תואר שני בקולנוע - הפקה ותיאוריה במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בקולנוע - הפקה ותיאוריה במכללה האקדמית ספיר

תואר שני בקולנוע במכללה האקדמית ספיר – הפקה ותיאוריה

 

יצירה מקומית

 

ליוצרים קולנועיים יש כוח עצום בידיים. הם מציבים בפנינו ראי של המציאות וגורמים לנו לחשוב על דברים מחדש. כשבמאים ותסריטאים מונעים מתוך אחריות לחברה ולקהילה, הם יכולים לחולל פלאים. במכללת ספיר תוכלו ללמוד לתואר שני בהפקה ותיאוריה, שבו תקבלו עידוד לעסוק ביצירה הנטועה עמוק בהקשרים התרבותיים המידיים בהם אנו חיים – המזרח התיכון, ישראל, שנות האלפיים.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית לתואר שני בקולנוע של המכללה האקדמית ספיר משלבת בין דיון תיאורטי בסוגיות הנודעות בתפקידיו החברתיים של הקולנוע, בתהליך היצירה ובמדיה חדשה לבין התנסות מעשית בטכניקות של מבע חזותי. המשתתפים יקבלו כלים לחשיבה ביקורתית ולמחקר וייחשפו ממקור ראשון לעבודתם של במאים, תסריטאים, מפיקים וצלמים מובילים בתעשיית הקולנוע המקומית.

 

מתכונת הלימוד

 

המסלול לתואר שני עם התמחות בהפקה ותיאוריה נמשך שנתיים והשיעורים בו נערכים פעמיים בשבוע. הם כוללים שיעורי מבוא וסמינרים עיוניים, קורסי מונוגרפיות בהן מתמקדים במכלול יצירתו של במאי מסוים וקורסים רוחביים העוסקים בז'אנרים קולנועיים שונים. כמו כן כוללת ההכשרה מגוון סדנאות עיוניות - מעשיות המועברות על ידי יוצרים מקומיים ובינלאומיים, שבהן מתנסים המשתתפים בהפיכתו של הטקסט התיאורטי ליצירה אישית.

 

הסטודנטים המשתתפים בתכנית יבחרו באחד מתוך שני מסלולים ללא תזה: מסלול MA הכולל הגשת עבודת גמר עיונית, או מסלול מעשי MFA, המיועד לבעלי רקע מעשי בקולנוע, בו נדרשים הסטודנטים להגיש שני סרטים מקוריים.

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית ספיר היא מוסד לימוד להשכלה גבוהה אשר מתאפיין בסביבת לימודים חברתית מצד אחד אך מאתגרת ומדרבנת למצוינות מצד שני. המכללה שמה דגש על המעורבות החברתית של הסטודנטים והיא מנחילה להם ערכים של מנהיגות ושל אחריות חברתית. במכללה ניתן ללמוד במגוון תכניות לימוד לתואר ראשון, לתואר שני וכן לימודי הנדסאים, לימודי חוץ ומכינות קדם אקדמיות.

 

תנאי קבלה

 

קהל היעד לתואר שני בקולנוע הם יוצרים בעלי תואר ראשון המעוניינים להשתלב בעולם הביקורת וההפקה מתוך מחויבות ערכית וקהילתית. כדי להתקבל ללימודי תואר שני אלה, במחלקה לאמנויות המסך והקול במכללת ספיר, על המועמדים להציג ציון ממוצע של 85 ומעלה בלימודי התואר הראשון וכן לעבור ראיון קבלה. עליהם להיות בעלי רמת "פטור" באנגלית אקדמית. מועמדים המעוניינים ללמוד במסלול MFA, נדרשים להציג תיק עבודות בפני ועדת הקבלה. סטודנטים שלא למדו קולנוע בעבר אך הינם בעלי נתונים מתאימים יוכלו להשתלב במסלול העיוני של התכנית בכפוף להשלמתם של קורסי תשתית במסגרת של שנת השלמות.

  

תעודה

 

בוגרי המסלול מקבלים מטעם מכללת ספיר את אחת מהתעודות הבאות בהתאם למסלול בו למדו: תעודת תואר MA בקולנוע, או תעודת תואר MFA. הענקת התעודה מותנית באישור של המועצה להשכלה גבוהה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

נוסף לבימוי ועשייה יצירתית, בוגרי התואר משתלבים במקצועות המחקר וההוראה בתחום הקולנוע והטלוויזיה והם ממלאים תפקידי ניהול של גופי תרבות, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
חוות דעת של סטודנטים על ספיר - תואר שני בקולנוע
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

המכללה האקדמית ספיר
26/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מכללת ספיר היא מכללה ביתית וידידותית לאקדמאים החדשים. מעבר לכך זו היא מכללה יצירתית שחושבת אחרת וזה  קרא עוד...

על הקמפוס

בקמפוס תחומי דעת שונים ויצירתיים הנותנים תחושת שייכות לסטודנטים המצטרפים. זו אינה אקדמיה מרוחקת וקשת קרא עוד...

טיפים

לכו על משהו שאתם אוהבים. חשוב ללכת בכיף ללמוד ולא מתוך הכרח או רצון לקבל תואר.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp