קורס מטפלות סוג 2 במכללה למינהל

המכללה למינהל

קורס מטפלות יום סוג 2 במכללה למינהל

 

מסלול לא פעיל, למסלולים נוספים במכללה למינהל לחצו כאן


מטפלים עם אמפתיה ואחריות


למטפלים ולמטפלות במעונות היום ובפעוטונים יש תפקיד חשוב בחינוך של ילדים בגיל הרך, משמעותי לא פחות מזה של גננות בשנים המאוחרות יותר או מורים ומורות בבתי ספר. בגילאים המוקדמים מפתחים הפעוטות כישורים חברתיים ואישיים שישרתו אותם להמשך חייהם הבוגרים. כדי לעבוד כמטפלים במסגרות מוכרות, יש צורך לעבור הכשרה רשמית של משרד התמ"ת, שנעשית בשתי רמות: מטפלות סוג 1 וסוג 2. קורס מטפלות סוג 2 הוא הכשרה מקצועית מתקדמת למטפלים ולמטפלות בעלי ניסיון וותק, שבאה להקנות מיומנויות עבודה מעבר לנלמד בקורס סוג 1.


במכללה למינהל מתקיים קורס מטפלות סוג 2, בו מעניקים לתלמידים כלים מקצועיים מתקדמים לעבודה במסגרות חינוך לגיל הרך. המסלול מותאם לדרישות משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת). בוגרי הקורס יכולים לעבוד כמטפלים במעונות שהם חלק ממערכת החינוך הפורמלית או במוסדות פרטיים.

 


תכנית הלימודים


במהלך קורס מטפלות, המשתתפים לומדים עקרונות פסיכולוגיים וחינוכיים חשובים רבים לטיפול בפעוטות, ולהעשרת הכישורים היצירתיים, הקוגניטיביים והרגשיים שלהם. כך הם לומדים כיצד ניתן לחשוף את הילדים הצעירים לסוגי אמנות שונים, כדי לעודד אותם ליצור קשרים עם סביבתם ולבטא את רגשותיהם. כמו כן, הם דנים בסוגיות ארגון, בריאות, היגיינה ותזונה שמהווים חלק חשוב משגרת הפעילות של המעון. בנוסף, הם משפרים את יכולות הניהול והמנהיגות שלהם ולומדים לקבל החלטות וליזום שינויים בסביבת הגן.


מתכונת הלימוד


קורס מטפלות סוג 2 במכללה למינהל כולל כ - 160 שעות לימוד ומתקיים במתכונת הכשרת ערב, שמתאימה לשילוב עם עבודה. הקורס כולל הרצאות עיוניות ותרגולים מעשיים ליישום החומר הנלמד. המשתתפים גם מתכוננים לקראת בחינות ההסמכה לקבלת תעודת המקצוע.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בקורס מטפלות סוג 2:

 

  • תכנון עבודה לשנה
  • תקשורת בין אישית
  • ארגון מנהל במעונות
  • בריאות והיגיינה בפעוטון
  • התפתחות גישות פסיכולוגיות וחינוכיות    
  • ניהול תקציבים
  • קבלת החלטות
  • שילוב בין אמנויות
  • תכנון תפריט שנתי    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה למינהל היא מוסד ללימודי תעודה ומקצוע, בו ניתן ללמוד בשלל הכשרות מקצועיות במקצועות כמו ניהול, מזכירות, טיפול, חשבונאות ומחשבים. הקורסים מתאימים לעובדים שמעוניינים להתקדם מבחינה מקצועית וגם למעוניינים לעבור הסבה. למכללה למינהל שלוחות בפרישה ארצית ב - 11 ערים, ביניהן ירושלים, אלעד, אילת, באר שבע, פתח תקווה, חיפה, נתניה, ראשון לציון,  אשדוד ותל אביב.


תנאי קבלה


לקורס מטפלות סוג 2 במכללה למינהל מתקבלים מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד לפחות, שברשותם תעודת מקצוע מטפלות סוג 1 וותק של שנה אחת לפחות בעבודה מעשית בפעוטונים או במעונות לאחר קבלת תעודת ההסמכה.

 


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובות הלימודים מקבלים תעודת גמר ותעודת מקצוע "מטפלות יום סוג 2", שניתנות על ידי משרד התמ"ת ותעודת "מטפלות סוג 2" שניתנת על ידי המכללה למינהל. על מנת לקבל את הדיפלומות, התלמידים צריכים לעבור בחינות פנימיות מטעם המכללה ומבחנים חיצוניים, עיוניים ומעשיים, שעורך משרד התמ"ת.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל

מתוך פורום המכללה למינהל

מתי נפתח קורס פיתוח?
מסטפא
1 תגובות
מתי יתחיל בירושלים קורס מזכירות רפואית?
בראא
ללא תגובה
קורס ביישומי מחשב אונליין
מיכל כדורי
ללא תגובה
לימודי מזכירות משפטית באשדוד
אלינור
ללא תגובה
קורס מטפלות סוג 2
שגית
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס ניהול רשתות?
רון אברהם
ללא תגובה
כמה עולה קורס יישומי מחשב
רבקה צורדקר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp