לימודי ספרויות זרות ובלשנות באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי ספרויות זרות ובלשנות באוניברסיטת בן גוריון

תואר ראשון בספרויות זרות ובלשנות באוניברסיטת בן גוריון

 

המחלקה לספרויות זרות ובלשנות באוניברסיטת בן גוריון מציעה מגוון מסלולים ללימודי תואר ראשון באנגלית ספרות ובלשנות. תוכנית הלימודים מתבססת על השפה האנגלית- זוהי השפה שבה מועברים הקורסים, כתיבת העבודות מתבצעת באנגלית, קריאת הטקסטים השונים והדיונים בכיתה כולם מתבססים על השפה האנגלית.

 

קריאו על: מדעי החברה והרוח

 

המחלקה שואפת לשפר את המיומנויות של תלמידיה בשפה האנגלית תוך פיתוח חשיבה ביקורתית והקנייה של כלים מקצועיים ואישיים שילוו אותם במהלך חייהם בכלל ובמהלך הקריירה המקצועית שלהם בפרט. המחלקה מציעה חמישה מסלולים אפשריים לקבלת תואר ראשון המשלב בין לימודי ספרות ולימודי בלשנות.

 

לימודי ספרות זרה

 

תוכנית הלימודים בספרות מתמקדת במסורת הספרותית העשירה של מדינות דוברות אנגלית, כגון הספרות הבריטית, הספרות האמריקאית ועוד. במהלך הקורסים השונים נלמדות תיאוריות קלאסיות לצד תיאוריות חדשניות בחקר הספרות האנגלית. הדגש המושם בתוכנית לימודים זו היא התבוננות רחבה ורב תחומית על מסורת הספרות האנגלית עתיקת היומין, תוך בחינה של נושאים מגוונים כגון: הפסיכואנליזה, הפמיניזם, לימודי תרבות ועוד נושאים רבים ממדעי הרוח והחברה.

 

לימודי בלשנות

 

לימודי בלשנות מקנים ידע נרחב בתיאוריות בלשניות ויישומן בנושאים כגון: הסמטיקה, התחביר, הלקסיקון, פונולוגיה ובלשנות מיושמת. בנוסף, תוכנית הלימודים בבלשנות מקנה ידע בנושאים כגון: תיאוריות תקשורתיות, תיאוריות של רכישת שפה, נוירולינגויסטיקה ועוד. השנה הראשונה ללמודים כוללת בעיקר קורסי מבוא כללים בספרות ובלשנות.

 

המחלקה לספרויות זרות ובלשנות באוניברסיטת בן גוריון מושכת אל שורותיה סטודנטים רבים מהארץ ומחו"ל ומציעה מגוון של תוכניות לימוד באווירה תומכת, תוך מתן יחס אישי לכל סטודנט, בקמפוס התוסס של אוניברסיטת בן גוריון. לסטודנטים מצטיינים של המחלקה יש אפשרות לקבל מלגות לתשלום שכר הלימוד, כמו כן, רבים מהסטודנטים המצטיינים מועסקים במשרה חלקית בהוראה ומחקר במסגרת המחלקה.

 

תוכניות לימוד

 

ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון באנגלית, ספרות ובלשנות באחד מן המסלולים הבאים:

 

  • המסלול החד מחלקתי - תוכנית לימודים מלאה לתואר ראשון במחלקה לספרויות זרות ובלשנות. תוכנית הלימודים כוללת 108 נ"ז בספרות ובלשנות.

 

  • מסלול המחלקה הראשית - מסלול זה כולל מחלקה ראשית בספרות או בבלשנות (80 נ"ז) ומחלקה משנית מכל חטיבה אחרת באוניברסיטה (28 נ"ז) או צירוף של שתי חטיבות לימוד ממחלקה אחרת באוניברסיטה.

 

  • מסלול המחלקה המשנית - לסטודנטים שלומדים לימודים במחלקה אחרת באוניברסיטה ובוחרית את הלימודים בספרות או בבלשנות כמחלקה משנית (80 נ"ז). מסלול זה מתאימם לדוברי אנגלית כשפת אם.

 

  • המסלול הדו מחלקתי - שילוב של 54 נ"ז בבלשנות עם 56 נ"ז במסלול ללמודים כללים ממדעי הרוח והחברה וכולל חטיבה במדע קוגניטיבי.

 

תנאי הקבלה

 

לתוכניות הלימודים לקראת תואר ראשון באנגלית, ספרות ובלשנות מתקבלים תלמידים בעלי תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה, יש צורך ברמת "מתקדמים ב'" לפחות באנגלית.

 

תנאי הקבלה עשוים להשתנות מעת לעת - מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לקבלת המידע אודות תנאי קבלה

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הראשון באנגלית ספרות ובלשנות יכולים להשתלב בהוראת האנגלית כשפה זרה בבתי הספר השונים. המחלקה ממליצה לכל מי שמעוניין להשלים את הלימודים לקבלת תעודת הוראה באנגלית ללמוד במסלול החד מחלקתי. בנוסף, הבוגרים יכולים להמשיך ללמודים מתקדמים באנגלית, ספרות אנגלית ובלשנות או להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה כגון: במשרדי פרסום, במשרדי תיירות ועוד.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
חוות דעת של סטודנטים על ספרויות זרות ובלשנות - אוניברסיטת בן גוריון
התקבלו 7 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
28/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת שהרמה מאוד גבוהה (לא תמיד מקצועית, אבל גבוהה) וכן מקנה כלים למי שרוצה להמשיך לתןאר שני

על הקמפוס

הקמפוס עצמו מאוג חברתי ומוכן לעזור בשלל תחומים- מארגוני מסיבות ועד עזרה אקדמית.

טיפים

מי שרוצה ללמוד בלשנות- נטו בגלל אהבה למקצוע. האפשרויות הן לא רבות מבחינה תעסוקתית (מלבד הוראה, מחקר  קרא עוד...

אוניברסיטת בן-גוריון
12/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

החיים בבאר שבע ממש רגועים ו מתאים ללמוד שם אם תתרגל למזג האוויר המשוגע אז יהיה ממש כיף ללמוד בבן גור קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס הוא ממש נחמד וגדול יש לנו הרבה קפטריות כאן וזה קרוב לכל מיני מסעדות וברים

טיפים

לחשוב ו לבדוק מקומות ו סוגי עבודה לפני שהם בוחרים התחום שהם רוצים ללמוד כי זה השקעה בזמן ו כסף ו חבל קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp