לימודי עיצוב תעשייתי מכליל במכללה האקדמית הדסה

שירות אישי - צור קשר
לימודי עיצוב תעשייתי מכליל במכללה האקדמית הדסה

לימודי עיצוב תעשייתי מכליל לתואר ראשון במכללה האקדמית הדסה ירושלים

 

מעצבים את החיים

מקצוע העיצוב התעשייתי נוגע היום בכל תחומי החיים. החל ממוצרי הייטק ועד רהיטים, העיצוב התעשייתי מקיף אותנו ויש לו השפעה ניכרת על האופן בו אנו חווים את סביבתינו. ההחלטות אותן לוקחים מעצבים תעשייתיים הן משמעותיות ביותר עבור המשתמשים שייעזרו בהמשך במוצרים. כך מוטלת על כתפיהם אחריות רבה והם נדרשים להפגין רגישות ומודעות לסביבה, ללקוחות ולחברה.

 

במכללה האקדמית הדסה אפשר ללמוד בתכנית לימודי עיצוב תעשייתי מכליל כחלק מהלימודים הניתנים בבית הספר הבינתחומי לבריאות, חברה ומדע. הלימודים מאפשרים לסטודנטים לשלב בין עולם התעשייה, חומרי הגלם ותהליכי הייצור לצד פיתוח הצד היצירתי וכושר ההמצאה. החוג שם דגש על פיתוח אחריות חברתית בקרב מעצבי המחר, כדי לרתום את היצירתיות שלהם למען המין האנושי וצורכיו.

 

בוגרי החוג משתלבים כמעצבים, מעצבים תעשייתיים, מנהלי ייצור, מהנדסי ייצור, מנהלי פרויקטים, מנהלי חממות טכנולוגיות, מנהלי סדנאות ייצור, מעצבים מסחריים, מנהלי סדנה, מנהלי מוצר ומעצבים עצמאיים. בין החברות שבהן הבוגרים משתלבים ניתן למנות: "ויה" מפעל ייצור מוצרי טקסטיל, פינג פונג, שגב, סודה סטרים, עיריית תל אביב, איקאה, סטודיו B6.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית זו מכשירה מעצבים יצירתיים להשתלבות בתפקידי עיצוב, ניהול ותכנון. הם מתמקדים בתהליכים שונים ובוחנים את הצורכים של משתמשים ואת ההיבטים התרבותיים, החברתיים והסביבתיים שכרוכים בעבודת העיצוב. נוסף על כך, הם מנתחים מערכות מורכבות ולומדים להתמודד עם המציאות המשתנה בזירת העיצוב של היום דרך פיתוח שלל ממשקים, מוצרים ומרחבים ממוקדי משתמשים.

 

שיטת Human First - במכללה לומדים הסטודנטים להיות מעצבים תעשייתיים בשיטת Human First, שיטה שבה שמים את האדם במרכז. משמעות הדבר היא עיצוב למען ועם אנשים. בעוד במסלולים אחרים הדגש הוא אמנותי עיצובי, בתכנית זו מתמקדים בצורכי בני האדם וברקע החברתי והתרבותי שלהם, ומתאימים להם את העיצוב. שיטה זו הנלמדת באקדמית הדסה מתבססת על העמקה מחקרית בה מעצבים מנתחים את התמונה המלאה לרבות הסביבה התרבותית והחברתית, צורכים פיזיים ורגשיים של המשתמשים, משאבי ייצור ודרישות הסביבה וכן הנגשה כללית ואסתטיקה. בגישה זו המוצרים המעוצבים הסופיים מתפתחים כתוצאה מן המחקר והם לא מוכתבים מראש.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא ארבע שנים. הם כוללים שיתופי פעולה מרובים עם התעשייה, מוסדות תרבות וארגונים חברתיים. שיתופי פעולה אלה חושפים את התלמידים לעבודה מול גורמים מקצועיים מגוונים ויוצרים הזדמנות לתרום לסביבה ולקהילה.

 

לאורך לימודיהם הסטודנטים מקבלים הכוונה ליציאה לשוק העבודה. הם בונים פורטפוליו דיגיטלי שמתאים למעצבים תעשייתיים, עוברים סדנת פרזנטציה ובשנה הרביעית משתתפים בתכנית מתמחים בה הם משתלבים בסטודיו ובחברות עיצוב.

 

נושאי הלימוד

 

 • פיסול
 • רישום
 • דו מימד
 • תלת ממד
 • דימוי חזותי
 • פיתוח מוצר
 • עיצוב טקסטיל
 • שיווק למעצבים
 • סטודיו פרוגרמה
 • תוכנת ריינו - Rhino
 • סטודיו שיתוף עם התעשייה
 • ועוד

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים בחוג לעיצוב תעשייתי יש צורך בבגרות מלאה או בתעודת גמר מכינה, הכוללת ציון עובר באנגלית 4 יחידות. יש צורך בציון במבחן אמי"ר. החוג עורך גם מבחן סטודיו אשר בו המועמדים נדרשים לעמוד במשימת עיצוב הניתנת על ידי ועדת הקבלה של החוג. בנוסף יש להמציא תיק עבודות. מתקיים גם ראיון אישי.

 

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית הדסה אפשר ללמוד בשלל מסלולי לימוד לתואר הראשון וכן בתכניות לתואר שני. בין היתר, ניתן ללמוד בתכניות לימודי תקשורת צילומית, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי פוליטיקה ותקשורת, לימודי מדעי המחשב, לימודי ביוטכנולוגיה ולימודי מדעי הסביבה. הסטודנטים יכולים להיעזר במלגות לימוד מגוונות שמוצעות במכללה, על סמך גורמים שונים כגון הצטיינות בלימודים, מעורבות חברתית ומצב סוציו אקונומי.


תעודה


לבוגרים שמשלימים את כל המטלות הלימודיות וההגשות ומסיימים את מטלת הגמר זכאים לקבל תואר ראשון בעיצוב תעשייתי מכליל B.Des מטעם המכללה האקדמית הדסה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים
חוות דעת של סטודנטים על הדסה - עיצוב תעשייתי
התקבלו 13 דירוגיםבציון ממוצע: 3.8 מתוך 5

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
05/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהבת את היחס האישי שיש בין המרצים לסטודנטים ואת ההתחשבות של המרצים בנוגע לאישורים הנובעים  קרא עוד...

על הקמפוס

המכללה ממוקמת במרכז העיר בירושלים היא מאחת המכללות היותר וותיקות המציעה מגוון רחב של מסלולי לימודה ש קרא עוד...

טיפים

הייתי אומרת שאם יש לכם את האופציה של לימודים ללא עבודה זה ממש יכולה להקל על הלימודים שלכם. בנוסף היי קרא עוד...

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
24/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האווירה המשפחתית ואת הכיתות הקטנות, הכל קרוב.

על הקמפוס

קמפוס קטן ונעים, ספרייה עם אזורי למידה שונים ואזור להרגע בו

טיפים

לבוא עם הרבה אנרגיות וחיוביות. לזכור להנות מהחוויה הסטודנטיאלית ולצבור חוויות וחברים חדשים


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp