עם מוסדות רבים מחוץ לאוניברסיטה, וגם עורך מפגשים שנתיים והרצאות הניתנות בידי חוקרים מובילים מהארץ ומהעולם. בנוסף, במכון כהן פועלת מערכת כתב העת הבינלאומי "Science in Context", בשיתוף מכון ון ליר בירושלים.
 
על הלימודים במכון כהן
 
הלימודים במכון כהן מתאפיינים באוריינטציה רב תחומית רחבה תוך התייחסות להקשרים מתחומי דת, תרבות, אקטואליה ועוד. קיימות בו שתי תכניות עיקריות לתואר שני: מסלול מחקרי (עם תזה) ומסלול עיוני (ללא תזה), כשהמסלול המחקרי מיועד גם לאלו המעוניינים להמשיך ללימודי דוקטורט. לכל תכנית מבנה שונה, אך עם זאת, כלל הקורסים פתוחים בפני סטודנטים משני המסלולים.
 
מבנה הלימודים
 
המסלול העיוני לתואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות מורכב ברובו מקורסים המוצעים על ידי המכון, אך מאפשר לסטודנטים גם לגשת לקורסים וסמינרים לתואר שני מחוצה לו. זאת במטרה לתת בידי התלמיד את היכולת להתנסות במגוון תחומים עשיר, וכך לייצר לו גוף ידע ייחודי אשר יעמוד לרשותו כחוקר וככותב.
 
המסלול המחקרי גם הוא מעניק שתי אפשרויות אלה, ובנוסף מקיים סמינר מתודולגי ומסגרת קריאה בטקסטים קלאסיים. סטודנטים במסלול המחקרי נדרשים בחובת לימוד שפה (שאינה אנגלית). לאלו שאינם יכולים לעמוד במסגרת הזמן המוצבת לסיום לימודי התואר השני (שנתיים) מציע המכון "מסלול צבירה" במתכונת חלקית, שבו יש להשלים חצי ממכסת השעות הנדרשת במשך שנתיים.
 
בין הקורסים המוצעים במסגרת המכון
 
 • פילוסופיה של המתמטיקה
 • המושג
 • האבולוציה של זיכרון ודמיון
 • לטינית
 • מטפיזיקה, טכנולוגיה ומדע
 • תיאוריה פוליטית
 • המהפכה המדעית והנאורות
 • תיאוריה ביקורתית
 • העל טבעי במשקפיים תבוניות
 • קוסמולוגיה ואסטרונומיה
 • סוציולוגיה של המדעים וכלכלה
 • רציונליות ואתיקה במדע     
 • פילוסופיה של הנפש בראי המדע
 • ועוד
 • הפילוסופיה של הסייבר - האם מכונות יכולות לחשוב?     
 
 
קהל יעד ותנאי קבלה
 
לימודי תואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות פתוחים בפני מסיימי תואר ראשון בכל תחומי הלימוד, שהגיעו לממוצע של 80 ומעלה בציוני התואר. לשם השלמת פערים והענקת בסיס אינטלקטואלי משותף, מחויבים התלמידים בביצוע שנה של לימודי תשתית, הקודמים לתואר עצמו. תכנית הלימודים בשנה זו מורכבת באופן יחידני לכל תלמיד בהתאם לרקע ממנו הוא מגיע.
 
שנת השלמות
 
סטודנט חייב לסיים את שנת ההשלמות בממוצע של 85 ומעלה על מנת להתחיל בלימודים לתואר שני. במסגרת שנת לימודי התשתית זוכים הסטודנטים למבואות בהיסטוריה אינטלקטואלית, פילוסופיה של המדע, תיאוריות חברתיות מודרניות ותיאוריה ביקורתית. כמו כן נלמדים מושגי יסוד בביולוגיה, פיזיקה ומתמטיקה לצד קורסים בהיסטוריה ופילוסופיה.
 
משך הלימודים ותארים
 
כאמור, אלא אם הלימודים נעשים במסלול צבירה מיוחד, הם אורכים שנתיים, ובסופם ניתן תואר מוסמך האוניברסיטה (MA) במדעי הרוח, עם התמחות בתחום נבחר.
 
אפשרויות תעסוקה
 
סטודנטים לתואר שני בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות מעודדים להמשיך ללימודי דוקטורט ולעבודה מחקרית, אך יכולים גם להשתלב בשוק העבודה כבעלי השכלה רחבה ובין תחומית.
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp