לימודי תקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
לימודי תקשורת וקולנוע  בסמינר הקיבוצים

תואר ראשון בתקשורת וקולנוע במכללת סמינר הקיבוצים

ישנם כיום בישראל מספר מוסדות לימוד המתמחים בחינוך על תחומיו השונים. מכללת סמינר הקיבוצים היא אחת מהמכללות החשובות והאיכותיות בישראל בתחום לימודי חינוך. העתיד של ילדינו נקבע גם על ידי אנשי ההוראה והחינוך בישראל וככל שהם יהיו איכותיים ומקצועיים יותר, כך ייטב לכולנו.

 

עוד על התכנית בסמינר הקיבוצים

 

בסמינר הקיבוצים ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון (בוגר בהוראה B.Ed) במגוון רחב של תחומים כמו חינוך מיוחד, מתמטיקה, אנגלית, ביולוגיה, לימודי מחשבים ועוד. תחום נוסף בו ניתן להתמחות הוא לימודי תקשורת, אשר הפך למבוקש מאוד בשנים האחרונות. הלימודים בחוג לתקשורת וקולנוע בסמינר הקיבוצים נמשכים 4 שנים וכוללים גם הכשרה לקבלת תעודת הוראה, במסגרתה משתתפים בסטאז' במהלך השנה הרביעית ללימודים.

 

בשנתיים הראשונות, הלימודים נפרשים על פני 4 ימים בשבוע, בשנה השלישית על פני 3 ימים בשבוע, ובשנה הרביעית על פני יום אחד בשבוע. כך הסטודנטים יכולים לשלב את התואר ביחד עם עבודה.
 

מטרת תוכנית הלימודים של המכללה היא להכשיר ולטפח אנשי תקשורת בתחומים שונים (טלוויזיה, עיתונות, פרסום ועוד), על מנת להוות את השלד של היצירה וההוראה בתחומים אלה.

 

מדובר בתואר מגוון ורב תחומי אשר עוסק בתחומים רבים מעולמות התקשורת והקולנוע. לצד לימודי החינוך (המשותפים לכל הסטודנטים בכל ההתמחויות במכללה), לומדים הסטודנטים נושאים מרכזיים במחקר ז'אנרים, חדשות ואקטואליה, סוגיות במדיה הישראלית, תעמולה ושכנוע, ועוד. במהלך הלימודים יכול כל סטודנט לזהות את התחומים האהובים עליו, וכך לתת ביטוי לכישרונו הטבעי ולהעדפות היצירתיות שלו.

מה לומדים?

הלימודים במכללה מגוונים וכוללים גם קורסים בתחומי החינוך, לצורך קבלת תעודת הוראה. בין היתר, הסטודנטים לומדים  בשנה א’ לומדים הסטודנטים את לימודי היסוד והמבואות בתחומים השונים הנלמדים במהלך התואר, ובשנים המתקדמות יותר מתמחים הסטודנטים - ויכולים לבחור בין התמחות בתקשורת ובין התמחות בקולנוע. במסגרת ההתמחות בתקשורת, ניתן להשתתף במסלול ייעודי להנחיית קבוצות בתקשורת מקדמת. 

 

הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות ותוך כדי התנסות מעשית והכשרה מעמיקה, באמצעות ציוד טכנולוגי מתקדם.

 

בין הקורסים הנלמדים -

 

  • יסודות העיתונאות
  • יסודות הבימוי
  • תיאוריות קולנועיות
  • יסודות הצילום
  • פילוסופיה של החינוך
  • מבוא לפסיכולוגיה     
  • מבוא לתקשורת המונים    
  • ועוד


תנאי קבלה

הקבלה ללימודים בסמינר הקיבוצים היא על סמך ממוצע הבגרות, כאשר מי שברשותם בגרות בציון נמוך יכולים להציג גם את הציון הפסיכומטרי. כמו כן, המועמדים נדרשים לבצע מטלות כתיבה. פרטים נוספים אודות סיכויי הקבלה מומלץ לברר מול המכללה.

תעודה 

בסיום הלימודים, הבוגרים שעומדים בדרישות האקדמיות זכאים לתואר ראשון בתקשורת וקולנוע B.Ed. F.A, כמו גם לתעודת הוראה לגילאי העל - יסודי.


שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במכללה צמוד לשכר הלימוד המקובל באוניברסיטאות ונקבע על ידי מוסדות המדינה מדי שנה. המכללה מציעה מדי שנה למועמדים מלגות שונות על פי קריטריונים שונים (הצטיינות, מעמד סוציו אקונומי ועוד).
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
חוות דעת של סטודנטים על סמינר הקיבוצים- תקשורת וקולנוע
התקבלו 15 דירוגיםבציון ממוצע: 3.5 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
07/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני הכי אוהבת את היחס האישי לכל סטודנט ואת העזרה ניתנת לכל אחד אם צריך.

על הקמפוס

קמפוס משפחתי, חברי כולם מכירים את כולם ויש אווירה לימודית וסטודנטיאלית טובה.

טיפים

אני ממליצה ללמוד בחוג שלי במכללת סמינר הקיבוצים - ללא ספק תואר שנותן הרבה ידע ומחשבה.

מכללת סמינר הקיבוצים
29/08/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מעט סטודנטים ויחס אישי..

על הקמפוס

נקי ונעים.

טיפים

כח רצון!


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp