תואר ראשון בחינוך לדוברי ערבית במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בחינוך לדוברי ערבית במכללה האקדמית אחוה

מסלולים בחינוך לדוברי השפה הערבית במכללה האקדמית אחוה

 

מרחבא במדרסא

 

דוברי ערבית המעוניינים להשיג תואר ראשון בהוראה, אינם חייבים ללמוד בשפה העברית, אלא יכולים לרכוש הכשרה איכותית ועשירה גם בשפת האם שלהם. המכללה האקדמית אחוה מציעה מסלולים ייחודיים בחינוך והוראה, המיועדים לאנשים מן המגזר הבדואי ומהמגזר הערבי. ניתן לבחור בין המסלול לחינוך בגיל הרך ובין המסלול להוראת מדעים בבתי ספר יסודיים.

 

התכנית משלבת לימודים בשפה הערבית לצד הכשרה בשפה העברית, ומעניקה לסטודנטים תשתית עשירה ומגוונת המתמודדת ביצירתיות עם מחסומי השפה. בוגרי התכנית יוכלו להשתלב בהצלחה במוסדות חינוך או לנהל גנים פרטיים, כשיש ברשותם תואר ראשון .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה.

 

המכללה האקדמית אחוה פועלת למען התפתחות החינוך בדרום הארץ וצמצום הפערים החברתיים והסוציו אקונומיים, ודוגלת במתן תרומה לקהילה באמצעות שילובם של אקדמאים איכותיים בתוך מערכת החינוך המקומית והכלל ארצית.

 

מסלולי לימוד אפשריים

 

המסלול לגיל הרך - בהתמחות כוללת (גן 0-6)

 

מטרת המסלול בחינוך לגיל הרך היא להכשיר גננות וגננים לעבודה חינוכית במסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות. התכנית עוסקת בשלבי התפתחות עולמו של הילד והעשרת הידע הראשוני. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לגישות ולתיאוריות פסיכולוגיות, הם מתמקדים בפיתוח תחומי החשיבה בגיל הרך, בהקניית שפה ובשכלול יכולות מוטוריות. כמו כן, התכנית שמה דגש על התמודדות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, והיא משלבת את תחומי האמנות, כמו: מוסיקה, תנועה, ציור, דרמה ועוד.

 

המסלול לביה״ס היסודי - בהתמחות מדעים (כיתות א' עד ו')

 

מטרת המסלול בחינוך לבית ספר יסודי היא להכשיר מורים ומורות לכיתות א' עד ו' בבתי ספר דוברי ערבית. התכנית שמה דגש על מקצועות המדעים, ומשלבת למידה התנסותית וחווייתית עם הקניית כלים דידקטיים ופיתוח מיומנויות חשיבה. במהלך הלימודים, הסטודנטים נחשפים אל הטכנולוגיה המתקדמת ומכירים דרכי הוראה מגוונות ויצירתיות, המשלבות גם תקשוב. הם בוחנים את השפעת המדעים על הפרט ועל הסביבה, ומתנסים בעבודה מעשית.

 

מסלול רב גילי בשפה וספרות ערבית

 

מסלול זה מכשיר סטודנטים להוראת ערבית ולהוראת ספרות ערבית בכיתות א' - י' במגזר הערבי. תכנית זו מפתחת את המיומנויות של המורים לעתיד ומקנה להם כלים לפיתוח ולהעצמה כמורים שברשותם ידע עשיר על התרבות הערבית, השפה והספרות.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית מתפרשת על פני ארבע שנים אקדמיות. קיים בה דגש על אפיוני השפה והבדלי המסורת והתרבות של האוכלוסייה הערבית והמגזר הבדואי. בנוסף לשיעורים הקבועים במערכת, הסטודנטים רשאים להשתתף בקורסי בחירה המוצעים במכללה.

 

נושאי לימוד

 

 • מבנה גוף האדם
 • אקולוגיה
 • מוסיקה קלאסית
 • חינוך מדעי
 • הוראה מתוקשבת
 • ציור ואמנות
 • תקשורת ביצורים חיים
 • כימיה בסיסית
 • העולם הרגשי של הילד 
 • התפתחות שפה     
 • תהליכים קוגניטיביים בגיל הרך     
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

האיש המרכז את התכניות בחינוך לדוברי ערבית במכללה האקדמית אחוה הוא בעל תואר דוקטור מטעם אוניברסיטת תל אביב, המתמחה בין היתר, בהוראת השפה והספרות הערבית. הוא אף מכהן כראש המרכז לחקר הוראת השפה הערבית במכללת קיי, ועומד בראש הפורום להכשרת מורים במכללות של מכון מופ"ת. אדם זה פרסם ספרים רבים ומאמרים בכתבי עת מדעיים, והשתתף בכנסים חשובים בארץ ובחו"ל.

 

תנאי קבלה

 

 • בגרות בממוצע 92 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 4 יחידות בציון 75 ומעלה, וכן ציון 100 ומעלה בחלק האנגלית בפסיכומטרי או מבחן אמיר"ם או ציון 200 ומעלה במבחן אמי"ר.

 

 • ציון התאמה 535 וזכאות לבגרות מלאה, בגרות באנגלית בציון 74 ומעלה ברמת 4 יחידות וציון 100 ומעלה בחלק האנגלית של הפסיכומטרי או מבחן אמיר"ם או ציון 200 במבחן אמי"ר.

 

 

 • כל המועמדים חייבים לעבור וועדת קבלה
   

לצורך שיפור סיכויי הקבלה ניתן ללמוד גם במכינה לדוברי ערבית.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
חוות דעת של סטודנטים על תואר בחינוך למגזר הערבי - אחוה
התקבלו 5 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

המכללה האקדמית אחוה
12/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת איך מתיחסים לנו בלימודים ולא אוהבת את המסעדה

על הקמפוס

מאוד יפה עושים לנו מסיבות כל יום שלישי עיגכיעננננננננננננעגגגגגככככככככ

טיפים

אין םדר בין שעות האטובוס ובין שעות הלימודים מאוד סובלים

המכללה האקדמית אחוה
07/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת הכול המרצים המכללה הסגל וכל הסטודנטים המבחנים גם טובים המכללה מסודרת באופן טוב .יש בה מזגנים .

על הקמפוס

טוב מאוד ונעים מסודר באופן כליי הם עושים בכל מקצוע תחומיים כדי שתלמידים ידעו הכל

טיפים

תרשמו באיזה מכללה אתם אוהבים אותה. ולא תאמרו לאף אחד באיזה מקום שאתם רוצים ללמוד תהנו המקום שסו אתם  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp