רוצה פרטים על שכר עוזרת משפטית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויחה עוזרת משפטית בישראל?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר עוזרת משפטית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה מרוויחים עוזרים ועוזרות משפטיות?
 
תפקידם של העוזרים המשפטיים הוא לתמוך בשופט ולסייע לו בעבודתו. התפקיד כולל מחקר משפטי אקדמי, כתיבה והיבטים מגוונים הקשורים בניהול תיקים. במקצוע העזרה המשפטית עוסקים בעיקר בוגרי ובוגרות לימודי משפטים, לרוב ללא ניסיון קודם בתחום.
 
אלה הם נתוני השכר במקצוע זה ובמקצועות קרובים:
 
התפקיד    משכורת חודשית נטו   
שכר מתמחים 4,000 עד 5,600 ש"ח

משפטן בשירות המדינה   

 

5,600 עד 8,600 ש"ח
עוזרת משפטית  6,500 עד 9,700 ש"ח

יועץ משפטי/

עו"ד במחלקה משפטית

(מגזר עסקי)

7,600 עד 14,000 ש"ח   
 
בשנת 2008 נערך סקר שביעות רצון בעבודה בקרב העוזרות המשפטיות, זאת בעקבות אחוזי התפטרות גבוהים בשנתיים הראשונות להעסקה. עזיבת המקצוע עמדה בניגוד לתנאים הטובים יחסית במקצוע, והיה צורך לבדוק ליקויים אחרים שהיו יכולים להסביר את הנהירה החוצה.
 
הסקר העלה כי עובדות העזרה המשפטית נתקלו בתקרת זכוכית בשל היעדר מסלולי פיתוח מקצועי וקידום מעמדי. התפקידים שיכלו מעסיקיהן להטיל עליהם לא הוגדרו כראוי. כך, היה עליהן להשקיע זמן רב בעבודות אדמיניסטרטיביות ובמטלות סיוע אישי (לא מקצועי) לשופט. אלה כמובן לא תאמו את כישוריהן ואת מעמדן. כמו כן, השופטים לא אפשרו להן לצאת לימי השתלמות. כנראה מסיבות אלו רבות התלוננו על יחסים לא טובים עם השופט שמולו עבדו.
 
ככלל, עוזרים משפטיים חותמים על חוזי העסקה אישיים, בהם הם מתחייבים לעזוב את העבודה כעבור שש שנים. מטרת הגבלת תקופת ההעסקה היא לאפשר כניסה של משפטנים עובדי מדינה, להם משלמים פחות. לגורם זה הייתה גם כן השפעה שלילית על המוטיבציה של נשות המקצוע להישאר בעבודתן. הוברר גם כן, כי בחוזי ההעסקה האישיים נאלצו העובדות לחתום על אי החלה של חוק שעות עבודה ומנוחה לגביהן. ואכן, השופטים דרשו מהן לעבוד שעות נוספות מהבית בסופי שבוע.
 
במסמך המלצות הועדה שדנה בתנאי עבודתן של העוזרות המשפטיות ב – 2008, היו כמה הצעות מעניינות, כגון: מתן החזר הוצאות על אחזקת רכב, שריון מקומות חנייה, גמול על שעות נוספות, יצירת מסלולי פיתוח מקצועי ושימור עובדים, אפשרויות קידום לתפקידי שפיטה, כרשמות משפטיות ועוד.
 
לבסוף, הוסכם בין הצדדים, כי העוזרות המשפטיות תועסקנה במתכונת משרת אמון ותקבלנה גמול על שעות נוספות. מעמדן נקבע כ"יד ימינו של השופט", ותפקידיהן הוגדרו: עזרה במחקר ובהכנת דיונים ותיקים. במשך כמה שנים חוזי הגבלת ההעסקה לשש שנים לא נאכפו בפועל, אלא שבשנת 2011 דרש משרד האוצר מבתי המשפט לאכוף את החוזים ולפטר עוזרים משפטיים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר עוזרת משפטית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד שכר עוזרת משפטית

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp