תואר עיצוב קרמי וזכוכית באקדמיה לעיצוב ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אדריכלות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי עיצוב קרמי וזכוכית - בצלאל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל

 

האקדמיה לאומנות ועיצוב, בצלאל, הינה מהמוסדות החשובים בארץ בתחום האומנות. בוגרי המכללה והסגל האקדמי נחשבים לאמנים ומעצבים מוערכים, ומוזמנים להשתתף בתערוכות במקומות שונים בעולם. האקדמיה ממוקמת בירושלים, והלימודים בה נערכים בשני קמפוסים: קמפוס הר הצופים וקמפוס בצלאל בעיר.

 

בצלאל הינה המוסד המוביל בישראל בתחום האומנות ולמעלה מ-1,500 סטודנטים באים בשערי האקדמיה מדי שנה. הלימודים באקדמיה אינם קלים, אך בסופם יכולים הבוגרים להשתלב בחזית האומנותית בישראל.

 

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית

 

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית מתמקדת בתחום האומנות הנוגע ליצירה בחומרים במלאכת יד. האומנות הנוצרת על ידי אמני העיצוב הקרמי הינה תוצר של תחושת החומר, השימוש בתכונותיו והמיומנויות המיושמות לצורך עיצובו.

 

המחלקה שמה דגש על גמישות מחשבתית בקרב תלמידיה, המאפשרת הבעה אומנותית בדרך של שילוב בין החומר לרוח, בין הרעיון לטכניקה. המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית מתעדכנת בגישות החדישות בתחום, וכן בטכנולוגיות המתפתחות למען הבאת הרעיון לכדי יצירה.

 

תכנית הלימודים

 

הלימודים במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית נמשכים ארבע שנים, ומזכים את בוגרי המחלקה בתואר ראשון B.F.A. דגש רב ניתן במהלך הלימודים לפיתוח חשיבה יצירתית ככלי מוביל בעולמו של האמן.
שנת הלימודים הראשונה מהווה צוהר לעולם החומרים, לצד חשיפה לעקרונות הבסיס באומנות ובעיצוב. כלל הקורסים בשנה זו הינם על בסיס לימודי חובה, וביניהם ניתן למצוא קורסים מרתקים כגון טכנולוגיה, מבוא לעיצוב, מבוא לפיסול, מבוא לקדרות ועוד.

 

בשנים הבאות בוחר כל סטודנט באחת מתוך ארבע התמחויות אפשרויות, בהן יעמיק את לימודיו:

 

 • קדרות
 • עיצוב קרמי
 • פיסול
 • זכוכית

 

בשנים אלה ילמדו קורסי חובה כלל מחלקתיים, לצד קורסי חובה ובחירה במסגרת ההתמחות הנבחרת. כמו כן, יעבדו הסטודנטים על הכנת תיק עבודות אישי ועל הכנה לקראת תערוכת גמר.

 

התמחות בקדרות - במהלך הלימודים בהתמחות בקדרות ירכשו הסטודנטים מיומנויות ליצירת כלים על ידי שימוש באובניים. מקצוע הקדרות הינו מהמקצועות העתיקים שידעה האנושות, וקיים עוד מימי התנ"ך הראשונים. הסטודנטים ילמדו על תכונות החומר ומגבלותיו, וכן על השיטות השונות להבאת החומר הגולמי לכדי יצירת אומנות.

 

התמחות בעיצוב מוצר קרמי - ההתמחות בעיצוב קרמי מתמקדת בשלבי הייצור השונים העומדים מאחורי המוצר, החל ממחקר השוק, דרך פיתוח הצורה והחומר, וכלה במגע העיצובי הסופי שלו. במהלך הלימודים יכירו הסטודנטים שיטות עבודה מסורתיות,לצד שיטות חדישות יותר לייצור אומנות שימושית, המשלבת בין אסתטיקה לפרקטיות.

 

התמחות בפיסול - הפיסול הינו יצירת מודל מורכב, תוך שימוש בחומרים ממגוון אסכולות. הפסלים הינם אמנים הבקיאים בשיטות ייצור ועיבוד שונות, היודעים להביא את הרעיון המופשט לכדי דגם ממשי בעל נוכחות במרחב. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים למורכבות תהליך יצירת הפסל, דרך ההבנה כי מאוחרי כל פרט במודל עומד עולם ומלואו.

 

התמחות בזכוכית - העיצוב בזכוכית תופס מושב של כבוד באומנות העכשווית ברחבי העולם. במהלך הלימודים בהתמחות, נכנסים הסטודנטים לעולם זה ורוכשים מיומנויות שונות למימוש האידאה על ידי החומר. הסטודנטים לומדים מגוון שיטות לעיצוב ופיסול בזכוכית כגון עיבוד זכוכית קרה, התכה, איחוי, ניפוח זכוכית ועוד.

 

תנאי קבלה

 

ההרשמה לתואר ראשון בבצלאל נפתחת מדי שנה בחודש ינואר, ובדרך כלל נמשכת עד לחודש מרץ. בכדי לפתוח את הליך ההרשמה, על המועמד למלא ערכת רישום ולספק את הטפסים הבאים:

 

 • טופס הרשמה
 • תעודת בגרות
 • אישור על שירות צבאי, שירות לאומי או תעודת פטור
 • אישור על תשלום דמי ההרשמה ובחינות הקבלה
 • שתי תמונות דרכון
 • צילום תעודת זהות

 

מועמדים שסיפקו את כלל הטפסים יוזמנו לבחינות כניסה במסגרת החוג המבוקש. בחינות הכניסה מורכבות משני שלבים: שלב הבחינה המעשית ושלב הראיון האישי. חשוב לציין כי מועמד שלא צלח את הבחינה המעשית, לא יוזמן לשלב הראיון. על כל מועמד שמגיע לראיון האישי להכין תיק עבודות (פורטפוליו), המורכב מסך של 10-15 עבודות. רצוי כי העבודות יגיעו מתחומים שונים (וידאו, אנימציה, איור, צילום, כתיבה וכו’) בכדי להראות את מגוון המיומנויות של המועמד ואת יצירתיות מחשבתו.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל, הינו שכר לימוד אוניברסיטאי, ועומד, נכון לשנת תש"ע, על כ-9,700 שקלים לשנה אקדמית. יש לזכור כי מעצם היותם של הלימודים בתחום האומנות מתווספות לסטודנטים עלויות שנתיות עבור חומרים וכלי עבודה.

 

סגל אקדמי

 

הסגל האקדמי במחלקה לאומנות מורכב מטובי המעצבים והפסלים באומנות הישראלית המודרנית. ראש המחלקה הינו מר מולי בן ששון, אמן מוערך אשר הציג את יצירותיו בתערוכות רבות במגוון מוזיאונים וגלריות. בין המרצים במחלקה ניתן למצוא את גב’ הילה בן ארי, פרופ’ דידי לין, מר יהודה קורן, גב’ אנה מרקוביץ’ ועוד רבים וטובים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

עוד מסלולי לימוד - האקדמיה בבצלאל

חוות דעת של סטודנטים על לימודי עיצוב קרמי וזכוכית - בצלאל

התקבלו 40 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

האקדמיה בבצלאל
17/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לומד תחום שכמעט אינו קיים בנוף הישראלי, תחום עיצוב וניפוח זכוכית הינו קראפטי מאתגר ודורש מה שהופ קרא עוד...

על הקמפוס

המון התרחשות בקמפוס, תמיד יש משהו מעניין לשמוע וללמוד. יחיד בארץ!

טיפים

תנסו להשיג מלגה לפניי תחילת הלימודים ברגע שמתחילים אין זמן!

האקדמיה בבצלאל
17/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מרוצה מאוד מהיחס האישי שאני מקבלת במחלקה בה אני לומדת.

על הקמפוס

לפי החוויה שלי האוניברסיטה מאוד מקבלת ומכילה את הסטודנטים לאמנות השאפתנים שלה, רעיונות משונים בדכ לא קרא עוד...

טיפים

בצלאל עלול להיות בועה- או יותר נכון לאמר חממה. העצה שלי היא שכבר בזמן הלימודים הסטודנטים יבדקו ויעשי קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום אדריכלות ועיצוב פנים

קורס צילום אדריכלות
יולי כהן
1 תגובות
לימודי הנדסאי בשנקר זה תעודה או תואר?
קשת
1 תגובות
הליך הרשמה וקבלה לתואר באדריכלות
נועה טולדנו
1 תגובות
מה הציונים הנדרשים לקבלה לאדריכלות?
הודא
1 תגובות
אפשר להתקבל לאדריכלות עם 75 במתמטיקה?
סאחר
1 תגובות
איפה קונים ציוד ללימודי אדריכלות?
יעל
1 תגובות
איפה אפשר לעשות השלמה מהנדסאי לתואר באדריכלות ועיצוב פנים?
מנסור מוחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד אדריכל/ית

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא אדריכלות

ד"ר תמי אמיר
לימודי האדריכלות אורכים 5 שנים, ונלמדים באופן מורחב או חד חוגי. דרישות הקדם הם שקלול של ציון בגרות עם ציון פסיכומטרי ובנוסף, הגשת תיק עבודות/ מעבר של מבחן מיון. המבחן בודק את רמתו הכללית של המועמד בכלל ורמת היצירתיות שלו בפרט.
הלימודים הינם תובעניים ובנוסף למבחנים, יש להביא בחשבון הגשת תרגילים ועבודות רבות לאורך הסמסטר. בשנה האחרונה ללימודים יש להגיש פרויקט גמר.
לימודי האדריכלות הינם מאתגרים במובן היצירתי, עליך כתלמיד לעמוד ברמה גבוהה של יצירת רעיונות חדשים, ביצוע הרעיונות והבאתם לכדי פרויקט באופן אינדיווידואלי או בקבוצות.
הכישורים הנדרשים מסטודנט לאדריכלות הם: כישורים אנליטיים לוגיים, כישורים טכניים, הבנה צורנית ומרחבית טובה, מבחינת תחומי העניין, רצוי שתהיה בעל עניין בתחומי אומנות, תרבות ורוח. בתכונות האישיות נדרשות - סבלנות, דיוק, ירידה לפרטים, יצירתיות וגמישות מחשבתית, יכולת לעמוד בפני ביקורת, יכולת התמדה והשקעה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp