עמותת סנונית - פעילות מבורכת בצד הטכנולוגיה

צוות האתר לימודים בישראל שמח לספר לכם על עמותת סנונית העוסקת בפעילות חינוכית מבורכת בתחומי האקטואליה, התרבות, המדע והחינוך.

 

 

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


סנונית

 

בשנת 1994, הקימו פרופ' נאווה בן צבי, ומר דודו רשתי, את "סנונית". בתחילה, היה מדובר בפרויקט של האוניברסיטה העברית בירושלים העוסק בחינוך מתוקשב. הקמתה של "סנונית" לפני כ-20 שנה, בעולם בו השימוש באינטרנט טרם חדר באופן רחב לתודעה הישראלית, הייתה למעשה "סנונית אשר בישרה את בוא האביב". ייחודו ואיכותו של הפרויקט הובילו אותו בתוך חמש שנים להפוך לעמותה עצמאית ללא מטרות רווח. "סנונית", אשר נחשבת כיום לארגון מוביל בתחום החינוך המתוקשב, שמה לעצמה למטרה לייצר תנאים לצמיחה והתפתחות חברתית ואישית בחברה בישראל. יש המגדירים אותה כפורטל החינוך האינטרנטי הגדול והחשוב ביותר בישראל. אין כל ספק כי מדובר בפרויקט רחב ואיכותי, וכן ראשון מסוגו.

 

עמותת "סנונית" פונה בעיקר לילדים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. כמו כן, העמותה מעניקה סיוע ומידע גם להורים ומורים (אשר עושים שימוש באתרי האיכות שלה לשם קבלת כלים להתמודדות חינוכית עם נושאים מגוונים). במסגרת פעילותה של העמותה, היא מקיימת קשרים עם כ-90% (!) מבתי הספר היסודיים המתוקשבים בישראל. מדובר אפוא בקהל יעד עצום של כרבע מיליון ילדים בחודש אשר נחשפים לתכני העמותה. כמו כן, "סנונית" חדרה זה מכבר לכ-15,000 בתי אב בישראל ובכ-800 בתי ספר ברחבי הארץ עושים שימוש בתכני האיכות באתריה השונים (כאשר האתר הפופולארי, "גלים", נחשב לפרויקט הדגל של העמותה). ניתן למצוא שימוש ב"סנונית" גם בספריות ציבוריות, מחלקות ילדים בבתי חולים, מתנ"סים, חוגים, גופים פרטיים ועוד.

 

אתרי העמותה

 

ייעודה ומטרותיה של "סנונית" ממומשים על ידי יצירתם של אתרים חדשניים, איכותיים ומקוריים בתחום החינוך כגון:

 

 • "גלים" – האתר הגדול והחשוב ביותר של העמותה. האתר מיועד לבני הדור הצעיר והוא עלה לראשונה לרשת לפני כ-14 שנים (בספטמבר 1998). מדובר למעשה בסביבה חינוכית מתוקשבת אשר מעניקה מענה לצורכי הלומדים הצעירים וכן פונה להוריהם ומוריהם. הלימוד באתר משלב הנאה, תקשורת, וכמובן – ידע.

 

 • אתר "סנונית" – אתר הבית של העמותה. באתר זה ניתן למצוא קישורים לאתרים השונים של הפרויקט וכן לקבל מידע בנושאים מגוונים.

 

 • פורטל "על הגובה" – פורטל לצעירים אשר פונה לבני 8-14 ובו הוקם מעין "ממשל זמין לילדים" אשר מטרתו לקשר ולחבר בין הגולשים ובין נושאים מגוונים הנוגעים לחייהם של הילדים במדינת ישראל.

 

אתרי "סנונית" מעניקים לגולשים תכנים איכותיים אשר מותאמים לתוכניות הלימודים בישראל ולתפיסתם של הצעירים העושים בהם שימוש. מדובר בפלטפורמות אינטרנטיות עשירות בפעילות ובהן שורה ארוכה של מאגרי מידע, קבוצות דיון, תערוכות וירטואליות ועוד. במרוצת השנים, "סנונית" צברה לעצמה שם בתחום החינוך בכלל, והחינוך המקוון והמתוקשב בפרט.

 

תכנים איכותיים ומידע אקטואלי

 

"סנונית" עוסקת גם בפעילות אקטואלית אשר רלבנטית לעולם הילדים בכלל, ובאופן ספציפי לילדים במדינת ישראל. לדוגמא, בשנת 2006, העמותה חברה למוזיאון "יד ושם" והקימה את האתר "ילדים בגטו" המעניק מידע לגולשים הצעירים והוריהם אודות השואה ודרך העברתה (למשל על ידי מילון מושגים). כמו כן, עם השקתה של תוכנית ההתנתקות מגוש קטיף, הפעילה "סנונית" את "מתנתקים בגובה העיניים". מדובר באתר אשר הקודם בשיתוף עם ערוץ הילדים ואשר דן בסוגיות השנויות במחלוקת של ההתנתקות מבלי לנקוט בעמדה פוליטית לכאן או לכאן.

 

הערכה ציבורית ומקצועית

 

עמותת "סנונית" הינה עמותה מוערכת, הן מבחינה חברתית והן מבחינה ציבורית ואקדמית. בשנת 2002, העמותה זכתה במסגרת משאל האתרים הלא מסחריים של אתר Ynet בקטגוריית "חינוך וחברה". השופטים נימקו את החלטתם לבחור באתרי "סנונית" בכך שפעילותה של העמותה הינה "חלוצית וחשובה לענף החינוך בישראל בתחילת המאה ה-21". אתריה של עמותת "סנונית" זוכים גם להערכה מקצועית מבחינה טכנולוגית.

 

לדוגמא, בשנת 2009, אתרי סנונית זכו ל"ציון לשבח" בתחרות השנתית לאתרי אינטרנט של "אנשים ומחשבים". השופטים ציינו כי מאתרי "סנונית" ניתן בהחלט להתרשם כי "איכות אינה מילה גסה". בשנת 2011, העמותה זכתה לציון "טוב מאד" על פי דירוג מידות (דירוג אשר מודד עמותות וארגונים הפועלים ללא מטרות רווח בהתאם להישגיהם והגשמת ייעודם).

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מה חושבים הסטודנטים על

מהי רמת הקושי של הלימודים?

עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?

עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?

באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?

במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?

האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?

פורום ייעוץ לימודים

צריך תואר ראשון כדי להמשיך ללימודי טיפול באמנות?
אירה
ללא תגובה
תואר שני בתכנית גלוקל - האוניברסיטה העברית
שי
ללא תגובה
לימודי מנהל עבודה בזמן הצבא
קורן מחלב
ללא תגובה
התלבטות לגבי לימודים טיפוליים
חגית
ללא תגובה
איזה תארים ראשונים יש?
שליו וקנין
ללא תגובה
הנדסאי במפעל שרוצה לעשות הסבה
ג'נטל
ללא תגובה
איזה לימודים כדאי לי ללמוד?
אביה שוב
1 תגובות
ייעוץ ללימודים ללא תשלום
דני
1 תגובות
תואר ראשון ללא בגרות מלאה
איתי אוריאל
1 תגובות
מעוניין בהסבר על המבחן הפסיכוטכני
גנאים אימן
2 תגובות
הסבה מקצועית לתחום טיפול או חינוך
eynav
2 תגובות
מה הכי כדאי לי ללמוד
אסתר סיירה
1 תגובות
התייעצות: רוצה לבחור תחום לימודים
שחוד רונזה
1 תגובות
התייעצות לגבי בחירת תחום לימודים
זידאן
1 תגובות
ימים פתוחים במוסדות לימוד לתואר ראשון
אושר שמיאן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה 1,560 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 687 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר 677 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים