תואר עיצוב קרמי וזכוכית באקדמיה לעיצוב ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי אדריכלות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי עיצוב קרמי וזכוכית - בצלאל.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל

 

האקדמיה לאומנות ועיצוב, בצלאל, הינה מהמוסדות החשובים בארץ בתחום האומנות. בוגרי המכללה והסגל האקדמי נחשבים לאמנים ומעצבים מוערכים, ומוזמנים להשתתף בתערוכות במקומות שונים בעולם. האקדמיה ממוקמת בירושלים, והלימודים בה נערכים בשני קמפוסים: קמפוס הר הצופים וקמפוס בצלאל בעיר.

 

בצלאל הינה המוסד המוביל בישראל בתחום האומנות ולמעלה מ-1,500 סטודנטים באים בשערי האקדמיה מדי שנה. הלימודים באקדמיה אינם קלים, אך בסופם יכולים הבוגרים להשתלב בחזית האומנותית בישראל.

 

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית

 

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית מתמקדת בתחום האומנות הנוגע ליצירה בחומרים במלאכת יד. האומנות הנוצרת על ידי אמני העיצוב הקרמי הינה תוצר של תחושת החומר, השימוש בתכונותיו והמיומנויות המיושמות לצורך עיצובו.

 

המחלקה שמה דגש על גמישות מחשבתית בקרב תלמידיה, המאפשרת הבעה אומנותית בדרך של שילוב בין החומר לרוח, בין הרעיון לטכניקה. המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית מתעדכנת בגישות החדישות בתחום, וכן בטכנולוגיות המתפתחות למען הבאת הרעיון לכדי יצירה.

 

תכנית הלימודים

 

הלימודים במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית נמשכים ארבע שנים, ומזכים את בוגרי המחלקה בתואר ראשון B.F.A. דגש רב ניתן במהלך הלימודים לפיתוח חשיבה יצירתית ככלי מוביל בעולמו של האמן.
שנת הלימודים הראשונה מהווה צוהר לעולם החומרים, לצד חשיפה לעקרונות הבסיס באומנות ובעיצוב. כלל הקורסים בשנה זו הינם על בסיס לימודי חובה, וביניהם ניתן למצוא קורסים מרתקים כגון טכנולוגיה, מבוא לעיצוב, מבוא לפיסול, מבוא לקדרות ועוד.

 

בשנים הבאות בוחר כל סטודנט באחת מתוך ארבע התמחויות אפשרויות, בהן יעמיק את לימודיו:

 

  • קדרות
  • עיצוב קרמי
  • פיסול
  • זכוכית

 

בשנים אלה ילמדו קורסי חובה כלל מחלקתיים, לצד קורסי חובה ובחירה במסגרת ההתמחות הנבחרת. כמו כן, יעבדו הסטודנטים על הכנת תיק עבודות אישי ועל הכנה לקראת תערוכת גמר.

 

התמחות בקדרות - במהלך הלימודים בהתמחות בקדרות ירכשו הסטודנטים מיומנויות ליצירת כלים על ידי שימוש באובניים. מקצוע הקדרות הינו מהמקצועות העתיקים שידעה האנושות, וקיים עוד מימי התנ"ך הראשונים. הסטודנטים ילמדו על תכונות החומר ומגבלותיו, וכן על השיטות השונות להבאת החומר הגולמי לכדי יצירת אומנות.

 

התמחות בעיצוב מוצר קרמי - ההתמחות בעיצוב קרמי מתמקדת בשלבי הייצור השונים העומדים מאחורי המוצר, החל ממחקר השוק, דרך פיתוח הצורה והחומר, וכלה במגע העיצובי הסופי שלו. במהלך הלימודים יכירו הסטודנטים שיטות עבודה מסורתיות,לצד שיטות חדישות יותר לייצור אומנות שימושית, המשלבת בין אסתטיקה לפרקטיות.

 

התמחות בפיסול - הפיסול הינו יצירת מודל מורכב, תוך שימוש בחומרים ממגוון אסכולות. הפסלים הינם אמנים הבקיאים בשיטות ייצור ועיבוד שונות, היודעים להביא את הרעיון המופשט לכדי דגם ממשי בעל נוכחות במרחב. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים למורכבות תהליך יצירת הפסל, דרך ההבנה כי מאוחרי כל פרט במודל עומד עולם ומלואו.

 

התמחות בזכוכית - העיצוב בזכוכית תופס מושב של כבוד באומנות העכשווית ברחבי העולם. במהלך הלימודים בהתמחות, נכנסים הסטודנטים לעולם זה ורוכשים מיומנויות שונות למימוש האידאה על ידי החומר. הסטודנטים לומדים מגוון שיטות לעיצוב ופיסול בזכוכית כגון עיבוד זכוכית קרה, התכה, איחוי, ניפוח זכוכית ועוד.

 

תנאי קבלה

 

ההרשמה לתואר ראשון בבצלאל נפתחת מדי שנה בחודש ינואר, ובדרך כלל נמשכת עד לחודש מרץ. בכדי לפתוח את הליך ההרשמה, על המועמד למלא ערכת רישום ולספק את הטפסים הבאים:

 

  • טופס הרשמה
  • תעודת בגרות
  • אישור על שירות צבאי, שירות לאומי או תעודת פטור
  • אישור על תשלום דמי ההרשמה ובחינות הקבלה
  • שתי תמונות דרכון
  • צילום תעודת זהות

 

מועמדים שסיפקו את כלל הטפסים יוזמנו לבחינות כניסה במסגרת החוג המבוקש. בחינות הכניסה מורכבות משני שלבים: שלב הבחינה המעשית ושלב הראיון האישי. חשוב לציין כי מועמד שלא צלח את הבחינה המעשית, לא יוזמן לשלב הראיון. על כל מועמד שמגיע לראיון האישי להכין תיק עבודות (פורטפוליו), המורכב מסך של 10-15 עבודות. רצוי כי העבודות יגיעו מתחומים שונים (וידאו, אנימציה, איור, צילום, כתיבה וכו’) בכדי להראות את מגוון המיומנויות של המועמד ואת יצירתיות מחשבתו.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל, הינו שכר לימוד אוניברסיטאי, ועומד, נכון לשנת תש"ע, על כ-9,700 שקלים לשנה אקדמית. יש לזכור כי מעצם היותם של הלימודים בתחום האומנות מתווספות לסטודנטים עלויות שנתיות עבור חומרים וכלי עבודה.

 

סגל אקדמי

 

הסגל האקדמי במחלקה לאומנות מורכב מטובי המעצבים והפסלים באומנות הישראלית המודרנית. ראש המחלקה הינו מר מולי בן ששון, אמן מוערך אשר הציג את יצירותיו בתערוכות רבות במגוון מוזיאונים וגלריות. בין המרצים במחלקה ניתן למצוא את גב’ הילה בן ארי, פרופ’ דידי לין, מר יהודה קורן, גב’ אנה מרקוביץ’ ועוד רבים וטובים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: בצלאל - אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים

עוד מסלולי לימוד - האקדמיה בבצלאל
פורום אדריכלות ועיצוב פנים
חישוב ציון התאמה אדריכלי באוניברסיטת תל אביב
איתן
1 תגובות
באיזה מוסד כדאי ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים?
דניאלה הדר
1 תגובות
באיזה תחום מתמקדים לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?
שגיא
1 תגובות
תעודת מהט ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים
תהילה
1 תגובות
התלבטות בין 6b לאולטימה ללימודי עיצוב פנים
נועה כהן
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות ועיצוב פנים?
תהילה
1 תגובות
הבדלי שכר בין הנדסאי אדריכלות לאדריכל
מיכל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp