תואר ראשון בפילוסופיה וניהול באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בפילוסופיה וניהול באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בפילוסופיה וניהול של האוניברסיטה הפתוחה

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים מעשירה, מרתקת ואפילו פרקטית. אם תמיד חלמתם ללמוד פילוסופיה, אם מצאתם את עצמכם בזמנכם הפנוי תוהים על תכליתו ומהותו של האדם והחיים, תמצאו את הלימודים בפילוסופיה כלימודים מעניינים ביותר. לכל אלו שיגידו לכם "מה יש לעשות עם פילוסופיה?" תוכלו להשיב בחיוך: "אני שלבתי את הלימודים שלי בפילוסופיה עם ניהול".

 

מה לומדים בפילוסופיה?

 

המילה פילוסופיה, מקורה בשפה היוונית ומשמעותה "אהבת החוכמה". וזאת למעשה תמציתם של הלימודים בפילוסופיה: לשאלות שאלות, להעלות סוגיות, לא לקחת מובן מאליו, לפתוח את המחשבה ולאהוב את החוכמה. לימודי פילוסופיה עוסקים בכמה תחומים עקריים, לדוגמא, במושג האסתטיקה והגדרתו של היופי באומנות ובחיים.

 

במושג הלוגיקה וההבנה של ההגיון, בתורת המוסר הבוחנת את המושג המעורפל "מוסר". מטרת לימודי פילוסופיה שואפת להעניק לסטודנט ידע במושגי יסוד בסיסיים בפילוסופיה, תוך הענקת כלים לקראיה והבנה של טקסטים פילוסופיים. במהלך הלימודים הסטונדט לומר להכיר את הפילוסופים הגדולים ששינו את פני של חקר הפילוסופיה, החל מסוקרטס ועד לפוקו.

 

לימודי ניהול

 

כאמור, סטודנטים רבים בוחרים להוסיף לתוכנית הלימודים שלהם בפילוסופיה תחום לימודים נוסף. השילוב עם הלימודים בניהול יאפשרו לכם להשתלב במגוון רחב של משרות ניהוליות נחשקות. תוכנית הלימודים בניהול מעניקה לסטודנט את כל הכלים הנדרשים על מנת להפוך למנהל מוכשר.

 

במהלך הלימודים נלמדות תיאוריות ומודלים שונים בתורת הניהול. הקורסים השונים מענקים ידע נרחב וכלים בתחומי הניהול השונים כגון: ניהול הפרסום, ניהול השיווק, כלים בקבלת החלטות ומשא ומתן ובעיקר לדעת כיצד להתמודד עם משברים שעלולים להיווצר תוך יכולת ראייה כוללת של צרכי הארגון והמאשבים השונים המצויים בו.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר בפילוסופיה וניהול כוללים:

 

  • קורסי התשתית הבאים: שיטות מחקר במדעי החברה: עקרונות המחקר וסגנונותיו, מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה א', מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה ב' ויישומי מחשב למדעי החברה.
  • לימודי קורסי החובה הבאים בפילוסופיה: בעיות בפילוסופיה של המוסר, פילוסופיה יוונית: מתאלס עד אריסטו, מדיקרט עד יום: פילוסופיה במאות ה-18-17, מבוא ללוגיקה ועיון ב"הקדמות" של קאנט.
  • בחירה בין הקורס מבוא לפילוסופיה אירופית מודרנית לבין הקורס סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית.
  • בחירה בין קורסי המבואות התחומיים הבאים: מבוא למחשבה מדינית, מבוא לאסטיקה, פילוסופיה של הנפש בתקופתנו, פילוסופיה של המדע ופילוסופיה יהודית בימי הביניים מרב סעדיה גאון עד הרמב"ם.
  • קורסי בחירה מתקדמים בפילוסופיה כגון: חשיבה היסטורית (‏פרקים בפילוסופיה של היסטוריה‎)‏, דת ומדינה: היבטים פילוסופיים, בעיות נבחרות בפילוסופיה של המדע ועוד.
  • לימודי קורסי החובה הבאים בניהול: מבוא למיקרו + מקרו כלכלה, תורת המימון: ניהול פיננסי של גופים עסקיים, ניהול השיווק, תכנון, ניתוח ועיצוב מערכות מידע, התנהגות ארגונית ויסודות החשבונאות.
  • קורסי בחירה בניהול כגון: חשבון דיפרנציאלי לתלמידי כלכלה וניהול, ניתוח דוחות פיננסיים, ניהול הפרסום, שיפוט והערכה בתנאי אי-ודאות לתלמידי ניהול וכלכלה, תכנון מערכות דינמיות בזמן: יישום למשאבי אנוש ועוד.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות שתי עבודות סימנריונית בפילוסופיה ועבודה סימנריונית בניהול.

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בוגר בפילוסופיה וניהול של אוניברסיטה הפתוחה אורכת כשלוש שנים אקדמיות.

 

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה בפילוסופיה וניהול יכולים להמשיך בלימודים מתקדמים במדעי הרוח או במדעי החברה. כאמור, בוגרי התואר בניהול יכולים להשתלב במגוון רחב של משרות ניהוליות בשוק הציבורי והשוק הפרטי. הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה בעמותות או בגופים ממשלתיים, בחברות ההייטק או בחברות סטארט אפ שונות. ניתן גם להמשיך ולעסוק במחקר בתחום הפילוסופיה, או לכתוב ולערוך תכנים לאמתעי התקשורת השונים או להוצאות ספרים.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp