לימודי ערב לתואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה

לימודי ערב לתואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה

 

סוציולוגיה אנתרופולוגיה לימודי ערב לתואר ראשון באוניברסיטת חיפה

 

המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של אוניברסיטת חיפה לחצו כאן

 

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של אוניברסיטת חיפה הינו חוג המהווה מוקד לפיתוח ומחקר ועומד בחזית המדעית של הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה בישראל. באמצעות פיתוח תיאוריות, המשגות ושיטות מחקר מודרניות, חברי הסגל של החוג שואפים לענות על שאלות מהותיות בנוגע לעולם החברתי, לעקרונות לפיהם הוא פועל, האופן בו הוא מאורגן ועוד. חברי הסגל בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של אוניברסיטת חיפה מובילי מחקרים, בנושאים מגוונים ונרחבים.

 

 

מהי הסוציולוגיה?

 

הסוציולוגיה חוקרת את החברה האנושית, תרבותה, השפעותיה, מרכיביה, דפוסי התנהגות ועוד. הסוציולוגיה מקנה ידע על מבנה ותפקוד של קבוצות קטנות, קהילות, ארגונים ושאר מסגרות חברתיות.

 

מהי האנתרופולוגיה?

 

האנתרופולוגיה חוקרת את מגוון התרבויות האנושיות שקיימות, החל מהפרימיטיביות ביותר ועד לפוסט מודרניות בנות ימינו. האנתרופולוגיה בוחנת ומשווה את דפוסי הדת, הכלכלה, הפוליטיקה, התרבות והמשפט לפי תפיסת העולם של החברה עצמה. מטרת הלימודים בחוג זה היא הקניית ידע תיאורטי ומעמיק בתחומי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה למיניהם, לצד ידע מגוון כגון מתודולוגיות לניתוח החברה, מבנה החברה ודפוסי ההתנהגות בין בני אדם.

 

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון

 

לימודי תואר ראשון בתחום מתמקדים במחקר, אך עוסקים גם בבחינה שיטתית וזיהוי דפוסים בחברה האנושית, בהתנהגות הפרט, קבוצות, ארגונים, מוסדות, והיחסים הפנימיים שביניהם. הלימודים מקנים לסטודנטים את היכולת לנתח, להבין ולחקור תופעות מרכזיות בחברה הישראלית והגלובלית, בעבר ובהווה. כמו כן, הלימודים לתואר זה מכירים לסטודנטים כלים ומיומנויות לביצוע ניתוח ומחקר באופן יחידני.

 

תכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר ראשון בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה מהווים בסיס יסודי ללימודים מתקדמים בתחום. תוכנית הלימודים מציגה לסטודנטים את בעיות היסוד בחקר חברה ותרבות, ומפגישה אותם עם תחומי ידע רבים רלוונטיים. הלימודים לתואר זה כוללים שיעורים תיאורטיים, סמינריונים ושיעורי תרגול. השיעורים התיאורטיים מחולקים למקצועות חובה ומקצועות בחירה, כאשר חלק ממקצועות הבחירה נלמדים במתכונת של הדרכה אישית.

 

 

תוכנית לימודי הערב, משך הלימודים ותנאי הקבלה

 

החוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה של אוניברסיטת חיפה מציע למועמדיו תוכנית לימודי ערב לתואר זה. לימודים אלו נותנים מענה לסטודנטים שאינם יכולים ללמוד במסגרת לימודים אקדמית רגילה, עקב התחייבויות אישיות או עבודה במשרה מלאה. לימודי הערב זהים במתכונתם ללימודי הבוקר, אך מתנהלים באופן גמיש יותר.

 

הלימודים במסלול זה נפרשים על פני שלוש שנים אקדמיות, אך על פני שלושה סמסטרים שנתיים (חורף, אביב וקיץ). לתואר זה יתקבלו מועמדים בעלי תעודת בגרות וציון פסיכומטרי, לסף הקבלה השנתי יש לפנות לאוניברסיטת חיפה. פתיחת מסלול לימודים זה מותנית במספר הנרשמים.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

בתום הלימודים לתואר ראשון בחוג זה, זכאים הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות החוג לקבל תואר ראשון "בוגר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה" מטעם אוניברסיטת חיפה. הבוגרים יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום, להשתלב במחקר או במשרות חברתיות מגוונות.

 

חשוב להדגיש כי העיסוק בתחום הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה מותנה בלימודים לתארים מתקדמים. הלימודים לתואר ראשון בתחום זה מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי ומחקרי בסיסי, אך הלימודים לתארים המתקדמים הם אלו המאפשרים להם לרכוש מקצוע.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על לימודי ערב סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 3.5 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
07/02/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוכלוסייה מעורבת שמאפשרת לנו להתאחד יותר ולמצוא חברים מלאום אחר ולהכיר אנשים חברים חדשים

על הקמפוס

הקמפוס מדהים אין עליו כל יום רביעי נותנים לנו הפסקה של שעתיים להתרענן עם מוזיקה ושתייה

טיפים

יש כמה בעיות בתחבורה ציבורית אבל חוץ מזה הכל סבבה

אוניברסיטת חיפה
04/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הקרבה לבית שלי,מרצים טובים,אמצעי טכנולוגיה מעולים.

על הקמפוס

שרותי מזכירות טובים,אך יש להשתפר ישנה תחושה של עייפות

טיפים

לסכם בשיעור ללמוד תוך כדי הסמסטר כך מלצחים במבחנים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp