רוצה פרטים על פטור מאנגלית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

פטור מלימודי אנגלית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פטור מאנגלית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


פטור מאנגלית

 

השפה האנגלית הינה השפה האוניברסאלית המובילה באקדמיה בארץ ובעולם. כלל המחקרים האקדמיים, ספרי המחקר, כתבי העת היוקרתיים והטקסטים התקשורתיים העוסקים בתחומים השונים נכתבים באנגלית. לפיכך, האקדמיה בישראל קבעה כי לקראת לימודי תואר ראשון בארץ מחויבים הסטודנטים להפגין שליטה בסיסית בשפה האנגלית ברמה אקדמית. מדובר בדרישה גורפת הנוגעת גם לתלמידי מכללות וגם לתלמידי אוניברסיטאות.

 

כידוע תנאי הקבלה לחוגים השונים משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו, עם זאת רבים מהם מחייבים עמידה בבחינה הפסיכומטרית או במבחן אמי"ר, במטרה לסווג את הסטודנטים על פי סולם מדידה אחיד. הרמה של המועמדים באנגלית נקבעת אם כן בהתאם לציונים שהושגו במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמ"יר.

 

על פי רוב, ניתן לומר כי מועמד בעל ציון 134 בפסיכומטרי או ציון 234 במבחן אמי"ר יקבל פטור משיעורי אנגלית במוסד האקדמי. עם זאת, בעלי ציון 85 ומטה לא יוכלו להתקבל לאוניברסיטאות בישראל.

 

מלבד זאת, הציונים השונים שהשיגו המועמדים בבחינות מסייעים למוסדות הלימוד לסווג אותם לרמות שונות, כאשר בכל רמה נקבעים מספר הקורסים אותם ידרשו הסטודנטים להשלים. אי השלמה של לימודי אנגלית עשוייה למנוע מהם לסיים את מסלול הלימודים ולזכות בתואר. במוסדות לימוד מסויימים הסטודנטים אף נדרשים להשלים את הקורסים באנגלית בפרק זמן מסוים.

 

החלוקה לפי רמות משתנה גם היא בין המוסדות, הן מבחינת ציוני הסף והן מבחינת הגדרת הרמה. להלן מובאת דוגמא לחלוקה אפשרית של הרמות, על פי התפלגות של ציוני מבחני הידע באנגלית:

 

ציון במבחן אמי"ר ציון במבחן אמיר"ם ציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי רמת הקורס באנגלית:

 

רמת האנגלית בקורס ציון בפרק האנגלית בפסיכומטרי ציון במבחן אמי"רם ציון במבחן אמי"ר
פטור 134+ 134+ 234+
A 120-133 120-133 220-233
B 100-119 100-119 200-219
C 85-99 85-99 185-199
D 70-84 70-84 170-184
E 60-69 60-69 160-169

 

האותיות A,B,C,D,E מייצגות את הרמה של הנבחן . רמה זו קובעת למעשה את מספר הקורסים שיידרש הסטודנט להשלים בכדי להגיע לרמת הפטור הנדרשת. נבחן שהשיג לדוגמא ציון 117 במבחן נמצא ברמה B ועליו להשתתף בשני קורסי רמה בכדי להגיע לפטור.

 

פטור במסגרת הבחינה הפסיכומטרית

 

הדרך הנפוצה ביותר לבחון את רמת האנגלית של המועמד הינה באמצעות השוואת ציון הבחינה הפסיכומטרית. ציון פסיכומטרי מהווה את אחד השיקולים המשמעותיים בקבלתו של מועמד לתוכנית לימודים והיא מורכבת משלושה חלקים – כמותי, מילולי ופרק באנגלית. פרק האנגלית הינו הפרק בעל המשמעות הפחותה ביותר במבחן הפסיכומטרי מבחינת הציון הכללי (20% בלבד). עם זאת, הציון בפרק זה משמעותי לאין שיעור במסגרת זכאותו של הסטודנט לפטור משיעורי אנגלית במוסד הלימודים.

 

הציון בפרק האנגלית נע בין 50 ל-160. במידה והסטודנט השיג ציון של 134 נקודות ומעלה, הוא יהיה הסטודנט זכאי לפטור אוטומטי מלימודי אנגלית במוסד הלימודים. ציונים נמוכים מ-134 יחייבו את הסטודנט ללמוד בקורסי אנגלית ברמה מסוימת (על בסיס הציון).

 

פטור במסגרת מבחן אמי"ר או אמירים

 

מבחן אמי"ר הינו מבחן אשר נועד להעריך את רמת הידע של הנבחן באנגלית בהתאם למוסדות הלימוד להשכלה גבוהה. המבחן בוחן את ידיעותיו של המועמד והציון במבחן מסווג את הרמה בה הוא שולט באנגלית. מדובר במבחן הבודק את האנגלית של הנבדק ברמה אקדמית תוך בחינת השליטה הסבילה שלו בשפה.

 

מבחן אמיר אינו בוחן יכולות כתיבה או ניסוח אלא מטרתו הינה להתחקות אחר רמת הבנתו של המועמד בקריאת טקסטים באנגלית תחת לחץ זמן.

 

מדובר במבחן אשר מורכב משלושה חלקים - הבנת הנקרא, השלמת משפטים וניסוח משפטים מחדש. השאלות על החלקים הללו הינן שאלות אמריקאיות אך הטקסטים הנבחנים הינם מסובכים ומורכבים. סטודנטים אשר בוחרים לעשות מבחן אמי"ר הינם סטודנטים אשר קבלתם למוסד הלימודים לא הצריכה הצגת ציון הבחינה הפסיכומטרית, או במקום בו הציון בבחינה הפסיכומטרית לא העניק את הפטור המיוחל.

 

יש לציין כי מבחן אמי"ר בוחן את יכולותיו של הסטודנט באנגלית אקדמית תחת לחץ זמן. אי לכך, מומלץ ביותר להשתתף בקורס הכנה למבחן. קורסים אלו יכולים להעלות באופן משמעותי את הציון במבחן.

 

השגת פטור מאנגלית במהלך התואר

 

דרך נוספת לזכות בפטור מלימודי אנגלית היא באמצעות רישום לקורס לאנגלית מטעם המכללה או האוניברסיטה. שימו לב, קורסים אלו הינם קורסי חובה אשר אינם תמיד משתלבים במערכת השעות הרגילה. כמו כן, היות ומדובר בקורסים חיצוניים, פעמים רבות נערכים הם בימי שישי, בשעות הערב או בשעות הבוקר המוקדמות.

 

קורסי אנגלית אינם מסובכים אך הנוכחות בהם מתישה ודרישותיהם מרובות. עם זאת, עמידה בהצלחה בדרישות קורס באנגלית באוניברסיטה או במכללות מוכרות, יכולה להעניק לסטודנט פטור משיעורי אנגלית במוסדות אקדמיים מקבילים.

 

 

קריטריונים נוספים לקבלת פטור מלימודי אנגלית

 

מלבד האמור לעיל, מועמדים העונים לקריטריונים הבאים יהיו פטורים גם הם מחובת לימוד אנגלית כשפה זרה לתואר ראשון:

  • מועמדים בעלי תואר ראשון ממכללות אשר קיבלו את אישור המועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון.
  • מועמדים בעלי תעודת בגרות מארץ דוברת אנגלית. במקרים אלה, הפטור אינו מוענק באופן אוטומטי ועל המועמדים להציג אישורים מתאימים ליחידה לאנגלית.
  • מועמדים בעלי תואר ראשון באנגלית כמקצוע ראשי או כתואר משני באוניברסיטאות בארץ.
  • מועמדים בעלי תואר ראשון מאחת האוניברסיטאות בארץ
  • מועמדים בעלי ציון של 500 ומעלה בחלק ה- critical reading של בחינת .S.A.T במקרים אלה, הפטור אינו מוענק באופן אוטומטי ועל המועמדים להציג אישורים מתאימים ליחידה לאנגלית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פטור מאנגלית?

רוצה לדעת יותר על פטור מאנגלית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אם אין לך מושג מה מתאים לך ללמוד


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון

התקבלו 1,037 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp