קורס עיצוב תפאורה ותלבושות במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

עיצוב תפאורה ותלבושות בסמינר הקיבוצים

 

בית הספר לאמנויות הבמה של סמינר הקיבוצים נוסד לפני כ- 40 שנים ומאז נחשב למוסד הגדול ביותר לתיאטרון אשר הוקם בארץ. בבית הספר ניתן למצוא את טובי המורים בתחום התיאטרון, אשר מגיעים מתחומים שונים: שחקנים, בימאים, מחזאים, תפאורנים ועוד.
כיום, מציע בית הספר לאמנויות הבמה ארבעה מסלולי לימוד ומכינה למשחק. כמו כן, רבות מהיצירות של תלמידיו מוצגות על בימות התיאטרון ואף זוכות לתשואות והצלחה אדירה מטעם המבקרים והקהל כאחד.

 

 

אודות קורס עיצוב תפאורה ותלבושות

 

מסלול לימודים זה מנוהל על- ידי פרידה שהם ועוסק בעיצוב תלבושות, תפאורה ולמעשה כל מה שאנו רואים על בימות התיאטרון. הלימודים הינם תלת- שנתיים ומציעים למשתתפים תוכנית מקצועית ביותר, המכשירה אותם כמעצבי במה מיומנים בשלל תחומים: עיצוב תלבושות, תפאורה, תאורה, אביזרים.

 

כיום, נחשב מסלול זה ליחידי בישראל אשר עוסק בתחום מרתק שכזה ובמקביל מאפשר למשתתפיו להתנסות בעבודה מעשית ממש מתחילת הלימודים. במהלך הלימודים מעצבים הסטודנטים את כל היצירות וההפקות של בית- הספר לאומנויות הבמה.

 

מה לומדים?

 

להלן עיקרי הנושאים כפי שנלמדים בקורס עיצוב תפאורה ותלבושות של סמינר הקיבוצים:

 

שנה א':

 

בשנת הלימודים הראשונה, רוכשים המשתתפים נושאים בסיסיים וחיוניים, כגון: תולדות האמנות והעיצוב, אמנות מודרנית, תולדות התיאטרון, ניתוח מחזות, תולדות הלבוש, תפירה, גזירה, עיצוב בגדים, עיצוב בסיסי ומודל, רישום וציור למעצבים, שירטוט טכני, תוכנת אוטוקאד ופרויקטים מעשיים מיוחדים.

 

במסגרת שנה זו, משתתפים הסטודנטים גם בהייד פארק אומנותי- פוליטי, לוקחים חלק פעיל בצוותים טכניים העוסקים בהפקה, מעצבים, מביימים וכדומה. הלימודים נפרשים על פני שלושה ימי לימוד תיאורטיים ויומיים מעשיים הכוללים תרגולים וסדנאות.

 

שנה ב':

 

בשנת הלימודים השנייה לומדים הסטודנטים את הנושאים הבאים: עיצוב הבגד, תולדות עיצוב הבמה, סגנונות בעיצוב במה, עיצוב בעזרת מחשב, עיצוב חזותי לקולנוע וטלוויזיה, קרנבל, דרמה עברית, תאורה, אביזרים ומסיכות.

 

במהלך שנה זו, הסטודנטים מתפקדים באופן פעיל כמנהלי ייצור להפקות. במסגרת התפקיד הם האחראים על הליך יצירת התלבושות, התפאורה והאביזרים. כמו כן, הם נדרשים להפגין תיאום בין המנהל הטכני, מנהלת ההפקה ומעצבי התפאורה של בית- הספר. גם בשנה זו נפרשים הלימודים על פני שלושה ימי לימוד תיאורטיים ויומיים מעשיים.

 

שנה ג':

 

שנת הלימודים השלישית כוללת את הנושאים הבאים: הפקה וניהול, תיאוריות וסגנונות של בימוי, הדיאלוג בין במאי למעצב, מופע וטקסט בעידן הפוסט מודרניסטי, שיקספיר, התחביר הבימתי שיעור מתקדם בעיצוב הבגד.

 

במהלך השנה נדרשים הסטודנטים לעצב את כל תרגילי הבימוי ואת התלבושות לפרויקט "שייקספיר על הדשא". הלימודים נפרשים על פני זו יומיים בשבוע ואילו בשאר יועברו תרגילי בימוי וסדנאות מעשיות.

 

משך הלימודים

 

הלימודים בקורס עיצוב תפאורה ותלבושות של סמינר הקיבוצים נפרשים על פני שלוש שנים אקדמיות, בהן לומדים הסטודנטים בין 2-5 ימים בשבוע, בהתאם לשנת הלימוד. הלימודים הינם לתעודה ולכן הסטודנטים אשר יהיו מעוניינים להמשיך לתואר אקדמי יידרשו ללמוד שנתיים נוספות, במתכונת דו- שבועית, למען קבלת תואר ראשון .B.Ed ותעודת הוראה.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

בתום שלוש השנים, יידרשו הבוגרים לעצב תפאורה ותלבושות להפקת סיום של בית- הספר. לאחר מכן, הבוגרים אשר עמדו בהצלחה בפרויקט זה ובשאר המטלות, יהי וזכאים לתעודת- גמר מטם בית- הספר לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp