עמותת סנונית - פעילות מבורכת בצד הטכנולוגיה

צוות האתר לימודים בישראל שמח לספר לכם על עמותת סנונית העוסקת בפעילות חינוכית מבורכת בתחומי האקטואליה, התרבות, המדע והחינוך.

 

 

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סנונית

 

בשנת 1994, הקימו פרופ' נאווה בן צבי, ומר דודו רשתי, את "סנונית". בתחילה, היה מדובר בפרויקט של האוניברסיטה העברית בירושלים העוסק בחינוך מתוקשב. הקמתה של "סנונית" לפני כ-20 שנה, בעולם בו השימוש באינטרנט טרם חדר באופן רחב לתודעה הישראלית, הייתה למעשה "סנונית אשר בישרה את בוא האביב". ייחודו ואיכותו של הפרויקט הובילו אותו בתוך חמש שנים להפוך לעמותה עצמאית ללא מטרות רווח. "סנונית", אשר נחשבת כיום לארגון מוביל בתחום החינוך המתוקשב, שמה לעצמה למטרה לייצר תנאים לצמיחה והתפתחות חברתית ואישית בחברה בישראל. יש המגדירים אותה כפורטל החינוך האינטרנטי הגדול והחשוב ביותר בישראל. אין כל ספק כי מדובר בפרויקט רחב ואיכותי, וכן ראשון מסוגו.

 

עמותת "סנונית" פונה בעיקר לילדים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. כמו כן, העמותה מעניקה סיוע ומידע גם להורים ומורים (אשר עושים שימוש באתרי האיכות שלה לשם קבלת כלים להתמודדות חינוכית עם נושאים מגוונים). במסגרת פעילותה של העמותה, היא מקיימת קשרים עם כ-90% (!) מבתי הספר היסודיים המתוקשבים בישראל. מדובר אפוא בקהל יעד עצום של כרבע מיליון ילדים בחודש אשר נחשפים לתכני העמותה. כמו כן, "סנונית" חדרה זה מכבר לכ-15,000 בתי אב בישראל ובכ-800 בתי ספר ברחבי הארץ עושים שימוש בתכני האיכות באתריה השונים (כאשר האתר הפופולארי, "גלים", נחשב לפרויקט הדגל של העמותה). ניתן למצוא שימוש ב"סנונית" גם בספריות ציבוריות, מחלקות ילדים בבתי חולים, מתנ"סים, חוגים, גופים פרטיים ועוד.

 

אתרי העמותה

 

ייעודה ומטרותיה של "סנונית" ממומשים על ידי יצירתם של אתרים חדשניים, איכותיים ומקוריים בתחום החינוך כגון:

 

 • "גלים" – האתר הגדול והחשוב ביותר של העמותה. האתר מיועד לבני הדור הצעיר והוא עלה לראשונה לרשת לפני כ-14 שנים (בספטמבר 1998). מדובר למעשה בסביבה חינוכית מתוקשבת אשר מעניקה מענה לצורכי הלומדים הצעירים וכן פונה להוריהם ומוריהם. הלימוד באתר משלב הנאה, תקשורת, וכמובן – ידע.

 

 • אתר "סנונית" – אתר הבית של העמותה. באתר זה ניתן למצוא קישורים לאתרים השונים של הפרויקט וכן לקבל מידע בנושאים מגוונים.

 

 • פורטל "על הגובה" – פורטל לצעירים אשר פונה לבני 8-14 ובו הוקם מעין "ממשל זמין לילדים" אשר מטרתו לקשר ולחבר בין הגולשים ובין נושאים מגוונים הנוגעים לחייהם של הילדים במדינת ישראל.

 

אתרי "סנונית" מעניקים לגולשים תכנים איכותיים אשר מותאמים לתוכניות הלימודים בישראל ולתפיסתם של הצעירים העושים בהם שימוש. מדובר בפלטפורמות אינטרנטיות עשירות בפעילות ובהן שורה ארוכה של מאגרי מידע, קבוצות דיון, תערוכות וירטואליות ועוד. במרוצת השנים, "סנונית" צברה לעצמה שם בתחום החינוך בכלל, והחינוך המקוון והמתוקשב בפרט.

 

תכנים איכותיים ומידע אקטואלי

 

"סנונית" עוסקת גם בפעילות אקטואלית אשר רלבנטית לעולם הילדים בכלל, ובאופן ספציפי לילדים במדינת ישראל. לדוגמא, בשנת 2006, העמותה חברה למוזיאון "יד ושם" והקימה את האתר "ילדים בגטו" המעניק מידע לגולשים הצעירים והוריהם אודות השואה ודרך העברתה (למשל על ידי מילון מושגים). כמו כן, עם השקתה של תוכנית ההתנתקות מגוש קטיף, הפעילה "סנונית" את "מתנתקים בגובה העיניים". מדובר באתר אשר הקודם בשיתוף עם ערוץ הילדים ואשר דן בסוגיות השנויות במחלוקת של ההתנתקות מבלי לנקוט בעמדה פוליטית לכאן או לכאן.

 

הערכה ציבורית ומקצועית

 

עמותת "סנונית" הינה עמותה מוערכת, הן מבחינה חברתית והן מבחינה ציבורית ואקדמית. בשנת 2002, העמותה זכתה במסגרת משאל האתרים הלא מסחריים של אתר Ynet בקטגוריית "חינוך וחברה". השופטים נימקו את החלטתם לבחור באתרי "סנונית" בכך שפעילותה של העמותה הינה "חלוצית וחשובה לענף החינוך בישראל בתחילת המאה ה-21". אתריה של עמותת "סנונית" זוכים גם להערכה מקצועית מבחינה טכנולוגית.

 

לדוגמא, בשנת 2009, אתרי סנונית זכו ל"ציון לשבח" בתחרות השנתית לאתרי אינטרנט של "אנשים ומחשבים". השופטים ציינו כי מאתרי "סנונית" ניתן בהחלט להתרשם כי "איכות אינה מילה גסה". בשנת 2011, העמותה זכתה לציון "טוב מאד" על פי דירוג מידות (דירוג אשר מודד עמותות וארגונים הפועלים ללא מטרות רווח בהתאם להישגיהם והגשמת ייעודם).

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

קבלה לתארים שניים עם ממוצע 77-78
עמיר
1 תגובות
הכרה בלימודים באוניברסיטה הפתוחה
ניקולאי
1 תגובות
תנאי קבלה לספרות זרה או אנגלית
איה
1 תגובות
יעוץ להרשמה לתואר ראשון
Aseel Tareef
2 תגובות
לימודי הערכת אמנות ועתיקות
זנדני אבנר
1 תגובות
לימודי תאטרון בובות חינוכי טיפולי
אפרת
1 תגובות
שלוחה של בצלאל במרכז הארץ
מירון בוקרה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp