לימודי פילוסופיה והיסטוריה - האוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על פילוסופיה והיסטוריה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פילוסופיה והיסטוריה באוניברסיטה הפתוחה

מבינים את ההווה והעתיד - דרך השורשים

 

לימודי היסטוריה מתמקדים בטקסטים ובמקורות עבר ומשתמשים בהם כדי להכיר את העבר ולשחזר תהליכים היסטוריים. לימודי פילוסופיה מעמיקים בשיח ובטקסטים פילוסופיים אודות תהליכי החשיבה של האדם והדרכים בהם אנו תופסים את עולמנו.

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה תכנית דו חוגית ללימודי פילוסופיה והיסטוריה. במסלול סוברים ששורשי ההיסטוריה, ההשכלה והתרבות נמצאים בעבר וכך הסטודנטים במחלקה בוחנים לעומק טקסטים ומקורות משפיעים מתקופות שונות ודרכם מפשטים ויוזמים תובנות על מדעי החברה. בתום התכנית יכולים הבוגרים ליישם את הידע הנרכש כדי להשתלב בתחומי הוראה והמחקר בשלל ארגונים ומוסדות.

 

 

תכנית הלימודים

 

במהלך לימודי היסטוריה הסטודנטים חוקרים אירועים ואנשים מתקופות שונות, מהעת העתיקה, דרך ימי הביניים והעת החדשה ועד לזמננו. כך הם עוסקים בסוגיות שהשפיעו ומשפיעות על דרך חיינו ועל עולמנו באופן כללי. ישנה אפשרות להתמחות בתחומים כגון היסטוריה של עם ישראל או היסטוריה של המזרח התיכון.

לימודי פילוסופיה מתחקים אחרי שאלות ותשובות שנוגעות לסוגיות פילוסופיות מורכבות ודנים במוטיבציות ביסודן. הם מפתחים מיומנויות חשיבה ביקורתית ואנליטית שמסייעת להם להתמודד עם שאלות אלה. במהלך הלימודים הסטודנטים מכירים את הגותם של הוגים כקאנט, דקארט, ניטשה, וויטגינשטיין והיידגר. דרך כתביהם הם עוסקים שתחומים כמו מוסר, ידיעה, אסתטיקה ופילוסופיה של הנפש.

 

מתכונת הלימוד

 

שיטת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה משלבת בין מפגשי הנחייה פרונטליים בשילוב של טכנולוגיות לבין למידה מרחוק. באמצעות השיטה יכולים הסטודנטים לקבוע את זמני הלימוד ולהתאים אותם לצורכיהם וכן באפשרותם להחליט על מקום הלימוד מבין כ - 50 מרכזי לימוד שנמצאים ברחבי הארץ. ניתן ללמוד במשך כשלוש שנים או לחלופין לפרוש את התואר על פני מספר שנים רב יותר לפי הצורכים האישיים של הלומדים.

 

נושאי הלימוד

 

 • ראשיתה של אירופה
 • פילוסופיה של המוסר
 • המזרח התיכון בימינו
 • תולדות התקופה ההלניסטית
 • היבטים פילוסופיים בדת ומדינה
 • תולדות עם ישראל בתקופת בית ראשון    
 • מחשבה מדינית
 • פילוסופיה יוונית
 • תרבות ההשכלה
 • חשיבה היסטורית
 • ירושלים לדורותיה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

באוניברסיטה הפתוחה נלמדים מסלולים מגוונים לתואר ראשון ולתואר שני בענפי מדעי החברה, מדעי הרוח והמדעים. תכניות הלימוד הגמישות של מוסד הלימוד באות לסייע לסטודנטים לשלב בין לימודים ועבודה. בין תכניות הלימוד שנלמדות באוניברסיטה לימודי מדעי הקוגניציה ולימודי מדעי היהדות.


תנאי קבלה

 

כדי ללמוד במסלול זה אין צורך בציון בבחינה הפסיכומטרית או בתעודת בגרות מלאה. כך יכולות שלל אוכלוסיות, לרבות חיילים, אנשים עובדים ותלמידים בתיכון, ללמוד בתכנית.

 

תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית בהצלחה זכאים לקבל תואר ראשון בוגר בהיסטוריה ובפילוסופיה שמוענק על ידי האוניברסיטה הפתוחה.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שני במקצועות מגוונים במדעי הרוח. כמו כן, בפניהם נפתחו שלל אפשרויות להשתלב בעבודת מחקר באקדמיה או מחוצה לה, ובכתיבה במסגרות שונות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

תורת המשחקים לתואר שני - איך ואיפה?
שי
ללא תגובה
איזה תואר משלב עיצוב ומתמטיקה?
מור
ללא תגובה
קבלה לתארים שניים עם ממוצע 77-78
עמיר
1 תגובות
הכרה בלימודים באוניברסיטה הפתוחה
ניקולאי
1 תגובות
תנאי קבלה לספרות זרה או אנגלית
איה
1 תגובות
יעוץ להרשמה לתואר ראשון
Aseel Tareef
2 תגובות
לימודי הערכת אמנות ועתיקות
זנדני אבנר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,256 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,089 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp