רוצה פרטים על עיסוי תאילנדי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עיסוי תאילנדי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על עיסוי תאילנדי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס עיסוי תאילנדי

 

המסורת עתיקה, הזמנים מודרניים

 

ים, שמש ואגוז קוקוס עסיסי; אצל רבים מאתנו, מילים אלה מתקשרות בדמיוננו עם המונח "עיסוי תאילנדי". ואכן, מקצוע מסורתי ועתיק זה – שעל אף שמו מבוסס לא מעט על יסודות פילוסופיה הסינית דווקא – התפתח בממלכת סיאם במשך שנים. עם התמזגות הטיפול ההוליסטי בעולם המערבי, התפשט תחום העיסוי התאילנדי במהרה במדינות המערב, ובכללן גם בישראל. תחום טיפול זה זכה להצלחה רבה, ובעקבותיה נפתחו מכונים רבים ומוסדות לימוד המלמדים את התחום – ויש סיבה טובה לכך.

 

שיטת הטיפול הנקראת "עיסוי", היא אחת מן השיטות בתחום טכניקות המגע בעולם הרפואה המשלימה, ומטרתה היא לשכך כאבים ולגרום לגוף ולנפש להרגיש טוב יותר. העיסוי התאילנדי הוא אחד מהמפורסמים שבהם, וכדי ללמוד את רזי השיטה יש לקבל הכשרה מקיפה ומעמיקה בתחום. מזה אלפי שנים, עיסוי מסוג זה הוא נדבך חשוב ברפואה התאית המסורתית – לצד מדיטציה, תזונה ורפואת צמחים.

 

אופי העיסוי

 

השיטה הטיפולית בעיסוי תאילנדי מסורתי פתיחת פותחת את ערוצי אנרגיה בגוף האדם, תוך מטרה לחשוף את יכולת הריפוי העצמית. העיסוי התאילנדי הוא אנרגטי ובעל זרימה וקצב, ואלו משפיעים על הגוף השפעה מדיטטיבית. הטיפול מתבצע בדרך כלל על מזרון ומשלב טכניקות של לחיצות, לישות, מתיחות ו"מניפולציות" שונות הנעשות באמצעות גופו של המטפל. זהו טיפול בעל השפעה מחזקת, מאחר והוא מתמקד בעבודה על הסנים – עבודה שבעצם מקבילה במידה רבה לתנוחות העמידה של היוגה – האסאנות. בנוסף לכך, העיסוי התאילנדי מעודד הרמוניה מיוחדת המתבטאת בדינמיקה ובשיתוף בין המעסה – המותח את עצמו – לבין המטופל, המקבל אותו. המטפל למעשה גורם למטופל להימצא בתנוחות מסוימות המאפשרות לו להגיע למתיחה מקסימלית – כזו שאין באפשרותו להשיג בכוחות עצמו. העיסוי מתבסס על טכניקות של התרככות ושל עזיבה, המאפשרות למטופל להתגבר על מחסומים גופניים של נוקשות ומתח, ולחוות זרימה ואיזון.

 

הטכניקות שבהם משתמשים בשיטה זו הן: מתיחות, נשימות ולחיצות – הממריצות את מחזור הדם, משחררות חסימות אנרגטיות ומשפרות את זרימת אנרגיית הצ'י – היא אנרגיית החיים הכוללת הזורמת בגופנו ובנפשנו. בנוסף, הטיפול מסייע בהקלה על לחץ נפשי, על מכאובים כרוניים שונים כגון כאבי גב, כאבי ראש, כאבי שרירים, להתמודדות עם נדודי שינה, לסילוק רעלים מהגוף ועוד. הלחיצות בעיסוי זה מתמקדות בערוצי האנרגיה בגוף האדם – המרידיאנים, על פי הרפואה הסינית – כאשר העיסוי נועד להמריץ את האנרגיה במסלול הנכון ולהגביר את החיוניות.

 

תכנית הלימודים

 

קורסי עיסוי תאילנדי מסורתי מוצעים במכללות השונות ללימודי רפואה משלימה, במרכזי הכשרת מעסים ובמרכזים נוספים. בוגרי הקורס מקבלים תעודת מעסה מוסמך בעיסוי תאילנדי. תכניות הלימוד בתחום מועברות באופן ענייני וחוויתי, ומחייבות התנסות אישית. הלימודים מעניקים לסטודנטים ידע, כלים ומיומנויות המאפשרים להם לבצע טיפולים בעיסוי ברמה המקצועית ביותר.

 

הלימודים כוללים נושאים כגישות טיפוליות וניהול תהליך טיפולי מיטבי ומקצועי; תשאול, קונטרה-אינדיקציות ועוד. לרוב, קורסים בתחום זה נמשכים החל מחודש ועד שלושה חודשים, וכוללים מספר משתנה של מפגשים (10-160 שעות אקדמיות), ההיקף משתנה ממוסד למוסד ותלוי ברמת הלימודים וההכשרה המיועדת להם. בוגרי הקורסים יוכלו להשתלב בתפקידים שונים בתחום העיסוי, בדגש, כמובן, על העיסוי התאילנדי; אפשרויות התעסוקה כוללות מכוני עיסוי, ספא, מרפאות משלימות של קופות החולים, וכן פתיחת עצמאית של קליניקה פרטית.

 

נושאי הלימוד

 

מבין נושאי הלימוד:

 

 • ההיסטוריה של העיסוי
 • יוגה
 • סוגים שונים של טיפולי עיסוי
 • רפלקסולוגיה
 • אנטומיה ופתולוגיה של התנועה
 • מעגל הכאב
 • מסורות ומנהגים מן המזרח הרחוק
 • הקשר בין גוף ונפש
 • טכניקות טיפול ויצירת סביבת עבודה
 • ועוד

 

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

ניתן ללמוד תחום זה במכללות רבות בארץ ובבתי ספר שונים כקורס עצמאי או כקורס במסגרת מסלול לימודים בתחום הרפואה ההוליסטית. חלק מן המוסדות המובילים בתחום:

 

 • מכללת רידמן לרפואה משלימה – מציעה קורס עיסוי תאילנדי מסורתי כללי. מטרתו להקנות לתלמידיו מיומנות גבוהה בעיסוי זה; הקורס מצריך שקידה ולימוד של חומר תיאורטי רב, ועל אף משקלה הכבד של התיאוריה, רובו המכריע של הקורס נלמד בצורה מעשית. יש לציין את היקפו הרחב של הקורס, 160 שעות לימוד אקדמאיות שבסופן יוכשרו התלמידים לערוך טיפול עיסוי תאילנדי מלא – הנמשך כארבע שעות ומשלב את כל הטכניקות הנלמדות בקורס. בוגרי הקורס יזכו בתעודת מטפל מוסמך, תעודה מוכרת לצורך עבודה במקומות ציבוריים. למכללה סניפים ברחבי הארץ.

 

 • מכללת מהות – מציעה קורס עיסוי תאילנדי מקיף המעניק לתלמידים כלים תאורטיים ומעשיים לטיפול. הקורס ינתח מקרים ויעניק עצות לגבי גישה טיפולית במפגש ראשוני עם מטופל, תשאול, תנאים אופטימליים בחלל הטיפולי ועוד. הוא ינחיל לתלמידים את כללי האתיקה המקצועית בתחום ויתייחס גם להתמודדות עם מיניות בטיפול. הקורס נערך בהיקף של 115 שעות לימוד הנפרשות על פני 23 מפגשים. מהמשתתפים נדרשת נוכחות מלאה בשיעורים והשתתפות פעילה, ובתום הקורס יעברו התלמידים בחינה מעשית. למסיימים בהצלחה תוענק תעודת הסמכה מקצועית מטעם המכללה. תעודה זו מוכרת על ידי איגוד מקצועות העיסוי בישראל, ופותחת עבור בעליה אפשרויות לעסוק בטיפול בעיסוי תאילנדי קלאסי. המעוניינים להעמיק את בקיאותם בתחום יוכלו, משסיימו את הקורס בהצלחה, להמשיך לקורס למתקדמים – אקופרסורה תאילנדית, הענף הרפואי של העיסוי התאילנדי.

 

 • תמורות - מרכז ללימודי רפואה משולבת – המרכז מציע לימודי עיסוי תאילנדי במסגרת כוללת של לימודי עיסוי אינטגרטיבי. פרט לעיסוי התאילנדי נלמדות שיטות עיסוי שונות כגון עיסוי בשמנים, ולימודים משלבים עקרונות מהרפואה הסינית, כשיאצו. הקורס פתוח לקהל הרחב, והוא בן 24 מפגשים. למומחים מתחום הטיפול המעוניינים בהעשרה ניתן לערוך קורס מקוצר של 8 מפגשים בלבד. למכון סניפים בתל-אביב ובחיפה.

 

 • מכון וינגייט – מקיים קורס מקיף בלימודי עיסוי תאילנדי, ומשלב בין ידע תיאורטי לתרגול מעשי. מעיקרי התכנים בקורס: לימוד יוגה כמשתלבים בעיסוי התאילנדי, הטיפול על פי המסורת במזרח הרחוק, אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיות שונות, יחסי מטפל-מטופל ועוד. הקורס אורך כשמונה חודשי לימודי אינטנסיביים, בהיקף של 720 שעות לימוד אקדמיות ועלותו כ-7,700 ₪. למסיימי הקורס תוענק תעודת מוסמך בעיסוי תאילנדי מטעם מכון וינגייט.

 

נסכם ונאמר

 

שיטת העיסוי התאילנדית נשענת על מסורת עתיקה המשלבת פילוסופיה, רוח, וטכניקות רבות הכוללות הפעלת כוח פיזי. עם התפתחותה של הרפואה ההוליסטית בכלל ועולם העיסוי בפרט, הפכו לימודי העיסוי התאילנדי לחביבים על אנשים רבים שאינם מגיעים דווקא מתחום הטיפול, ולמצרך יותר ויותר מרכזי בעבור אלו המבקשים להיות מטפלים מקצועיים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על עיסוי תאילנדי?

רוצה לדעת יותר על עיסוי תאילנדי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה
התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp