לימודי ספרנות ומידענות במכללת גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על ספרנות ומידענות - גורדון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ספרנות ומידענות במכללה האקדמית גורדון

 

המסלול אינו פעיל

 

מתקדמים בעולם הידע

 

המכללה האקדמית גורדון הוקמה לפני כ-57 שנה, ומאז הספיקה לצבור ניסיון רב בטיפוחם של אנשי חינוך והנהגה עבור מערכות החינוך בארץ. המכללה מפעילה מגוון מסלולי לימוד, באישור המועצה להשכלה גבוהה, לתואר ראשון B.Ed, תואר שני M.Ed ותעודת הוראה.

 

מרבית מבוגרי המכללה השתלבו בשלל מוסדות החינוך בארץ החל מגני הילדים, דרך בבתי הספר היסודיים וכלה בחטיבות הביניים והתיכונים. אחוז בוגרים זה מצביע על רמת הלימודים הגבוהה והסגל האיכותי המלמד במכללה. כמו כן, מקיימת מכללת גורדון מספר רב של קורסים, השתלמויות ולימודי תעודה המיועדים לאנשי חינוך והוראה.

 

במסגרת המכללה האקדמית גורדון, פועלת המכינה הקדם אקדמית. מכינה זו מאפשרת לתלמידים שאינם עומדים בתנאי הקבלה למכללה להשלים או לשפר את ציוני הבגרות. תלמידים שיעמדו בהצלחה בלימודי המכינה יוכלו להשתלב באחד ממסלולי הלימוד לתואר ראשון בחינוך B.Ed במכללה האקדמית גורדון. במהלך לימודי המכינה משולבים קורסים השייכים למכללה. על כן, סטודנט שלמד במכינה האקדמית והמשיך ללימוד תואר במכללה, לא יידרש לקחת את הקורסים האלו בשנית ויזכה בנקודות זכות.

 

לרשות הסטודנטים במכללה האקדמית לחינוך גורדון, פועלת קפיטריה כשרה, ספרייה, חנות כלי כתיבה ומעונות סטודנטים. בנוסף, הסטודנטים יכולים להיעזר בכל נושא במשרד דיקנט הסטודנטים, בשירותי הייעוץ אשר מספקת המכללה ובאגודת הסטודנטים הפועלת למען רווחתו.

 

מהו מקצוע הספרנות והמידענות?

 

כיום, מורכבות רוב הספריות האקדמיות בארץ ובעולם, לא רק בספרים וכתבי עת, אלא גם במאגרי מידע דיגיטליים מקוונים. מאגרי מידע אלו, אינם מצויים עוד על מדפי הספרים, אלא במערכות מחשב מורכבות. ספרן נדרש להיות מיומן באיתור ושליפת מידע באמצעות המחשב, תוך כדי הכרת שיטות החיפוש השונות.

 

מידען משתמש במידע המצוי על מנת להשיג יעד מוגדר. מאז פרוץ רשת האינטרנט לעולם, כמות המידע הזמין הולכת וגדולה, והופכת למעשה לעומס מידע. על כן, תפקידו של המידען הינו לסנן מתוך כל המידע הנגיש לו, הקיים באמצעי התקשורת ובאינטרנט, את המידע לו הוא זקוק. תחום המידענות הינו ענף ההולך וגדל, לא רק בספריות אלא גם בחברות היי-טק הדורשות עיבוד וניהול מידע באמצעות מערכות המחשב השונות ורשת האינטרנט.

 

מדוע כדאי ללמוד לימודי ספרנות ומידענות במכללה האקדמית גורדון?

 

המכללה האקדמית לחינוך גורדון, עוקבת אחר השינויים הדראסטיים המתרחשים ללא הפסק בדפוסי השימוש במידע והאופן בו שינויים אלו משפיעים על החברה האנושית. על כן, מפעילה המכללה, מאז שנת 2001, את תוכנית לימודי מידענות שנלמדת יחד עם לימודי הספרנות. במהלך הלימודים, מקבלים הסטודנטים כלים אשר יאפשרו להם לעמוד באתגרים העומדים בפני מנהלי מידע, מידענים וספרנים. תוכנית לימודים זו אושרה על ידי המועצה לספריות. בוגרי לימודי ספרנות ומידענות יהיו זכאים לתעודת "ספרנות ומידענות" מטעם המכללה האקדמית גורדון ומשרד המדע, התרבות והספורט.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי ספרנות במכללה האקדמית לחינוך גורדון מתפרשים על פני 1,440 שעות לימוד, כאשר בעלי תעודת הוראה או תואר אקדמי נדרשים ל-770 שעות לימוד בלבד.

 

במסגרת הלימודים, נערכים קורסים מרתקים במגוון נושאים כגון תקשורת המונים, קיטלוג ומיון, אוריינות ועידוד קריאה, בניית אתר באינטרנט, מבוא למחשב בספרייה, כלים ביבליוגרפים במדעי הרוח והחברה ובמדעים, כתיבה מדעית, הספרייה בחברה, מבוא לארגון אוסף ספרייתי ועוד. שיעורי החובה יתרכזו לכדי יום לימודים אחד בשבוע.

 

בנוסף לכך, נדרשים הסטודנטים לבחור קורסי בחירה, סיורים וסטאז' בהיקף של מאה שעות לימוד.

 

תנאי הקבלה

 

תלמידים המעוניינים להתקבל למסלול לימודי ספרנות ומידענות במכללה האקדמית לחינוך גורדון נדרשים לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:

 

 • בגרות מלאה.
 • ציון פסיכומטרי של 420 נקודות לפחות.
 • ראיון אישי או ראיון קבוצתי על ידי וועדת הקבלה.

 

סטודנטים העובדים בספריות ציבוריות או בספריות הממוקמות בבתי ספר, זכאים למלגה בשווי שליש משכר הלימוד. סטודנטים אשר יתנדבו בספריות אלו לתקופה של שבעה חודשים לפחות, בהן יקדישו כ-12 שעות שבועיות בהתנדבות בספרייה, יזכו למלגה בשיעור דומה.

 

סגל המרצים

 

תחום הספרנות והמידענות הינו תחום המשתנה ללא הפסקה. על כן, המכללה האקדמית לחינוך גורדון שמה דגש רב על תוכן לימודים מעודכן ורמת לימודים גבוהה. משום כך העמידה המכללה בתוכנית לימודי ספרנות ומידענות סגל מרצים בעלי ניסיון רב, הן באקדמיה והן בעבודה ובניהול ספריות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס רובוטיקה ממדה
יוליה
ללא תגובה
האם לימודי הנחיית קבוצות מתקיימים בזום השנה?
דיקלה הופמן דהן
1 תגובות
לימודי חוץ בשיווק או משאבי אנוש
יעל כהן
1 תגובות
קורס מנהל עבודה תשתיות ועפר
שאדי
2 תגובות
קורס בדיקת פוליגרף במרכז
שני
1 תגובות
קורס עיצוב גבות בירושלים
מוריה
1 תגובות
קורס טכנאי מכשירים ביתיים
יוסי עגמי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp