לימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל

לימודי עבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל

לימודי עבודה סוציאלית BSW באוניברסיטת אריאל בשומרון


ענף העבודה הסוציאלית החל להתפתח בשלהי המאה ה - 19 במטרה לקדם שינוי חברתי. עובדים סוציאליים מתמקדים בתהליכים מחוללי שינוי, שדרכם ניתן לסייע לחברות, לקבוצות וליחידים לעשות שימוש במשאבים חיצוניים ופנימיים כדי למלא את צורכיהם השונים. העובדים הסוציאליים משתמשים בקשר ישיר ובתהליכי ייעוץ חינוך והסברה כדי לקדם שינויים חברתיים אלה וכן הם משתלבים בפעילות בארגונים קהילתיים וחברתיים ובפעילות פוליטית ופיתוח של תכניות התערבות ומדיניות חברתית.


תכנית הלימודים


בית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת אריאל בשומרון שם לו למטרה להכשיר עובדים סוציאליים שעוסקים בשלל שירותים חברתיים המסופקים בשלושת המגזרים הבאים: המגזר השלישי, המגזר הממשלתי והמגזר העסקי. תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים להשתלבות במגוון שירותי רווחה ובמבחר קבוצות אוכלוסייה, בהן משפחות, קשישים, ילדים ונוער, אסירים, נפגעי נפש, נכים וקבוצות רבות נוספות.


הסטודנטים בוחרים מבין שני מסלולי לימוד, מסלול פרט ומשפחה או מסלול קהילה, אשר באים למקד ולייעד אותם לעבודה בשיטות התערבות מגוונות. יש לציין כי בכל אחד מן המסלולים הסטודנטים לומדים גם כמתודה משנית את המתודה של המסלול השני.


מתכונת הלימוד


לימודי עבודה סוציאלית נפרשים על פני שלוש שנים. בית הספר שם דגש על היכרות הסטודנטים עם שירותי הרווחה והמחלקות לשירותים חברתיים של הרשויות המקומיות. בשנתם השנייה ללימודים, הסטודנטים לוקחים חלק בהכשרה מעשית בשדה שמתקיימת במחלקות לשירותים חברתיים. בשנה השלישית ללימודים ההכשרה מתקיימת בשירותים ייעודיים שונים כגון בתי חולים, עמותות, הוסטלים וצה"ל.


בית הספר לעבודה סוציאלית מקדם מעורבות של הסטודנטים בקהילה שבה מתקיים המוסד. בשנה הראשונה ללימודים הם משתתפים בפרויקטים חברתיים בעיר אריאל בהנחייתם של סטודנטים משנה ג' שלומדים במסלול קהילה. תכנית "מעגלים מתרחבים" עורכת שיתוף פעולה מלא עם האגף לשירותים חברתיים של עיריית אריאל.


סגל הוראה


סגל המרצים של בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל הוא בעל ניסיון תעסוקתי ומעשי רב במערכת הרווחה והשיקום, בין היתר בטיפול משפחתי וזוגי, בייעוץ לארגונים ולקהילות ובקליניקות פרטיות.


על מוסד הלימוד


נוסף על התכנית הרגילה ללימודי עבודה סוציאלית, בבית הספר לעבודה סוציאלית מתקיימות תכניות נוספות, בהן מסלול הסבה לעבודה סוציאלית שמיועד לבוגרי תואר ראשון בענפי מדעי החברה שהם בעלי ניסיון טיפולי או רקע בהתנדבות, היקפו של המסלול כשנתיים. כמו כן, מתקיימת תכנית משולבת למצטיינים, זוהי תכנית הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית שנלמדת יחד עם תואר שני בעבודה סוציאלית והיא מתפרשת על פני שלוש שנים.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי עבודה סוציאלית מתבססים על שקלול של ציוני הבגרויות והציון בפסיכומטרי. כמו כן, על המועמדים לעבור וועדת קבלה מחלקתית. כדי לקבל את הפרטים המדויקים והעדכניים לגבי תנאי הקבלה למסלול, מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרים אשר עומדים בכל חובותיהם במהלך הלימודים ניתן תואר ראשון BSW בעבודה סוציאלית על ידי אוניברסיטת אריאל בשומרון. לאחר סיום הלימודים הבוגרים יכולים להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים ולהתחיל לעבוד בשירותים מגוונים כגון במחלקות שירותים חברתיים, בבתי חולים, בבתי אבות, בביטוח הלאומי, במוסדות לילדים ולנוער בסיכון, בעמותות ובארגונים ובמסגרות נוספות. באפשרותם הם להמשיך לתואר שני בעבודה סוציאלית.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על עבודה סוציאלית - אוניברסיטת אריאל
התקבלו 40 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
12/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את היחס החם והאישי של המרצים שלי ושל צוות ההנהלה והמזכירות. את ההשקעה בחומר הנלמד בכיתה וה קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מרווח, נקי ומלא באמצעים ומכשירים לנוחיות הסטודנטים. הוא נגיש לנכים ויש בו חנייה ודרכי הגעה נו קרא עוד...

טיפים

אתר האינטרנט ידידותי למשתמש ומלא בכל המידע. כמו כן נציגי השירות נעימים. המסלול הינו אינטנסיבי ולכן ל קרא עוד...

אוניברסיטת אריאל
14/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מה שאני אוהבת במוסד הלימודים זה את רוב המרצים שמעבירים את החומר בצורה מעניינת ויש פניות. מה שאני לא  קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס נחמד ונעים להיות בו האווירה היא מאוד פתוחה עם סוגים שונים של אנשים

טיפים

ביום הראשון ללימודים יותר להכניס מידע על התואר ולהסביר על מה מתוכנן השנה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp