תואר בפיזיקה רפואית קרינתית באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

לימודי פיזיקה רפואית קרינתית - רק באוניברסיטת אריאל

 

קרניים מרפאות

 

אחד מענפי הפיזיקה היישומית הוא ענף הפיזיקה הרפואית, העוסק באבחון מצבים גופניים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, וברוב המקרים בשיטות להדמיה, ובנוסף לזה גם בטיפול בחולים ובפיתוחים חדשניים ברפואה. בעלי תואר בפיזיקה רפואית יכולים לעסוק לא רק במכוני דימות ובבתי חולים, אלא גם בגופי פיקוח ובקרה ממשלתיים, המקפידים על הביטחון והאיכות של מערכות קרינה משוכללות, בהקשרים רפואיים ותעשייתיים כאחד.

 

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים לתואר ראשון בפיזיקה רפואית באוניברסיטת אריאל מותאמת לדרישות ההכשרה שנקבעו בארגון הגג של גופי הפיזיקה הרפואית באירופה, ה – EFOMP. בתכנית מודגשים היבטים קליניים ופרקטיים, ומטרתה להכשיר אנשי מקצוע העומדים בדרישות התקן הישראלי והעולמי. התכנית כוללת חובת הגשת דוח מסכם של פרויקט מעשי, שבמסגרתו עוסקים הסטודנטים בתיאור בעיה אמיתית הקיימת בשדה הפיזיקה הרפואית ובניסיון לאפיין עבורה פתרון אפשרי. במהלך עריכת הפרויקט, המתבצעת בשנה השלישית לתואר, זוכים הסטודנטים להיכרות עם הסביבה המקצועית, עם צוותים רלוונטיים ועם תהליכי העבודה.

 

מתכונת הלימוד

 

הסטודנטים לומדים נושאים תיאורטיים במקצועות מדעיים ככימיה, מתמטיקה יישומית, פיזיקה ופיזיקה חישובית, אנטומיה ופיזיולוגיה, ביולוגיה ועוד. הם אף משתתפים במעבדות לפיזיקה, לאלקטרוניקה, לדימות ולרדיותרפיה. בנוסף, הם עוברים סמינריון בדימות ורדיותרפיה, ובהתאם לחזון המכללה לומדים קורס במורשת ישראל. סך הכל, משך הלימודים – שלוש שנים.

 

נושאי לימוד

 

 • פיזיקה תרמית
 • ביוכימיה
 • תכונות חומרים
 • מצב מוצק
 • מכניקה קוונטית
 • נזקי קרינה
 • ביולוגיה מולקולרית
 • כימיה אורגנית
 • ניתוח אותות ביולוגיים
 • פיזיקה ניסיונית     
 • בריאות הציבור בישראל     
 • ועוד

 

חברי סגל

 

צוות ההוראה ללימודי פיזיקה רפואית באוניברסיטת אריאל כולל מדענים חשובים, וביניהם: פרופסור שפיתח בדיקה חדשנית לזיהוי מהיר של חסימות בעורקי לב; חבר הועדה המייעצת של האגודה למלחמה בסרטן בנושאי סיכונים סביבתיים ומומחה לקרינה מייננת ולבקרת איכות למכשירי דימות; חוקר העוסק באפשרויות הטמונות בתהודה מגנטית לשיפור טכנולוגיות דימות; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה המוצבים במחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל כוללים: ציון בגרות של 80 לפחות, ציון פסיכומטרי של 570 ומעלה בדגש כמותי, לפחות 4 יחידות בגרות במתמטיקה, וציון של 75 או יותר בבגרות 5 יחידות במגמה ריאלית: פיזיקה, ביולוגיה, כימיה או מחשבים. בעלי ציון בגרות של 90 ומעלה יכולים להתקבל גם ללא ציון פסיכומטרי, אך עליהם לעמוד בראיון אישי. בעלי ציון פסיכומטרי הנמוך מ – 570, יוכלו להתקבל על סמך ציון של 120 ומעלה בפרק הכמותי, באישור ראש המחלקה.

 

הנדסאים יכולים להתקבל על סמך ממוצע ציונים חיצוניים בבחינות מה"ט של 75 עד 83 ומעלה, אך יידרשו למכינות השלמה במתמטיקה ובפיזיקה. ניתן להתקבל למחלקה על סמך ציון ממוצע 80 ומעלה במכינה ייעודית. המתקבלים לתכנית זוכים במלגת שכר לימוד לשנה הראשונה בתואר.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון זה יוכלו לשמש במגוון תפקידים הנוגעים לתכנון, פיתוח ושכלול בדיקות רפואיות, ומערכים טיפוליים הכוללים שימוש בקרינה. כמו כן, הבוגרים יוכלו לעסוק בתחומי הגנת מטופלים מפני קרינה מסוכנת, הבטחת בטיחות ואיכות של בדיקות וטיפולים, ייעוץ לגופים שונים בנושאי בריאות וסביבה, מדידות קרינה ועוד. השתלבותם תתאפשר במכוני רנטגן, במחלקות MRI ו - CT, בטיפולים רדיותרפיים, במעבדות אולטרסאונד, וכן הלאה.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

לימודי מכינה אקדמאית לתואר
שי ממן
1 תגובות
הסבה מהוראה לעבודה סוציאלית
ראניה סרסור
1 תגובות
קבלה למכינה ללא תעודת בגרות
אור
1 תגובות
האם מתקיים מסלול לקבלת דוקטורט
מאיר נווה
1 תגובות
לימודי תואר להסבה לעבודה סוציאלית
רחל שחר
1 תגובות
הרשמה קורס פראמדיקים באריאל
ירוס
ללא תגובה
בניין בית הספר לרפואה
לאון
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp