תואר ראשון בפילוסופיה וניהול באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על פילוסופיה וניהול - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בפילוסופיה וניהול של האוניברסיטה הפתוחה

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים מעשירה, מרתקת ואפילו פרקטית. אם תמיד חלמתם ללמוד פילוסופיה, אם מצאתם את עצמכם בזמנכם הפנוי תוהים על תכליתו ומהותו של האדם והחיים, תמצאו את הלימודים בפילוסופיה כלימודים מעניינים ביותר. לכל אלו שיגידו לכם "מה יש לעשות עם פילוסופיה?" תוכלו להשיב בחיוך: "אני שלבתי את הלימודים שלי בפילוסופיה עם ניהול".

 

מה לומדים בפילוסופיה?

 

המילה פילוסופיה, מקורה בשפה היוונית ומשמעותה "אהבת החוכמה". וזאת למעשה תמציתם של הלימודים בפילוסופיה: לשאלות שאלות, להעלות סוגיות, לא לקחת מובן מאליו, לפתוח את המחשבה ולאהוב את החוכמה. לימודי פילוסופיה עוסקים בכמה תחומים עקריים, לדוגמא, במושג האסתטיקה והגדרתו של היופי באומנות ובחיים.

 

במושג הלוגיקה וההבנה של ההגיון, בתורת המוסר הבוחנת את המושג המעורפל "מוסר". מטרת לימודי פילוסופיה שואפת להעניק לסטודנט ידע במושגי יסוד בסיסיים בפילוסופיה, תוך הענקת כלים לקראיה והבנה של טקסטים פילוסופיים. במהלך הלימודים הסטונדט לומר להכיר את הפילוסופים הגדולים ששינו את פני של חקר הפילוסופיה, החל מסוקרטס ועד לפוקו.

 

לימודי ניהול

 

כאמור, סטודנטים רבים בוחרים להוסיף לתוכנית הלימודים שלהם בפילוסופיה תחום לימודים נוסף. השילוב עם הלימודים בניהול יאפשרו לכם להשתלב במגוון רחב של משרות ניהוליות נחשקות. תוכנית הלימודים בניהול מעניקה לסטודנט את כל הכלים הנדרשים על מנת להפוך למנהל מוכשר.

 

במהלך הלימודים נלמדות תיאוריות ומודלים שונים בתורת הניהול. הקורסים השונים מענקים ידע נרחב וכלים בתחומי הניהול השונים כגון: ניהול הפרסום, ניהול השיווק, כלים בקבלת החלטות ומשא ומתן ובעיקר לדעת כיצד להתמודד עם משברים שעלולים להיווצר תוך יכולת ראייה כוללת של צרכי הארגון והמאשבים השונים המצויים בו.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר בפילוסופיה וניהול דורשים סה"כ 171 נ"ז המחולקות בצורה הבאה:

 

 • 10 נ"ז בלימודי קורסי התשתית הבאים: שיטות מחקר במדעי החברה: עקרונות המחקר וסגנונותיו, מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה א', מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה ב' ויישומי מחשב למדעי החברה.
 • 28 נ"ז בלימודי קורסי החובה הבאים בפילוסופיה: בעיות בפילוסופיה של המוסר, פילוסופיה יוונית: מתאלס עד אריסטו, מדיקרט עד יום: פילוסופיה במאות ה-18-17, מבוא ללוגיקה ועיון ב"הקדמות" של קאנט.
 • 4 נ"ז לבחירה בין הקורס מבוא לפילוסופיה אירופית מודרנית לבין הקורס סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית.
 • 10 עד 12 נ"ז לבחירה בין קורסי המבואות התחומיים הבאים: מבוא למחשבה מדינית, מבוא לאסטיקה, פילוסופיה של הנפש בתקופתנו, פילוסופיה של המדע ופילוסופיה יהודית בימי הביניים מרב סעדיה גאון עד הרמב"ם.
 • 16 נ"ז בקורסי בחירה מתקדמים בפילוסופיה כגון: חשיבה היסטורית (‏פרקים בפילוסופיה של היסטוריה‎)‏, דת ומדינה: היבטים פילוסופיים, בעיות נבחרות בפילוסופיה של המדע ועוד.
 • 37 נ"ז בלימודי קורסי החובה הבאים בניהול: מבוא למיקרו + מקרו כלכלה, תורת המימון: ניהול פיננסי של גופים עסקיים, ניהול השיווק, תכנון, ניתוח ועיצוב מערכות מידע, התנהגות ארגונית ויסודות החשבונאות.
 • 16 נ"ז בקורסי בחירה בניהול כגון: חשבון דיפרנציאלי לתלמידי כלכלה וניהול, ניתוח דוחות פיננסיים, ניהול הפרסום, שיפוט והערכה בתנאי אי-ודאות לתלמידי ניהול וכלכלה, תכנון מערכות דינמיות בזמן: יישום למשאבי אנוש ועוד.

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות שתי עבודות סימנריונית בפילוסופיה ועבודה סימנריונית בניהול.

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בוגר בפילוסופיה וניהול של אוניברסיטה הפתוחה אורכת כשלוש שנים אקדמיות.

 

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה בפילוסופיה וניהול יכולים להמשיך בלימודים מתקדמים במדעי הרוח או במדעי החברה. כאמור, בוגרי התואר בניהול יכולים להשתלב במגוון רחב של משרות ניהוליות בשוק הציבורי והשוק הפרטי. הבוגרים יכולים להשתלב בעבודה בעמותות או בגופים ממשלתיים, בחברות ההייטק או בחברות סטארט אפ שונות. ניתן גם להמשיך ולעסוק במחקר בתחום הפילוסופיה, או לכתוב ולערוך תכנים לאמתעי התקשורת השונים או להוצאות ספרים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

תורת המשחקים לתואר שני - איך ואיפה?
שי
ללא תגובה
איזה תואר משלב עיצוב ומתמטיקה?
מור
1 תגובות
קבלה לתארים שניים עם ממוצע 77-78
עמיר
1 תגובות
הכרה בלימודים באוניברסיטה הפתוחה
ניקולאי
1 תגובות
תנאי קבלה לספרות זרה או אנגלית
איה
1 תגובות
יעוץ להרשמה לתואר ראשון
Aseel Tareef
2 תגובות
לימודי הערכת אמנות ועתיקות
זנדני אבנר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp