רוצה פרטים על תנאי קבלה - עתודה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

דרישות קבלה לעתודה אקדמית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - עתודה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי הקבלה למסלולי עתודה אקדמית

 

נרשמתם לעתודה? - התחייבתם לקצונה

 

מסלול עתודה הוא מסלול המיועד למתגייסים לצה"ל, הדוחה את תחילת השירות הסדיר למועד סיום נתיב לימודים אקדמי, הממומן ברובו על ידי הצבא. מי שמתקבל לעתודה מחויב בהשלמת שירות חובה ושירות קבע בצה"ל בדרגת קצונה. לפיכך, תנאי הכרחי לקבלה למסלול זה הוא התאמתכם לקצונה.

 

נתונים צבאיים

 

הנתונים המשקפים התאמה לקצונה נמדדים כבר בצו הראשון, וכוללים:

 

 • דפ"ר 60 לפחות - נקבע על פי בחינות פסיכוטכניות ובודק את רמת היכולת השכלית של המועמדים
 • צד"כ 17 או יותר – מתבסס על ראיון אישי הבודק קריטריונים כאמינות, כשירות נפשית וכדומה
 • קב"א 52 ומעלה – מהווה שקלול של נתוני המועמדים – יכולות לימודיות, היקף השכלה, תכונות אישיות, ובודק התאמה לתפקידים ספציפיים בצבא

 

נתוני השכלה

 

תהליך המיון של המועמדים מתחיל כבר בתיכון, ואחד מן הקריטריונים לקבלה הוא הציון במבחן הפסיכומטרי. זוהי אחת הסיבות שרבים מתלמידי התיכון מבקשים לעבור את הבחינה הזו בשלב המעבר שבין כיתה יא' לכיתה יב'. תהיה להם הזדמנות נוספת להשיג ציון גבוה יותר בפסיכומטרי במועד אפריל של אותה שנה.

 

הציון הנמוך ביותר שאיתו ניתן להתקבל לעתודה בצה"ל הוא – 550, אך ציון זה אינו מבטיח קבלה לעתודה. בנוסף, לכל מקצוע שאותו אפשר ללמוד במסגרת עתודאית יש תנאי קבלה משלו, המתבססים על ציון סכם, המורכב משקלול ממוצע הבגרויות והציון הפסיכומטרי, והנקבע על ידי המוסדות האקדמיים השונים.

 

נתונים אישיים

 

כל המועמדים למסלול עתודה עוברים מבחני אישיות פסיכולוגיים במכונים אזרחיים, המציעים שירותי אבחון להכוונה תעסוקתית (כמו קינן שפי ואדם מילוא, למשל).

 

תנאי קבלה במסלולי עתודה שונים

 

 • מסלול צמרת באוניברסיטה העברית בירושליםמסלול צבאי לרפואה, שמתקבלים אליו מועמדים בעלי ציון פסיכומטרי 700 ויותר, ציון בפרק האנגלית הפסיכומטרי של 120 לפחות (220 במבחן אמי"ר) והישגים גבוהים בבחינות מרק"ם או מו"ר.

 

 • תכנית פסגות לתואר כפול בהנדסת אלקטרוניקה ובפיזיקה – הטכניון ואוניברסיטת תל אביב – קבלה לעתודה במסלול פסגות באוניברסיטת תל אביב מותנית בציון התאמה 680 וציון פסיכומטרי 630 לפחות (אם אתם עומדים על ציון הפסיכומטרי המינימלי, תידרשו לממוצע בגרות מותאם של 115 לפחות.); בטכניון ציון ההתאמה הדרוש לקבלה הוא 92 (מצריך ציון פסיכומטרי של 700 לפחות, וממוצע בגרות 101 לפחות).

 

 • תכנית פסגות לתואר ראשון בהנדסת תוכנה ותואר שני במדעי המחשב – הטכניון – התכנית מיועדת לעתודאים מצטיינים בעלי ממוצע של 90 או יותר בקורסי התואר.

 

 • תכנית ברקים בטכניוןמסלול ישיר לתואר שני בהנדסת מכונות, המתאים לעתודאים מצטיינים, שצברו בין 40 ל – 60 נקודות זכות לתואר ראשון.

 

 • תכנית "ברקים חומרים" לתואר כפול בהנדסת מכונות והנדסת חומרים, אוניברסיטת בן גוריון בנגב -  דרוש ציון סכם הנדסה 540 לפחות, כאשר הסכם מורכב מממוצע בגרות (או ציון בגרות 5 יחידות בפיזיקה), ציון בגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות וציון הפרק הכמותי במבחן הפסיכומטרי.

 

 • עתודה טכנולוגית, מכללת כנרת בעמק הירדן – פרויקט שחק ופרויקט מרום הם מסלולי לימוד לתעודת הנדסאי אלקטרוניקה, המיועדים למתגייסים לחיל האוויר. תנאי הקבלה המשותפים לשני המסלולים הם בגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות לפחות, בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות או יותר, ועמידה במיונים של חיל האוויר. בפרויקט מרום נדרשים גם זכאות לבגרות מלאה ואישור מנהל גיוס. בפרויקט שחק נדרשים בגרות בהבעה, בגרות במגמת אלקטרוניקה בהיקף 7 יחידות לפחות ותעודה טכנולוגית.

 

 • עתודה אקדמית במכון לב, בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים – לשם קבלה לעתודה במכון לב נדרש ציון פסיכומטרי של 620 ומעלה. בנוסף, בבית הספר קיימת אפשרות גם לעתודה חרדית, המיועדת לתלמידי ישיבה המוגדרים ככאלה שתורתם אומנותם. על מנת להתקבל למסלול העתודה החרדית יש לעמוד בראיון קבלה ולהשיג מכתב המלצה מרב הישיבה.

 

 • מסלול פסגה - תנאי קבלה: זהו מסלול ייעודי לעתודה למעוניינים להיות אחים ואחיות. כדי להתקבל למסלול זה יש לעמוד בתנאי הקבלה למוסד האקדמי ולעתודה, לרבות ציון גבוה בפסיכומטרי ובבגרויות. כמו כן, יש לעבור מיונים אישיותיים וראיון קבלה.

 

איך נרשמים לעתודה?


ההרשמה לעתודה מתקיימת במהלך הלימודים בכיתה י"ב, דרך מילוי שאלונים מקוונים.


לאחר מכן יש להעביר את אישורי ההרשמה לפסיכומטרי ולהשלים את תהליכי ההתייצבות בלשכת הגיוס. השלב הבא הוא הרשמה למוסדות האקדמיים אחרי קבלת האישורים ממיטב. ההרשמה למוסדות צריכה להתבצע רק למסלולים המאושרים לעתודה.

 

ההרשמה נפתחת לרוב בחודש נובמבר ונסגרת בפברואר, אולם המועדים עשויים להשתנות.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - עתודה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - עתודה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: חיילים
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp