עיצוב אופנה לימודים לתואר ראשון בחממה - בית הספר לאמנות ועיצוב (בחסות המכללה למינהל)

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי אופנה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תואר בעיצוב אופנה - החממה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בעיצוב אופנה בחממה – בית הספר לאמנות ועיצוב, מבית המכללה למינהל
 
לימודי עיצוב אופנה לתואר ראשון משלבים בין פרקטיקה יומיומית ובין מחשבה רעיונית מעמיקה, ביחד עם מעוף ויצירתיות. בגדים הם כבר מזמן לא "רק לבוש" לכיסוי הגוף. הם אמירה אישית ותרבותית, אמצעי לביטוי עצמי, אמצעי לשיוך או לבידול, ביטוי למרד או להסכמה.
 
על הלימודים
 
במסלול לתואר ראשון בעיצוב אופנה בחממה – בית הספר לאמנות ועיצוב, משולבים זה בזה ידע תיאורטי נרחב מתחומי האמנות השונים, רקע על דיסציפלינות נוספות בתחומי העיצוב ולימודי אופנה מעמיקים. ההתמחות באופנה נלמדת באמצעים תיאורטיים ומעשיים, המעניקים לסטודנט את כל ההכשרה הדרושה לו כדי לעסוק בתחום הביגוד באופן מקצועי, ומתוך אמירה אישית סגנונית ועיצובית. במהלך הלימודים במסלול זה מגישים הסטודנטים מטלות ועבודות מעשיות שונות, משתתפים בסדנאות ובכיתות אמן, מגישים סמינריון ועובדים על פרויקט גמר מעשי מסכם.
 
תכני הלימוד
 
הסטודנטים במסלול זה לומדים על סוגי בדים ועל תהליכי ייצור בדים, מכירים את הסגנונות השונים באופנה לאורך השנים, את המגמות העכשוויות ואת המגמות העתידיות בתחום, לומדים כיצד להוביל מגמה אופנתית, ואיך לפתח רעיון עיצובי ולהביעו באמצעות בחירת הבדים והעיצובים השונים. בנוסף, הם מתנסים ביצירה באמצעות טכניקות שונות של עיצוב, דיגום ותפירה, ואף לומדים לפתח קולקציה שלמה המכילה רעיון אחד מזוויות שונות ומשלימות.
 
נושאי הלימוד
 
בכל המחלקות בבית הספר נלמדים נושאי יסוד משותפים, כתולדות האמנות ותולדות העיצוב, רישום, יסודות השפה החזותית ועוד. מבין הנושאים הייחודיים למחלקה לעיצוב אופנה, נכללים גם:
 
 • סטיילינג
 • בגדים מחויטים
 • פרזנטציה
 • עיצוב בגדי ילדים
 • איור אופנה
 • טכנולוגיות תפירה
 • דיגום חופשי
 • עיצוב בגדי גברים
 • תולדות הלבוש
 • תדמיתנות ושרטוט 
 • מבוא לעיצוב אופנה
 • אביזרי אופנה
 • טכניקות בעיצוב טקסטיל
 • ועוד
 
מתכונת הלימוד
 
תכנית הלימודים לתואר ראשון בעיצוב אופנה בחממה נמשכת ארבע שנים ומתקיימת במתכונת לימודי בוקר. נציין, כי ישנה גם אפשרות של לימודי תעודה (לא לתואר) במתכונת לימודי ערב, הנמשכים שנתיים וכוללים גם קורסי קיץ.
 
 
תנאי הקבלה
 
בבית הספר מעמידים תנאי קבלה שאינם כוללים תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי, אלא מתמקדים בתחום האמנות וההתאמה אליו. לשם כך, על המועמדים ללימודים במסלול זה לעמוד בבחינות כניסה מטעם בית הספר, הכוללות בדיקה של תפישתם החזותית, של יכולת ההבעה והעיצוב שלהם וכן של גישתם האמנותית. בנוסף, עליהם להגיש תיק עבודות הכולל חמש יצירות אמנותיות שלהם בהתאם לבחירתם, וכן לעמוד בהצלחה בריאיון קבלה אישי המתקיים בפני ועדה מטעם החוג עצמו.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים לתואר ראשון בעיצוב אופנה בחממה יוכלו הבוגרים להשתלב בתעסוקה כתדמיתנים וכמעצבי אופנה במחלקות העיצוב השונות של בתי אופנה גדולים ומסחריים, להשתלב בעסקים קטנים לעיצוב אופנה ולביגוד, לעסוק בסטיילינג, להשתלב בתפקידים נוספים בהפקות אופנה מסוגים שונים, וכמובן לעסוק בתחום באופן עצמאי – כמעצבים בעלי סטודיו ומותג עצמאי.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: החממה - בית הספר לאמנות ועיצוב בחסות המכללה למינהל

ssssssssss

פורום לימודי עיצוב

מה יותר משתלם ללמוד - עיצוב פנים או הום סטיילינג?
שושנה
1 תגובות
מתי נפתח קורס יצירת תכשיטים
רובה
1 תגובות
היכן לומדים קורסים בתחום צילום ועריכה
קובי כהן
1 תגובות
איפה ללמוד עיצוב פנים והום סטיילינג?
דקלה
3 תגובות
לימודי עיצוב גרפי עם התמחות ב-ווב או ui ux
ליאור
1 תגובות
קורס עיצוב תיקים מכל הסוגים
ליבנת שקף
1 תגובות
האם כדאי לעשות קורס ואז תואר ?
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,884 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,061 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים939 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי אופנה

נעמה בצלאל
"כדי להצליח באופנה צריך הרבה Passion for fashion וגם המון עבודה קשה והתמדה. חשוב לזכור שאופנה היא אומנות שימושית ובסופו של דבר צריך גם למכור אותה ובמחיר סביר, פקטור מרכזי היום.
הדבר החשוב ביותר הוא חשיבה יצירתית ומקוריות. בעידן של היום אני ממליצה לכל אחד להיות נאמן לעצמו ולעבוד מהאמת הפנימית שלו. לא לחפש להיות כמו אחרים אלא למצוא במה אתה יכול להיות ייחודי ולתת משהו שונה, ולפתח לעצמך כתב יד אישי."
נעמה בצלאל
מעצבת אופנה
Whatsapp Whatsapp