תואר ראשון בפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי פילוסופיה - אוניברסיטת תל אביב .

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב

 

תוכנית לימודים זו הינה תוכנית לתואר ראשון בחוג לפילוסופיה של אוניברסיטת תל אביב. חוג זה הינו חלק מהפקולטה למדעי הרוח של האוניברסיטה ועוסק בהקניית כלים מעשיים ופיתוח מיומנות לחשיבה לוגית וביקורתית.

 

קיראו על: מדעי החברה והרוח

 

אודות התוכנית

 

תחום הפילוסופיה הינו אחד מתחומי הדעת המעניינים, המאתגרים והמשפיעים של ימינו. שילוב הפילוסופיה עם תחומי מחקר ודעת נוספים מהווה מקור לצמיחה והשפעה במדעים המדויקים, מדעי הטבע, במדעי החברה והאמנויות. למרות זאת, לפילוסופיה יש ערך רב משל עצמה שכן מקצוע זה הינו היחידי העסוק בשאלות ובבעיות יסודיות איתן מתמודד האדם באופן יומיומי. הפילוסופיה עוסקת במשמעות החיים, באושר, בתודעה העצמית ברוחניות ובזהות האישית.

 

מטרת הלימודים

 

מטרות לימודי פילוסופיה של אוניברסיטת תל אביב הן: הקניית מושגי יסוד פילוסופיים, הצגת שיטות שונות ומהותיות בפילוסופיה והתמחות בהתאם לבחירתם והתעניינותם של הסטודנטים. הלימודים בחוג לפילוסופיה שואפים לפתח את החשיבה הביקורתית של הסטודנטים בתחום התיאורטי והמעשי כאחד.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי פילוסופיה כוללים שיעורים תיאורטיים פרונטאליים, תרגולים ושיעורי התמחות, תרגולים בהדרכה אישית וקבוצות קטנות, תרגול ממוחשב המפתח מיומנות ממוחשבת ולוגית וממוחשבת והדרכה צמודה בקריאת טקסטים, כתיבת טקסטים וכתיבת עבודות פילוסופיות. הלימודים מורכבים משלוש קבוצות: קבוצה א': קורסי מבואות- קורסי חובה. קבוצה ב': קורסי התמחות. קבוצה ג': קורסי בחירה. הלימודים בחוג מאופיינים בהדרכה צמודה ויחס חם ואישי.

 

 

מסלולי הלימוד

 

להלן מסלולי הלימוד המוצעים:

 

  • מסלול לימודים דו-חוגי: לימודים בחוג לפילוסופיה לצד לימודים בחוג משני.
  • מסלול לימודים חד- חוגי מורחב: מסלול לימודים למצטיינים שסיימו שנת לימודים ראשונה בהצלחה, בשני החוגים.
  • מסלול חקר התודעה והפילוסופיה: מסלול משותף של החוג לפילוסופיה עם הפקולטה למדעי החיים לתואר ראשון בחקר התודעה.

 

משך הלימודים

 

לימודי פילוסופיה נפרשים על פני שלוש שנות לימוד.

 

דרישות ותנאי קבלה

 

המועמדים לתואר ראשון בחוג לפילוסופיה נדרשים לעמוד בכל החובות והדרישות של הפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת תל אביב. תנאי הקבלה לפקולטה למדעי הרוח הינם: זכאות לתעודת בגרות מלאה, ציון 450 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית או ציון התאמה 500 ומעלה, רמת "בינוני" ומעלה בבחינת המיון והסיווג באנגלית. ניתן להתקבל בלי ציון פסיכומטרי, במידה וקיבלתם ציון בגרות ממוצע של 100 או יותר. כמו כן, תוכלו להתקבל לחוג ללא פסיכומטרי, אם יש לכם ממוצע 85 ומעלה (בלי בונוסים) בבגרויות של המקצועות ההומאניים. לתנאי הקבלה המדוייקים אנו ממליצים לפנות ישירות אל מזכירות החוג באוניברסיטה.

 

קריאו על:

 

 

סיום הלימודים ואפשרויות תעסוקה

 

עם סיום הדרישות והחובות ללימודי תואר ראשון, זכאים הבוגרים לקבלת התואר: "בוגר B.A בחוג לפילוסופיה של אוניברסיטת תל אביב". תואר זה הינו אוניברסיטאי ומוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. לאחר קבלת התואר יוכלו הבוגרים לעסוק בפילוסופיה במסגרות הוראה למיניהן, להרצות במוסדות תיכוניים ואקדמיים, ללמד לבחינת הבגרות בבתי הספר התיכוניים ועוד.

 

כמו כן, הסטודנטים רוכשים הבנה מקיפה ומיומנויות פילוסופיות במקצועות שונים ויכולים להמשיך את לימודיהם האקדמיים בתחומים אלו: פילוסופיה, פילוסופיה ומשפטים, פילוסופיה ומחשבים, מדעי החברה ופילוסופיה, פסיכולוגיה ופילוסופיה, היסטוריה ופילוסופיה, ניהול ופילוסופיה, תקשורת ופילוסופיה וחינוך ופילוסופיה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
ללא תגובה
המשך לימודים לבוגר תואר ראשון בסטטיסטיקה וחקר ביצועים
מיקאלה רושטיין
ללא תגובה
התלבטות בין מדעי הטבע לרפואה
אמונה בן חמו
1 תגובות
תואר ראשון מחדש או הסבה
אנונימית
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp