קורס עוזר לרופא וטרינר במכללת מגן דוד ירוק

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מקצועות פרא רפואיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על קורס עוזר וטרינר - מכללת מגן דוד ירוק.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


עוזר לרופא וטרינר במכללת מגן דוד ירוק

 

מכללת מגן דוד ירוק הוקמה על- ידי חברה פרטית ופועלת מזה כ- 14 שנים. המכללה מציעה מגוון לימודים פארא- וטרינריים בתחומים הבאים: עזרה לרופא וטרינר, טכנאי כלבנות וטרינריים, טיפול בעזרת בעלי חיים, אילוף כלבים, ספרות כלבים, פסיכולוגיה של בעלי-חיים.

 

קצת על הקורס...

 

קורס עוזר וטרינר פותח בישראל על- ידי ד"ר אבי ליליאן. מטרת הלימודים בקורס זה הינה הכשרת סטודנטים ישראלים בפרקטיקה הוטרינרית לסוגיה השונים. הנושאים הנלמדים בקורס זה זהים בתוכנם ללימודי טכנאי וטרינרי בחו"ל (VETERINARY TECHNICIAN).

 

 

מיהו העוזר לרופא וטרינר ומהי הכשרתו?

 

העוזר לרופא וטרינר הוא למעשה יד ימינו של הוטרינר, הוא מסייע לו בכל דבר ונדרש להיות בעל מיומנויות של ניהול אדמיניסטרטיבי, יישומי מחשב ויכולת לתת מענה ללקוחות השונים. כמו כן, נדרש העוזר להיות בעל ידע מקיף בנוגע לבעלי חיים, דרך חייהם, המאכלים המתאימים, סוגי הגזעים וכדומה.

 

העוזר הוא זה שמקבל את פניותיהם של הלקוחות ומפנה אותן אל הרופא, לכן הוא חייב להיות בעל כושר אבחנה גבוה, שכן הוא צריך להחליט על דחיפות המקרה.

 

מה לומדים?

 

העוזרים לרופאים וטרינריים צריכים להכיר היטב את הציוד הרפואי וטכניקות העבודה הוטרינרית, כגון: מכשירים רפואיים, כלי ניתוח, תכשירים ותרופות, תוכנות מחשב, ניתוחים כירורגיים מסובכים ועוד. לכן, הקורס חייב להקנות להם ידע תיאורטי ומיומנות גבוהה בנושאים הבאים: סטריליזציה, כירורגיה, אנטומיה השוואתית, מתן עזרה ראשונה בזמן ניתוח ועוד.

 

הלימודים בקורס זה מכשירים את הסטודנטים לעבוד במרפאות לחיות מחמד, לעבוד עם מעלי הגירה, עם חיות גדולות, לתחזק פינות חי ולהכיר בעלי חיים אקזוטיים, למשל: מכרסמים, זוחלים, ציפורי נוי, ציפור מחמד, פרימאטים, דולפינים וכו'. למרות זאת, במהלך הקורס עושים שימוש במודל השוואתי של אדם, סוס וכלב ללימוד השוואתי.

 

מטרת הקורס

 

מטרת הקורס היא הכשרת סטודנטים מיומנים ומובילים בתחום המחקר הרפואי, אשר ישמשו ככוח עזר פארא-רפואי בעולם הוטרינריה. קורס זה מגדיר היטב את מהות המקצוע, בהתאם למציאות בה עובדים הרופאים הוטרינריים של ימינו ומכיר לסטודנטים תחומים רבים: סיעוד וטרינרי, חקיקה וטרינרית, אתיקה מקצועית, זואולוגיה, וטרינריה ויהדות ועוד מגוון נושאים רפואיים. כמו כן, עם סיום הקורס יש לבוגרים את מיטב הכלים להאיר את הציבור הרחב בנוגע לנושאים אקטואליים כגון: פיקוח על הרבייה, העברת מחלות, צער בעלי חיים ועוד.

 

למי מיועד הקורס?

 

הלימודים בקורס זה פונים לכל העוסקים ו/או אוהבים בעלי חיים, אשר מעוניינים להרחיב ולהעשיר את הידע שלהם בתחום, לכל אוהבי החיות המחפשים מקצוע מאתגר ומעניין ותוך כדי לחזק את הקשר שבין האדם לחי.

 

משך הלימודים

 

הלימודים בקורס עוזר לרופא וטרינר כוללים 300 שעות לימוד אקדמיות המחולקות באופן הבא: 200 שעות לימוד תיאורטיות, 20 שעות מעשיות, 20 שעות סיור, 60 שעות של התנסות מעשית ורכישת פרקטיקה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לקורס זה נדרשים להיות בני 20 ומעלה, בעלי 12 שנות לימוד היודעים אנגלית ברמה בסיסית. כמו כן, נדרשים המועמדים להצהיר על בריאות נפשית וגופנית תקינה ולעבור ראיון קבלה אישי מטעם המוסד.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

עם סיום הלימודים הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות המוסד וצלחו את כל מטלות הקורס זכאים לתעודת "עוזר/ת רופא וטרינר ומנהל/ת פינות חי". תעודה זו מוכרת למימוש מענק לחיילים משוחררים ומפוקחת על- ידי משרד החינוך לצורך גמול השתלמות. לאחר קבלת התעודה יכולים הבוגרים להשתלב במרפאות פרטיות לטיפול בבעלי חיים ובכל מיני מוסדות המעוניינים בעוזרים לוטרינרים, בדיסציפלינות מגוונות.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת מגן דוד ירוק

פורום לימודי בריאות ומסלולים פרא רפואיים

קלינאות תקשורת ומסלול אחיות בהפרדה
אפרת
1 תגובות
היכן ניתן ללמוד ריפוי בעיסוק ללא פסיכומטרי
רזאן
1 תגובות
כמה ימי לימוד בשבוע ריפוי בעיסוק?
הודיה
1 תגובות
הסבה מקצועית לתחומים פרא רפואיים
יאנה
1 תגובות
התלבטות בין ריפוי בעיסוק לעבודה סוציאלית
הודיה
1 תגובות
הסבה מפיזיותרפיה לרפואת שיניים
מגדולין
1 תגובות
בוגר הנדסה ביו רפואית יכול לעשות הסבה לרפואה?
בילאל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp