ללמוד באוניברסיטת חיפה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > מדעי הרוח > לימודי פילוסופיה - אוניברסיטת חיפה

תואר בפילוסופיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - אוניברסיטת חיפה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי פילוסופיה לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

 

הלימודים לתואר ראשון B.A בחוג לפילוסופיה של אוניברסיטת חיפה מאפשרים לסטודנטים להכיר בצורה בסיסית את הזרמים ושיטות המחשבה המרכזיות בפילוסופיה, הסוגיות הפילוסופיות המוכרות והטקסטים החשובים. הסטודנטים של החוג לומדים לחשוב בצורה ביקורתית, לבסס את טענותיהם, לקרוא ולנתח טקסטים, לכתוב חיבורים, להבין רעיונות וטיעונים, כל זאת ברמה אינטלקטואלית נאותה.

 

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בפילוסופיה

 

לימודי פילוסופיה אפשריים בשני מסלולי לימוד: מסלול דו-חוגי ומסלול חד- חוגי.

 

  • הלימודים לתואר ראשון במסלול הדו-חוגי: מטרת הלימודים במסלול זה היא הקניית ידע בסיסי בשיטות הפילוסופיות המהותיות והעיקריות, יכולות לקרוא בצורה עצמאית טקסט פילוסופי ושיטות שונות לבחון שיקולי-דעת פילוסופיים.

    תוכנית הלימודים במסלול הדו-חוגי: התלמידים במסלול זה נדרשים להשלים 60 נקודות זכות, כאשר מתוכן 48 נקודות זכות המשויכות לחוג לפילוסופיה ו- 12 נקודות זכות בשני חוגים שונים לפחות. כמו כן, נדרשים הסטודנטים במסלול זה להגיש שתי עבודות סמינריוניות אצל שני מרצים שונים. להלן הקורסים הנלמדים במסלול זה: מבוא לפילוסופיה יוונית- 4 נ"ז, רציונליזם ואמפיריציזם- 4 נ"ז, לוגיקה פורמאלית- 4 נ"ז, כתיבה פילוסופית- 2 נ"ז, תורת ההכרה- 4 נ"ז, מבוא לאתיקה- 4 נ"ז, שיעורי בחירה- 26 נ"ז. עבודות סמינריוניות : בנוסף לקורסים הנ"ל, על הסטודנטים במסלול זה להגיש עבודות סמינריוניות במשקל של 20% מציון הגמר ובדרג 3 או 4.

 

  • הלימודים לתואר ראשון במסלול החד-חוגי: הסטודנטים יוכלו להתקבל למסלול החד-חוגי רק החל משנת הלימודים השנייה ובתנאי שממוצע ציוניהם בשני החוגים הינו 80 ומעלה. כמו כן, קיימת אפשרות להתקבל למסלול זה החל מהשנה הראשונה וזאת באישור מיוחד של יועץ הב"א.

    תוכנית הלימודים במסלול החד-חוגי: הסטודנטים במסלול זה נדרשים ללמוד 120 נקודות הכוללות: 72-90 נקודות בחוג לפילוסופיה (מתוכן 26 או יותר בדרג 3, 30-48 בדרג שני או בחוגים אחרים לבחירת הסטודנט). בנוסף לקורסים אלו, הסטודנטים ידרשו להגיש ארבע עבודות סמינריוניות, כאשר שלוש מהן בחוג לפילוסופיה אצל שני מרצים שונים לפחות, ואחת בחוג הנוסף. גם במסלול זה משקלן של ארבע העבודות הסמינריוניות הינו 20% מציון הגמר והן נדרשות להיות בדרג 3 או 4.

 

משך הלימודים

 

לימודי תואר ראשון בחוג לפילוסופיה של אוניברסיטת חיפה נפרשים על פני שלוש שנות לימוד אקדמיות.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בחוג לפילוסופיה משתנים בהתאם לשנת הלימודים ומספר המועמדים. הסטודנטים נדרשים לעמוד בסף קבלה מינימאלי של אוניברסיטת חיפה, וכמו כן - לעמוד בכל תנאי קבלה של החוג לפילוסופיה והחוגים הנוספים, במידה והינכם מתכננים ללמוד במסלול הדו חוגי. במסלול החד חוגי נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה. לקבלת מידע נוסף בנוגע לתנאי הקבלה לחוג זה ניתן לפנות אל ראש החוג.

 

סיום הלימודים, קבלת התעודה ואפשרויות המשך

 

בתום הלימודים בחוג לפילוסופיה, הבוגרים אשר עמדו בדרישות החוג והמסלול, זכאים לקבל תואר ראשון B.A "בוגר בפילוסופיה" מטעם אוניברסיטת חיפה. לאחר קבלת התעודה יוכלו לעסוק במחקר, בהוראת הפילוסופיה או להמשיך ללימודים מתקדמים בתחום.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה


עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה: 

חוות דעת של סטודנטים: לימודי פילוסופיה - אוניברסיטת חיפה (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, תואר במזרחנות ובפילוסופיה, 06/08/2014

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את האווירה הטובה שיש באונ' והשיעורים עצמם מאוד מעניינים אך קיים צד שפחות אהבתי והוא ההתנהגות של אנשים/תלמידים מהמגזר הערבי שנוהגים לא לכבד את החגים/ימי זיכרון שלנו (לצחוק בזמן צפירה או להגיע בלבוש שמחזק את האמירה שישראל היא עם כובש). לי באופן אישי יש חברים ערביים כך שאין לי בעיה איתם. חבל שכך בוחר לעשות קומץ מסויים באונ', קומץ שממש פוגע ולא נעים.

על הקמפוס
אני נהנה ללמוד בקמפוס של החוג לפילוסופיה ובחוג למזרחנות, בשני החוגים יש תחושה טובה של עזרה-תלמידים של תואר דני נרתמים לעזרה לתלמידיי שנה א' ורוצים בהצלחתם! המזכירות דואגת ברמה אישית לכל תלמיד - בחוג למזרח תיכון אני נהנה מהשיחה עם התלמידים מהמגזר הערבי, נהנה להקשיב ולראות את הדו קיום הזה בין שתי התרבויות/דתות הללו למעט מקרים מסוימים שכן גורמים לי להרמת גבה ביחס לחברות הזו.
, תואר בפילוסופיה, 06/07/2014

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהב: בעיקר את המרצים את החוג לפילוסופיה המדהים, הן מבחינת רמת התוכן והן מבחינת היחס האישי. את החברה. את הפעילויות המשותפות.
את הנוף והמרחב של הקמפוס.

על הקמפוס
הקמפוס בנוי לגובה, מה שגורם להרבה מאוד סטודנטים מתחומים שונים ופקולטות שונות להיתקל אחד בשני בין שיעור לשיעור, באותם בניינים, בדשא, בהפסקות.
ישנם חוגים גדולים מאוד וחוגים קטנים עד קטנים מאוד.
התחומים מגוונים.
אוניברסיטת חיפה מתמקדת בעיקר במדעי החברה והרוח והנוף בד"כ חברי ותומך.
גם הנוף להרים וליער סביב מדהים:)

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English