רוצה פרטים על הסבה ועבודה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

חיפוש עבודה לאחר הסבה מקצועית

מה עושים כשכל המעסיקים בתחום שבו אתה מעוניין לעבוד מבקשים ניסיון? ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבה מקצועית וחיפוש עבודה
 
סיימתם ללמוד, אבל לא מקבלים אתכם לתפקידים במשק, כי אין לכם ניסיון...נשמע מוכר? כן, זהו המקרה הטיפוסי של הביצה והתרנגולת.
 
האם לא כדאי למעסיק לקבל למשרה אדם בעל השכלה או הכשרה, שטרם רכש ניסיון, ולעצב אותו כראות עיניו, ובהתאם לצרכיו? - שאלה טובה. איש לא נולד עם חמש שנות ניסיון, כמו שלא נולדים עם תואר ראשון. רוב הידע המעשי נצבר במהלך ובאמצעות העבודה האמתית. הנה כמה צעדים שעשויים לעזור למי שמעוניין להשתלב בשוק התעסוקה לאחר שעבר הסבה מקצועית ואין לו ניסיון קודם בתחום לימודיו:  
 
קורות חיים
 
לקורות החיים השפעה רבה על סיכויי הקבלה למקום העבודה. חשוב להדגיש לכן את ההשכלה שנרכשה בתחום המקצועי , לציין את המוסד הלימודי בו נרכשה ההשכלה וגם את סוג ההתמחות. כמובן שבמידה והציון הסופי בתואר הוא גבוה מומלץ להבליט אותו גם כן בקורות החיים. לבד מזאת, מומלץ לא לציין ניסיון שלא רלוונטי לתחום ולהימנע מקפיצות בקורות החיים. במקרים מסויימים כדאי גם לצרף את גיליון הציונים לקורות החיים. מסמך זה עשוי להקל על תהליך הסינון לשפר את סיכויי ההתאמה למשרות מסויימות.
 
חיפוש עבודה:
 
כדאי לנצל את כל הדרכים האפשריות לחיפוש עבודה: לגשת ללוחות דרושים באינטרנט, להסתייע בשירות הניתן על ידי חברות כוח אדם המתמחות בענף מקצועי מסוים (הייטק, הנדסה, משפטים, רפואה ועוד), להשתמש ברשתות החברתיות ולהיעזר במכרים ובקשרים חברתיים.
 
ראיונות
 
הכנה לראיון - לפני ההגעה לראיון, יש לבצע מחקר על הארגון אליו מנסים להתקבל. רקע קודם על החברה ועל תחום עיסוקה מאפשר הכנה טובה לקראת הראיון. מועמדים שמגיעם מוכנים לראיון יכולים להדגיש את יתרונותיהם הרלוונטיים לחברה ולשפר את סיכויי קבלתם לתפקיד. מומלץ להענות לראיונות עבודה גם אם נראה כי החברה והתפקיד אינו רלוונטי. ההשתתפות בראיונות תורמת לפיתוח המיומנויות ומסייעת להבנת צרכי השוק ודרישות המעסיקים.
 
בזמן הראיון יש להדגיש את היתרונות היחסיים. מועמדים חסרי נסיון יוכלו להדגיש את העובדה שהם חדורי מוטיבציה לעבודה ואמביציה לצבור נסיון בתחום. כמו כן, מומלץ להציג תכונות חזקות שעשויות לתרום לתפקיד המדובר כמו לדוגמא יכולת עבודה בצוות, יכולת ארגון ועוד. מחפשי עבודה שעברו הסבה מקצועית יכולים לספר על תפקודם היעיל בתחום העיסוק הקודם תוך הדגשת יתרונותיהם היחסיים והבאת דוגמאות רלוונטיות.
 
בתום הראיון מומלץ להפיק לקחים ולהסיק מסקנות לראיונות הבאים.
  
רוצים לעשות הסבת לימודים או קריירה? רוצים לדעת היכן מתחילים?
 
 
התמקצעות:
 
מי מאלו שעברו הסבה מקצועית רכשו אמנם את הידע במקצוע במסגרת לימודי ההכשרה לתחום אולם בכדי להתמקצע ולהתמחות בתחום ולהגדיל את הסיכויים להשתלבות יעילה בענף, חשוב להשתתף בימי עיון, בכנסים ובהדרכות. השתלמויות מסוג זה יסייעו לבוגרים להתוודע לשחקנים מובילים בתעשייה, להתעדכן בחידושים ובשינויים ולהכיר את התחום על כל היבטיו.
 
יריד תעסוקה
 
מרבית המוסדות להשכלה גבוהה מארגנים ירידים תעסוקתיים. מומלץ למחפשי העבודה לברר את מועדי היריד ולהגיע אליו עם עותקים של קורות חיים מודפסים.
 
שכר ותנאים נלווים:

 

לשכר אין כל משמעות בתקופת ההתמחות, והכוונה היא לכל המקצועות בלי יוצא מן הכלל. הן מתמחים והן עובדים מתחילים נדרשים לעיתים להתפשר על השכר ועל התנאים הנלווים, ולהתייחס למשרה שבידם כאל שלב נוסף בהתמקצעות המאפשר להם צבירת נסיון והתפתחות.

 

מקומות עבודה:

 

השתלבות בתעסוקה במקומות עבודה גדולים ומבוססים יכולה לתרום להבנה של נהלים שונים ושל דרכי עבודה מקובלים בתחום. מקומות עבודה אלה בדרך כלל פחות רגישים ל"טעויות של מתחילים" ומאפשרים להם להשתלב בצוות הקבוע בהדרגה ולקבל על עצמם משימות בהתאם ליכולת ההתקדמות האישית שלהם. השתלבות בתעסוקה במקומות עבודה קטנים יותר מאידך עשוייה להיות רכה יותר וזאת משום שההתנהלות בארגון קטן היא פחות מסורבלת ובדרך כלל אין צורך לעבור מנגנונים רבים בכדי להוציא דברים אל הפועל.

 

השתלבות במקצוע:

 

פעמים רבות מומלץ לעובדים ללא נסיון או לחלופין לעובדים לאחר הסבה מקצועית להשתלב בארגון שעוסק בתחום המקצועי אותו למדו ואף אם בתפקיד זוטר יותר.

 

מהנדס תוכנה, לדוגמא, המבקש להתקבל לעבודה בחברה כחלק מצוות פיתוח מוביל, יכול לשקול את האפשרות להשתלב בצוות המפתח מערכת לביצוע בדיקות ולכתיבת יישומים שונים, מעבר להרצת אפליקציות. כמובן שמומלץ לו לקחת חלק בצוות העורך בדיקות בתחום שבו הוא מעוניין להתקדם (בסיסי נתונים, תקשורת, מערכות משובצות מחשב וכדומה).
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הסבה ועבודה?

רוצה לדעת יותר על הסבה ועבודה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית

התקבלו 85 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp