לימודי עבודה סוציאלית במכללת תל חי

שירות אישי - צור קשר

לימודי עבודה סוציאלית במכללת תל חי

לימודי עבודה סוציאלית במכללה האקדמית תל חי

משאב חשוב בקהילה


עובדים סוציאליים נוכחים במגוון של תחומים בחיינו. הם משתלבים בפעילות ציבורית וממשלתית בעבודה עם מגוון של אוכלוסיות כגון ילדים, נוער בסיכון, הגיל השלישי, אסירים ועבריינים, עולים חדשים ואנשים עם צרכים מיוחדים או בעיות נפשיות. המקצוע החל את דרכו בסביבות אמצע המאה התשע עשרה ומאז הוא לא חדל להתפתח ולצמוח. זהו תחום רבגוני שמקיף בתוכו ענפים כמו פסיכולוגיה, התנהגות, כלכלה, פוליטיקה וסוציולוגיה.

 

במכללה האקדמית תל חי מתקיימים לימודי עבודה סוציאלית. מיקומה של המכללה בצפון הארץ תורם רבות להכשרת הסטודנטים בשדה העבודה הסוציאלית, תוך שילובם בעבודה מעשית עוד במהלך לימודיהם. מוסד הלימוד מקיים שיתופי פעולה קהילתיים וחברתיים עם המוסדות הסוציאליים באזור, המהווים נתח משמעותי מהעשייה החברתית במדינה. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון תחומי עשייה כגון בבריאות הנפש, בעבודה עם משפחות, ילדים וקשישים, בשיקום תעסוקתי ובמניעת התמכרויות.

תכנית הלימודים


תכנית הלימודים נשענת על הגישה הכוללנית בעבודה סוציאלית אשר מבליטה את הרבגוניות של העשייה, הן בפן הקהילתי והן בפן הפרטני. הסטודנטים רוכשים ידע בענפים כמו מדעי ההתנהגות ומדעי החברה וסוקרים סוגיות בהתפתחות תקנית ופתולוגית של האדם. נוסף על כך הם מכירים את מערך השירותים הסוציאליים במדינה ואת המשאבים שעומדים לרשות העובדים הסוציאליים ליישום תכניות התערבות מקצועיות לשלל אוכלוסיות.

 

הלימודים משלבים תיאוריה ושיטות התערבות בעבודה סוציאלית, הם כוללים לימודי בסיס וכן לימודי רווחה חברתית, היכרות עם שירותים ומדיניות ולימוד מעמיק של המסגרת המוסדית והחוקית של הרווחה בארץ.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מתפרשים על פני שישה סמסטרים ונמשכים כשלוש שנים. מלבד קורסי בחירה וחובה עיוניים, הסטודנטים גם לוקחים חלק בהדרכות אישיות, בסדנאות מעשיות ובמפגשים עם אנשי מקצוע. משנה ב' הם משתלבים גם בלימודי שדה שמאפשר להכיר מקרוב מסגרות טיפוליות שונות. בשנה א' נחפשים לשלל השירותים שבהם פועלים עובדים סוציאליים.


בשנה השלישית הם עוברים סטאז’ בארגונים ומוסדות חברתיים כגון פנימיות, שירותים לקשישים, בתי סוהר, בתי ספר מיוחדים ושירותי מבחן. תקופת התמחות זו מספקת לסטודנטים את הניסיון הדרוש בתחום עם סיום התואר והיציאה לשוק העבודה. השנה השלישית כוללת גם עבודה בקהילה, העבודה הקבילתית מתקיימת עם שלל אוכלוסיות כגון קשישים, נוער בסיכון, אימהות חריגות ונפגעי נפש.


נושאי הלימוד

 

 • מדיניות חברתית
 • מבוא להבנת הילד
 • התערבויות עם נוער
 • התערבות במצבי אסון
 • גישות בתחום המשפחה
 • שיטות מחקר וסטטיסטיקה
 • התמודדות עם לחץ וטראומה    
 • אתיקה וחוק
 • שוויון זכויות
 • כלכלת ישראל
 • פסיכופתולוגיה
 • ארגונים בקהילה
 • תיאוריות אישיות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית תל חי הינה מוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה שממוקם באצבע הגליל. במכללה פועלים מסלולים מגוונים לתואר ראשון ושני. בין בתכניות בתחומי מדעי הרוח והחברה נכללים לימודי חינוך, לימודי כלכלה וניהול, לימודי שירותי אנוש, לימודי פסיכולוגיה ולימודי מזרח אסיה. כמו כן מוצעות שלל תכניות בענפי המדעים.

 

תנאי קבלה


כחלק מתנאי הקבלה ללימודי עבודה סוציאלית במכללה יש צורך בציון בפסיכומטרי ובתעודת בגרות מלאה. כדי לקבל את תנאי הקבלה המדויקים מומלץ לפנות למוסד הלימוד.


תעודה


לסטודנטים שמסיימים את הלימודים במסלול ניתן תואר ראשון BA בוגר בעבודה סוציאלית מטעם המכללה האקדמית תל חי.

עוד מסלולי לימוד - מכללת תל חי

חוות דעת של סטודנטים על תל חי - לימודי עבודה סוציאלית

התקבלו 63 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

מכללת תל חי
21/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב במכללת תל חי את האוכלוסייה שמגיעה ללמוד בה, את התחושה שהמרצה יכול לדעת מי אתה גם בקורסים של קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס המזרחי של מכללת תל-חי, הקמפוס למדעי חברה ורוח, יושב בנקודה גאוגרפית בין היפות בארץ ויש לנו נו קרא עוד...

טיפים

אני מגיע מרקע סוציו-אקונומי נמוך וללא עורף משפחתי. תחושת לחץ הנוצרת ממצב כלכלי זו תחושה מוכרת ולכן ה קרא עוד...

מכללת תל חי
04/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האווירה החברתית מעולה.מורגש גם שלמוסד אכפת מהסטודנטים.המעטפת מסביב לסטודנט במוסד זה מעולה.

על הקמפוס

מדובר בקמפוס לא ענק ככה שבהפסקות כולם יושבים ביחד.כולם גם גרים באיזור המכללה ככה שנוצרות סיטוואציות  קרא עוד...

טיפים

להגיע לתל חי:) להבין שהדגש הולך ליהיות על התואר,והשהעבודה וחיי החברה הם רק בונוס. אם זאת,חיי החברה קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp