תואר בפילוסופיה, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על פילוסופיה ומדעי המדינה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

תואר ראשון בפילוסופיה ומדעי המדינה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה הפתוחה

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים ייחודית לתואר דו חוגי מתחום מדעי החברה והרוח: הפילוסופיה, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מהווים תוכנית לימודית שונה מכל מוסד אקדמי אחר בארץ. זאת משום ששיטת ההוראה של האוניברסיטה הפתוחה, "למידה מרחוק", מאפשרת לסטודנט ללמוד באופן עצמאי, ללא נוכחות בהרצאות השונות ובשיעורים תוך שימוש בכלים הלימודיים שמציעה האוניברסיטה.

 

תוכנית הלימודים כוללת חומרים מודפסים בהוצאתה של האוניברסיטה שנכתבו ונערכו על ידי מומחים במדעי הרוח והחברה, שיעורי הנחייה של הסגל האקדמי באוניברסיטה כמו גם אתרי קורסים המאפשרים זמינות ונגישות לחומר האקדמי הדרוש. האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכניות לימודים מגוונות ומעשירות, תוך שילוב של לימודים כללים ורב תחומיים במדעים השונים.

 

תואר ראשון בפילוסופיה

 

מקורה של המילה פילוסופיה הוא בשפה היוונית ופירושה "אהבת החוכמה", הפילסופיה כשמה, מהווה מדע העוסק בשאלות, פותח מחשבה ושואף להקנות ערכים של סקרנות ורצון לדעת. הלימודים בפילוסופיה נחשבים תחום לימודים קשה, כיוון שמדובר בלימודים המצריכים יכולת מחשבתית גובהה, תוך קריאה ועיון בטקסטים מורכבים ורצון אמיתי לידע. המתמידים זוכים להרחיב את האופקים שלהם בתוכנית לימודים מעשירה ומרתקת.

 

לימודי פילוסופיה מחולקים לכמה תחומים עקריים: תורת המידות- האתיקה, תורת ההיגיון- הלוגיקה, תורת ההכרה- האפיסטמולוגיה, המטאפיזיקה- תיאור המציאות, אסתטיקה- אומנות ומושג היופי, מטאפילוסופיה- מהות ותכלית הפילוסופיה. תוכנית הלימודים מציעה מגוון של קורסים בנושאים השונים תוך הקניית כלים לניתוח טקסטים פילוסופיים, ידע במושגי יסוד והבנה פילוסופית.

 

לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים

 

מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים נלמדים כדיספלינה ממדעי החברה. תחום מדעי המדינה עוסק בפוליטיקה ויחסי הגומלין בין המוסדות השונים המצויים במדינה. לימודי יחסים בינלאומיים בוחנים את יחסי הגומלין בין המדינות השונות. מטרת הלימודים היא להכשיר את הסטודנט לנתח את הפוליטיקה העכשווית, על סמך ניסיון העבר תוך חיזוי לעתיד.

 

בין התחומים השונים הנלמדים במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים: פוליטיקה השוואתית, לאומיות בעידן הגלובליזציה, כלכלה פוליטית, מנהל ומדיניות ציבורית, הפוליטיקה האמריקאית, שיטות ממשל ודמוקרטיה, מערכות מפלגתיות באירופה ועוד נושאים מגוונים ומעשרים.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר פילוסופיה ומדעי המדינה ויחסים בינלאומיים דורשים סה"כ 115 נ"ז המחולקות בצורה הבאה:

 

10 נ"ז בקורסי תשתית - להלן קורסי התשתית בללימודי פילוסופיה ומדעי המדינה ויחסים בינלאומיים: שיטות מחקר במדעי החברה: עקרונות המחקר וסגנונותיו, מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה א', מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה ב' ויישומי מחשב למדעי החברה (מקורס זה יינתן פטור לסטודנטים שעברו את בחינת הפטור בהצלחה).

 

58 נ"ז בלימודי פילוסופיה הכוללות:

 • 28 נ"ז בלימודי קורסי חובה בפילוסופיה. מטרת קורסי החובה בפילוסופיה הינה הצגת התאוריות המוסריות החשובות ביותר שהוצעו במהלך ההיסטוריה, הקניית מושגי יסוד ודרכי חשיבה הנהוגים בדיונים בפילוסופיה של המוסר, היכרות עם התפתחותה של הפילוסופיה היוונית מהתחלותיה הראשונות עד אריסטו, היכרות של פילוסופים לדוגמא: דיקרט, שפינוזה, לייבניץ, לוק, ברקלי ויום, למידת עיקרי תורת ההכרה והמטאפיסיקה של עמנואל קאנט ועוד.

 

 • 4 נ"ז בתולדות הפילוסופיה החדשה בקורסים: מבוא לפילוסופיה אירופית מודרנית וסוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית (בחירה באחד משני הקורסים )

 

 • 12 נ"ז לבחירה בקורסי מבואות תחומיים. להלן קורסי המבואות התחומיים בפילוספיה: פילוסופיה יהודית בימי הביניים מרב סעדיה גאון עד הרמב"ם, פילוסופיה של הנפש בתקופתנו, פילוסופיה של המדע, מבוא למחשבה מדינית ומבוא לאסתטיקה.

 

 • 16 נ"ז בקורסי בחירה מתקדמים. להלן קורסי הבחירה המתקדמים בפילוסופיה: דת ומדינה: היבטים פילוסופיים, חשיבה היסטורית (‏פרקים בפילוסופיה של היסטוריה‎)‏, לשון האמנויות, שוויון ואי-שוויון: מבט פילוסופי, היסודות הפילוסופיים של מדעי הקוגניציה ובעיות נבחרות בפילוסופיה של המדע.

 

51 נ"ז בלימודי מדע המדינה ויחסים בינלאומיים הכוללות:

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות שתי עבודות סמינריוניות בפילוסופיה ועבודה סמינריונית אחת במדע המדינה ויחסים בין-לאומיים.

 

משך הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון דו חוגי בפילוסופיה ומדעי המדינה ויחסים בינלאומיים של אוניברסיטה הפתוחה אורכת מינימום שלו שנים אקדמיות בסופה מקבל הסטודנט תעודת תואר ראשון (B.A) בוגר בפילוסופיה ומדעי המדינה ויחסים בינלאומיים.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה בפילוסופיה ומדעי המדינה ויחסים בינלאומיים יכולים להמשיך להמשיך ללימודי תואר שני במדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, תואר שני בדמוקרטיה בינתוחמיים או תואר שני במדעי הרוח.

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללמודי תעודת הוראה ולהשתלב במוסדות החינוך השונים בארץ. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה ככותבים ועורכים להוצאות ספרים או לעיתונות, כיועצים לפוליטיקאים או לפתח קריירה פוליטית עצמאית וכו'.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

קבלה לתארים שניים עם ממוצע 77-78
עמיר
1 תגובות
הכרה בלימודים באוניברסיטה הפתוחה
ניקולאי
1 תגובות
תנאי קבלה לספרות זרה או אנגלית
איה
1 תגובות
יעוץ להרשמה לתואר ראשון
Aseel Tareef
2 תגובות
לימודי הערכת אמנות ועתיקות
זנדני אבנר
1 תגובות
לימודי תאטרון בובות חינוכי טיפולי
אפרת
1 תגובות
שלוחה של בצלאל במרכז הארץ
מירון בוקרה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp