לימודי פיזיותרפיה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי פיזיותרפיה באוניברסיטת אריאל

לימודי פיזיותרפיה באוניברסיטת אריאל בשומרון


תחום הפיזיותרפיה נמנה בין מקצועות הבריאות והוא מתמקד באבחון, בטיפול, בשיקום ובמניעה. הוא עוסק בעיקר במערכות התנועה בגוף, כגון מערכת העצבים, מערכות השרירים והשלד. מפגים, תינוקות וילדים ועד למבוגרים ולקשישים, ישנן שלל אוכלוסיות אשר יכולות להסתייע בטיפול פיזיותרפי.


בשנים האחרונות הולכת ומתפתחת מגמת שילוב של פיזיותרפיסטים בענף קידום הבריאות. המחלקה לפיזיותרפיה של אוניברסיטת אריאל בשומרון שמה דגש על תכנים שנוגעים למניעה ולקידום בריאות באוכלוסיות מגוונות במסגרת תכנית הלימודים. לימודי פיזיותרפיה באים להכשיר את הבוגרים להשתלבות בבתי חולים, במוסדות שיקום נוירולוגי, במכונים אמבולטוריים ובמסגרות נוספות לטיפול ולשיקום של קשישים, ילדים וספורטאים ברחבי הארץ. כמו כן, הבוגרים יכולים להמשיך לתואר שני בפיזיותרפיה בתכנית באוניברסיטת אריאל או במוסדות אקדמיים אחרים, בארץ ובעולם.

 


תכנית הלימודים


לימודי פיזיותרפיה עוסקים במגוון של תחומים, כגון פיזיותרפיה נוירולוגית, פיזיותרפיה אורתופדית, פיזיותרפיה של הילד, פיזיותרפיה בקהילה ופיזיותרפיה באשפוז. נוסף על כך, הסטודנטים נחשפים לשלל תחומים חדשניים כגון טלה - רפואה וטכנולוגיות מתקדמות בשיקום.


מדיניות המחלקה שמה דגש רב על תחומים כקידום בריאות ופעילות גופנית. במהלך הלימודים הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים ייעודיים בענפים אלה, כמו כן, החל מן השנה השנייה הם יכולים להשתתף בקורס מדריך חדר כושר גופני ובריאות שמתקיים בתנאים ייחודיים ובפורמט מרוכז.


המחלקה מספקת מענה לדרישה הולכת וגוברת להצגה של עדויות מחקריות לטיפול רפואי והיא מעודדת את תחום ה - Practice Based Evidence במהלך לימודי הפיזיותרפיה לתואר הראשון. הסטודנטים משתתפים בעבודות מחקר שונות של סגל התכנית ולוקחים חלק בסמינרים שמעודדים חשיבה יצירתית וחושפים אותם למיומנויות מחקר במדעי החיים באופן כללי ובפרט בפיזיותרפיה.


מתכונת הלימוד


אורך לימודי הפיזיותרפיה הוא ארבע שנים. במקביל ללימודים הסטודנטים מבצעים התנסויות קליניות, שכוללות עבודה מעשית בבתי חולים, במוסדות שיקום ובמכוני פיזיותרפיה שפרושים ברחבי הארץ. הכשרה מעשית זו מהווה חלק מדרישות הלימודים ותכנית הלימודים. הסטודנטים זוכים להדרכה אישית ממדריכים קליניים מנוסים אשר עוברים הכשרה ייעודית.


נוסף על כך, במהלך השנה השלישית הסטודנטים משתתפים בסדנה ייחודית שמתקיימת במרכז הסימולציות החדשני שפועל באוניברסיטה. הסדנה פותחה באופן ייעודי עבור הסטודנטים לפיזיותרפיה והיא מקנה כלים פרקטיים לשיפור יכולות התקשורת בין מטפל ומטופל, תוך שימוש בשלל סימולציות טיפוליות, בתמיכה של טכנולוגיות מתקדמות ובעזרת שחקנים מקצועיים.


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת אריאל אפשר ללמוד בשלל תכניות לימודים לתואר ראשון ושני. בין התכנית הללו: לימודי מנהל מערכות בריאות, לימודי מדעי התזונה, לימודי סיעוד, לימודי קלינאות תקשורת ולימודי קדם רפואה.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודי פיזיותרפיה היא על סמך ציון משולב, שקלול ציוני הבגרויות והציון בפסיכומטרי. על המועמדים להציג ממוצע בגרות של לפחות 95 וציון של 630 ומעלה בפסיכומטרי. במחלקה ישנן גם דרישות לגבי כמות היחידות הריאליות בתעודת הבגרות. כמו כן, נדרשים מבחנים וראיונות קבלה. כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי הקבלה מומלץ לפנות הישר למוסד הלימוד.


תעודה


תואר ראשון בוגר בפיזיותרפיה BPT ניתן על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - לימודי פיזיותרפיה
התקבלו 32 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
27/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האנשים מדהימים וידידותיים. יש אווירה טובה וחיי חברה הרמה הלימודית גבוהה ומוקפדת ויש הרגשה שלא מזלז קרא עוד...

על הקמפוס

האנשים מדהימים וידידותיים. יש אווירה טובה וחיי חברה הרמה הלימודית גבוהה ומוקפדת ויש הרגשה שלא מזלז קרא עוד...

טיפים

לא לוותר גם אם קשה. הלימודים שוויים טת זה ומאוד מעניינים.

אוניברסיטת אריאל
30/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

התחושה היא שסתם מנסים להקשות.. אבל מאוד כיף ואווירה טובה

על הקמפוס

המזכירות נהדרת יש מענה לתלמידים. הסגל הבכיר קצת קשוח

טיפים

אי אפשר לעבוד תוך כדי. חמישה ימים מלאים לאורך 4 שנים. הרמה גבוהה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp