רוצה פרטים על עיסוי הוליסטי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי עיסוי הוליסטי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על עיסוי הוליסטי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עיסוי הוליסטי

 

שילוב מושלם

 

אם אתם מעוניינים להתמחות בתחום המטפל בבעיות רפואיות מחד וגורם עונג לנפש ולגוף מאידך, העיסוי ההוליסטי הוא תחום מושלם לשילוב בין השניים. אמנות העיסוי היא תת-תחום בתוך עולם הרפואה המשלימה, והוא מתפקד כאחת מהשיטות הטבעיות של ענף הטיפול במגע בעולם הרפואה המשלימה. שיאצו, טווינה ושיטות רבות ושונות – כל אלו הם עיסויים שמטרתם לשכך כאבים ולגרום לגוף להרגיש נינוח יותר. כאשר מעסים איבר תפוס או חבול בגוף האדם ניתן לרפא אותו באמצעות המגע בלבד - אם עושים זאת נכון כמובן! כאשר העיסוי אינו מקצועי הוא יכול לגרום יותר נזק מאשר תועלת, ולכן יש ללמוד מקצוע זה באופן מסודר ובמוסד לימוד המתמחה בכך.

 

נפש בריאה מתחילה בגוף בריא

 

קיימות כיום שיטות עיסוי רבות, ומתוכן יתרונותיה של שיטת העיסוי ההוליסטי בולטות במיוחד. עיסוי זה מרענן את תפקוד המערכת הנפשית והגופנית ומאפשר חיים בריאים יותר. בעיסוי ההוליסטי נעשה שימוש באנרגיות המחברות בין הגוף ובין הנפש – כמקובל בעולם הרפואה המשלימה. כאשר עוסקים בעיסוי, חשוב לתת חשיבות לכל האלמנטים הקשורים לכך – מצבו הנפשי של המטופל, פעילות ספורטיבית, מבנה גוף, תזונה בריאה ועוד.

 

קורס עיסוי הוליסטי נועד להכשיר מטפלים לטיפול בתחלואים פיזיים ונפשיים בגוף האדם ולהעניק הנאה ורגיעה למטופלים. העיסוי ההוליסטי מסייע להשגת תחושות שחרור, לחיזוק מערכת החיסון הטבעית של הגוף, לריפוי ולמניעת מחלות והוא מעניק רוגע, הרפיה, שיפור הביטחון העצמי, תחושת רעננות והתחדשות, בריאות, טיפול בגוף ובנפש, שחרור הגוף ממצוקה פיזית ורגשית ועוד. שיטת טיפול זו משלבת בתוכה טכניקות עיסוי שונות, הכוללות שימוש בשמנים צמחיים ובשמנים ארומטיים.

 

ההכשרה

 

במסגרת קורס עיסוי הוליסטי מקבלים המשתתפים כלים לאבחון ולעיסוי מטופלים בטכניקות ייחודיות ולומדים את סודות הגישה ההוליסטית הטיפולית. לימודים אלה משלבים הרצאות תיאורטיות מקיפות לצד התנסויות מעשיות וחווייתיות בתחום העיסוי. הקורסים בתחום מכשירים מטפלים מקצועיים להם ומלמדים אותם כלים פרקטיים המשתלבים עם שיטות טיפול אלטרנטיביות נוספות. הלימודים מדגישים את החשיבות בהפעלת הגוף בצורה נכונה אשר תמנע מהמטפלים תחושות של עייפות ושל שחיקה, וכן מסייעים למטפלים לעתיד לשכלל את איכות הרגישות במגע ולהקשיב לצורכי המטופל. כל זאת תוך לימוד יסודי של טכניקות העיסוי לחלקי הגוף השונים והרכבת הטיפול השלם והכולל.

 

מסלול הלימודים

 

מסלול הלימודים נמשך כחודש עד שלושה חודשים וכולל מספר מפגשים המשתנה בהתאם לאופי הקורס, להכשרתו ולהיקף תכנית הלימודים. הקורסים מוצעים כקורסי העשרה קצרים יחסית, או במסגרת ארוכה ומקיפה יותר – חלק מתוכנית לימודים מקצועית ומקיפה באחד מתחומי הלימוד ההוליסטים במוסדות הלימוד השונים, כגון – לימודי עיסוי, לימודי רפואה משלימה, לימודי רפואה סינית ועוד. בוגרי הלימודים במסלול לימודים זה יוכלו להשתלב בשוק העבודה במגוון משרות בתחום העיסוי, בדגש על התמחות בעיסוי הוליסטי. המוסמכים יוכלו לעבוד במכוני עיסוי, במכוני בספא, בקופות החולים, ועוד.

 

תכני הלימוד

 

נושאי הלימוד בתחום העיסוי ההוליסטי הם רבים ומגוונים וביניהם:

 

 • הקשר בין גוף ונפש
 • מעגל הכאב
 • ההיסטוריה של העיסוי
 • ניתוח יציבה
 • טכניקות הפעלת שריר ומתיחה בסיסיות
 • רקע מקיף בתחום העיסוי והמגע
 • שיטות עיסוי בשמנים
 • השפעת העיסוי על רבדים פיזיים והכרתיים
 • הגישה ההוליסטית
 • טכניקות עבודה על משאבות לימפטיות
 • שמנים לעיסוי בכבישה קרה
 • טכניקות עיסוי בהתאמה לחלקי הגוף ולפתולוגיות ספציפיות
 • ועוד

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

 • מכללת רידמן לרפואה משלימה – מציעה לימודי עיסוי שוודי הוליסטי. זהו מוסד הלימודים הוותיק ביותר בתחום העיסוי ההוליסטי; בשנה ב' של הלימודים תשלב המכללה את תלמידי הקורס בהתמחות בעיסוי על קבוצות ספורט בישראל, למשל קבוצות כדורסל. למכללת רידמן סניפים ברחבי הארץ.

 

 • מכללת מדיסין לרפואה משלימה, בשיתוף עם מדיקולג' – מציע קורס עיסוי משולב הוליסטי המורכב מהרצאות פרונטליות, מהתנסות מעשית ומהתמחות. הקורס נמשך כשנה, ומחולק ל- 42 מפגשים בני 5 שעות כל אחד. לבוגרי הקורס תוענק מטעם המכללה תעודה בעיסוי משולב, תעודה בעיסוי ספא, ותעודה בעיסוי אבנים חמות. הקורס מתקיים בשלוחות הנמצאות בחיפה ובבית-ברל.

 

 • מכללת מירב – מציעה לכם קורס בעיסוי שוודי הוליסטי. החומר הנלמד כולל תרגילי מגע ותנועה, תנועות וטכניקות שונות לעיסוי, טכניקות מתיחה וטיפול עיסוי מלא. הקורס פתוח לקהל הרחב ללא תנאים מוקדמים, והוא נערך בהיקף של 54 שעות לימוד המתחלקות לעשרה מפגשים, האורכים סמסטר אחד בלבד. מתקיים בקמפוסים בתל-אביב ובבאר שבע.

 

 • המכללה האקדמית גליל מערבי – מחזיקה בעיקרון שלפיו הכאב הוא אינו האויב שלנו, אלא דרכו של הגוף לתקשר אתנו. הכאב הוא לעתים סימפטום הנובע בין היתר מחוסר איזון נפשי. הלימודים אורכים כשנתיים, אך במידת הצורך ניתן לפרוש אותם על טווח זמן רחב יותר. לבוגרי הקורס תוענק תעודת בוגר המגמה למטפל בכיר בעיסוי הוליסטי מטעם המרכז ללימודי רפואה משלימה במכללה האקדמית גליל מערבי. הלימודים מתקיימים בעכו.

 

 • מכללת שלם – מציעה לימודי עיסוי במסגרות שונות של מסלולי לימוד הוליסטיים, או במסלול מיוחד ללימודי עיסוי בצורות שונות הכוללות בתוכן את העיסוי ההוליסטי, לצד עיסוי שוודי, עיסוי הודי, עיסוי ראש, עיסוי תאילנדי מסורתי ועוד. תכנית הלימודים כוללת שילוב של מספר שיטות עיסוי עם השיטה ההוליסטית. מסלול זה נמשך שנת לימוד אחת והוא בהיקף של 280 שעות לימוד. המכללה נמצאת בירושלים.

 

 • ג’יג’י אקדמי – בניגוד למוסדות האחרים שציינו לעיל, מכללה זו מתמחה במקצועות הקוסמטיקה, ומציעה גם תכנית ללימודי עיסוי שוודי הוליסטי. התכנית משלבת שיטות עיסוי אחרות, כמו העיסוי התאילנדי, ובין היתר עורכת היכרות עם מגמות בסיסיות בתחום ההוליסטי, כמו מדיטציה. הקורס בהיקף של 60 שעות, במתכונת של 12 מפגשים שבועיים, בני 5 שעות כל אחד. הקורס פתוח לכולם, ומתקיים בתל-אביב ובבאר שבע.

 

לסיכום

 

תחום העיסוי ההוליסטי הוא תחום מרתק, מהנה מאוד ובעיקר מספק מבחינה מקצועית. עם התפתחות התחום ההוליסטי בארץ הוא הופך אט-אט לפריט חשוב ובלתי נפרד מסל ההכשרות של המטפלים האלטרנטיביים. מוסדות לימוד רבים בארץ מציעים לכם לימודי עיסוי הוליסטי, במסגרות שונות ובהיקף לימודים שונה, ומכוונות אתכם להכשרות שונות. בטרם תבחרו קורס עליכם להתחשב בנתונים אלו ולהחליט מהו המסלול המתאים עבורכם.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על עיסוי הוליסטי?

רוצה לדעת יותר על עיסוי הוליסטי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp