רוצה פרטים על עיצוב תעשייתי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עיצוב תעשייתי - תואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על עיצוב תעשייתי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עיצוב תעשייתי, תואר ראשון מעניין אותך?
 
הממציאים של המאה ה - 21
 
אסתטיקה ושימושיות, יעילות ויופי - שילוב מנצח בעיני המעצב התעשייתי. מדובר במקצוע המצריך אולי יותר מבכל תחום עיסוק אחר - חשיבה מחוץ לקופסא, כיוון שהמעצבים אמורים למעשה לפתח מוצרים חדשים, שישמשו את הקהל הרחב בנאמנות, ושאנשים ירצו לקנות אותם. האייפון הוא דוגמא מצוינות למוצר כזה, וכך היו בעבר גם מכבשי הדפוס, מחשבוני הכיס, הפנסים, קוביות המשחק ודומיהם - הברקות עיצוביות לתועלת האדם והחברה.
 
 
תכנית לימודים
 
תכניות הלימודים לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי כוללות לימוד השפה העיצובית בשניים או שלושה מימדים, בגרפיקה ובאמנות פלסטית. הסטודנטים רוכשים הבנה בעבודה עם ובתפקוד של חומרים שונים, כגון: עץ, נחושת, גומי, פלסטיק ועוד. הם מתוודעים לשיקולים השונים שאפיינו את תהליך היווצרותם של טכנולוגיות קיימות, ובעקבות זאת יוצרים בעצמם תהליך של תכנון פיתוח ועיצוב מוצר חדש. לאחר מכן, הם יכולים להעמיק ולהתמחות בעיצוב מערכת מוצרים או בעיצוב מוצר יחיד, באלקטרוניקה, בהדמייה ועוד. היבטים נוספים בתכנית הלימודים יכולים להיות - הממשק בין אדם ומוצר, העיצוב התעשייתי כמגדיר תרבות ומרחב חברתי, שיווק מוצרים חדשים ועוד.
 
מתכונת הלימוד
 
על פי רוב, הלימודים אורכים ארבע שנים, ומקנים תואר ראשון בעיצוב. הסטודנטים משתתפים בקורסים כלליים בעיצוב, מתרגלים את השימוש בתוכנות רלוונטיות להדמייה (כמו Solid), ועובדים על פרויקט גמר. בחלק מן התכניות הסטודנטים מנהלים אף מחקר חברתי או תרבותי. במקרים מעטים בלבד ישנם מסלולי תעודה האורכים שנתיים, וזאת כיוון שבניגוד ללימודי עיצוב המוצר, מסלולים בעיצוב תעשייתי מתייחסים לכלל היבטי תהליך הייצור ברמת המערכת, ולא מתמקדים אך ורק ברמת הפריט הבודד.
 
 
נושאי לימוד
 
 • עיצוב תערוכות
 • יזמות
 • ממשק אדם מכונה
 • רישום
 • טכנולוגית טקסטיל
 • פיתוח רכב
 • עיצוב אינטראקטיבי
 • זיווד אלקטרוני
 • תוכנת Alias Design Autodesk
 • עיצוב צעצועים     
 • המרכיב המקומי - הקשר בין מוצר למקום     
 • ועוד
 
תנאי קבלה?
 
תנאי הקבלה לתכניות ללימודי עיצוב תעשייתי כוללים: תעודת בגרות מלאה, הצגת תיק עבודות של המועמד או המועמדת ומעבר של ראיון אישי.
 
מי שאינם עומדים בחתכי הקבלה, יכולים להשתתף במכינות לעיצוב תעשייתי שמתקיימות בחלק ממוסדות הלימוד.
 
 
כמה זה עולה לנו?
 
עלות כל שנת לימודים אקדמית נעה בין 11,000 ש"ח במוסדות לימוד הנהנים מסבסוד ממשלתי, ובין 20,000 ₪ במכללות הפרטיות.
 
 
מוסדות לימוד:
 
* להלן חלק מבתי הספר לעיצוב תעשייתי:
 
 • האקדמיה בצלאל (ירושלים) – בבצלאל ניתן למצוא תכנית ארבע שנתית לתואר B.Des, הכוללת קורסים כלליים ומעשיים בעיצוב, לימודים טכנולוגיים, שיעורים בהדמייה ממוחשבת, פרקים תיאורטיים בנושאי חברה ותרבות, הרצאות אורח ועבודה על פרויקט אישי.
   
 • בי"ס שנקר (רמת גן) – מסלול לתואר ראשון בעיצוב האורך ארבע שנים, וכולל קורסי סטודיו לרכישת שפה עיצובית ולפיתוח, עבודה על תוכנות סוליד, התייחסות להיבטים אקולוגיים ולשיקולים שיווקיים, והכנת פרויקט גמר המכין את הסטודנטים לעבודת צוות.
   
 • HIT המכון הטכנולוגי חולון – תכנית של ארבע שנים, הכוללת לימודי התמחות בתחומים: עיצוב תרבותי ויצירתי, חדשנות טכנולוגית ושיווקית, ומנהיגות חברתית וסביבתית.
   
 • מכללה אקדמית הדסה ירושלים – תכנית B.Des ארבע שנתית עם דגש חזק על מעורבות חברתית ועיצוב מכליל. הסטודנטים מעודדים לצאת מן הגישה החברתית והסביבתית לעבר חדשנות טכנולוגית מבוססת מחקר.
   
 • החממה – בית הספר לאמנות ועיצוב של המכללה למינהל (תל אביב) – מסלול בוקר האורך ארבע שנים (יש גם מסלול תעודה של שנתיים, הנערך בשעות הערב). הסטודנטים לומדים על תהליכי ייצור, ניהול ושיווק, ולומדים לתכנן מוצרים וחללים בהתאם לצרכי הייצור.
   
 • מכון אבני (תל אביב) - מקיים מסלול ארבע שנתי לתואר ראשון בעיצוב תעשייתי, המקנה לבוגרים גם נקודות זכות לתואר ראשון במדעי הרוח והחברה.

 

תעסוקה ושכר

 

מעצבים אלה פועלים במגוון מסגרות בתעשייה. הם יכולים להשתלב בבתי סטודיו ובמשרדים בתחום העיצוב והדיגיטל ושם לפעול כחלק מצוות של מעצבים. לחלופין, באפשרותם למלא תפקידי עיצוב במשרדי הייטק, בחברות תעשייה, במפעלים ובארגונים נוספים שבהם נדרשים שירותי תכנון ועיצוב בשלבים הראשונים של פרויקטים לפיתוח מוצרים חדשים. שכר מעצב תעשייתי נע בקשת נרחבת למדי, כאשר רמות השכר הגבוהות ביותר ניתנות לרוב בהייטק ובתחום עיצוב המוצר הטכנולוגי.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על עיצוב תעשייתי?

רוצה לדעת יותר על עיצוב תעשייתי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד עיצוב תעשייתי
חוות דעת של סטודנטים: עיצוב תעשייתי
התקבלו 179 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp