תואר בחינוך בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

תואר ראשון בחינוך בסמינר הקיבוצים

 

כולם מדברים כל הזמן על חשיבות החינוך, על הצורך להשקיע בו כספים ועל כך שתחום זה משפיע על חיינו, אך אסור לשכוח כי חינוך טוב מתחיל קודם כל במורים טובים. ללא מורים איכותיים ומקצועיים קשה ליצור מערכת חינוך טובה, וזהו למעשה הבסיס להכל. מסיבה זו, חשוב מאוד שמוסדות הלימוד להוראה וחינוך יהיו איכותיים וסמינר הקיבוצים הוא ללא ספק מוסד איכותי שכזה.

 

מדוע כדאי ללמוד חינוך דווקא בסמינר הקיבוצים?

 

ישנם בישראל מוסדות לימוד רבים המתמחים בחינוך על תחומיו השונים. - בית ברל, מכללת לוינסקי, מכללת אורנים ומכללת דוד ילין הם המפורסמים שבהם. גם מכללת סמינר הקיבוצים נחשבת לאחת מהמכללות החשובות והאיכותיות ביותר בישראל המלמדות תחום חשוב זה.

 

במכללה זו ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון (בוגר בהוראה B.Ed) בתחומים רבים ומגוונים כמו מחול, אמנות, מחשבים, עיצוב, חינוך מיוחד, מתמטיקה, אנגלית, ביולוגיה, מחשבים, תקשורת ועוד. כל סטודנט במסלולים הללו לומד לימודי חינוך כלליים אך גם לימודים ספציפיים השייכים לתחום התמחותו.

 

חשוב להדגיש כי אנשים הפונים לתחום החינוך וההוראה עושים זאת לעיתים קרובות לאו דווקא ממניעים כספיים (מכיוון שהשכר בתחום זה אינו גבוה במיוחד), אלא גם ממניעים אידיאולוגים ומתוך רצון לתרום לחברה ולמדינה. אין כל ספק כי למקצוע ההוראה יש חשיבות עליונה בעיצוב עתידה של המדינה, ולכן תפקיד המורים הוא כה חשוב וקריטי.

 

מטרת תוכניות הלימוד השונות בסמינר הקיבוצים היא להכשיר ולטפח מורים איכותיים מתחומים שונים, על מנת שיהוו את מורי העתיד של מדינת ישראל. הסטודנטים בוחרים את תחום ההתמחות שלהם, ובחלק מהחוגים גם בוחרים איזו קבוצת גיל הם ילמדו - הגיל הרך, בית הספר היסודי, חטיבה, תיכון וכו’. עבור כל קבוצת גיל, דרך הלימוד היא שונה, מכיוון שלכל גיל יש את הצרכים שלו.

 

זהו תחום מורכב, קשה אך מאוד מאתגר ומספק. במוסדות לימוד רבים, לצד לימודי החינוך, ניתן גם ללמוד חוג נוסף. בוגרי המסלולים השונים יוכלו לנסות ולהשתלב כמורים במערכת החינוך, במערכות חינוך פרטיות או אף כמורים פרטיים. יש היום צורך גדול מאוד במורים איכותיים ולבוגרים המוכשרים צפויות אפשרויות עבודה רבות.

אז אם אתם רוצים לעסוק בחינוך, לימודים בתחום זה במכללת סמינר הקיבוצים מיועדים בדיוק בשבילכם.

מה לומדים?

תואר ראשון בחינוך נמשך 4 שנים והבוגרים יוכלו עם סיום התואר להמשיך גם לתואר שני (אם יתקבלו כמובן). הלימודים נחלקים ללימודים חינוך כלליים ולימודים ספציפיים ומקצועיים משתנים בין המסלולים. בין הקורסים בחינוך קורסים העוסקים בשיטות הוראה שונות, מבוא לחנוך ועוד.

תנאי קבלה

הקבלה ללימודים בסמינר הקיבוצים היא על סמך ציון משולב של תעודת הבגרות והציון הפסיכומטרי (לעיתים יש גם צורך במבחן סף). ברוב המקרים יתקבלו ללימודים בעלי הנתונים הגובהים ביותר כאשר הציון המשולב המינימאלי צריך להיות לפחות 500. יש לציין כי במקרים חריגים יוכלו להתקבל ללימודים גם מועמדים בעלי ציון משולב נמוך יותר, על פי שיקול דעתה של המכללה. גם בעלי תעודת סיום של מכינה קדם אקדמאית יוכלו להגיש את מועמדותם. פרטים נוספים ניתן לקבל במשרדי המכללה.

סגל המרצים

סגל המרצים במכללה מורכב מאנשי אקדמיה וחינוך המתמחים בתחומים שונים. בכל התמחות ישנם מרצים הבקיאים בהתמחות הספציפית (מחשבים, תקשורת, מחול וכו’) והלימודים במכללה הם ברמה גבוהה מאוד.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במכללה זו הוא צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות (ולכן זול יותר מאשר מכללות פרטיות רבות וזהו יתרון גדול). שכר הלימוד נקבע על ידי מוסדות המדינה מדי שנה. המכללה גם מציעה מדי שנה מלגות לימוד שונות על פי קריטריונים כמו הצטיינות, מצב כלכלי ועוד.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על סמינר הקיבוצים- חינוך

התקבלו 60 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
08/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אווירה נעיה, יחס אישי לסטודנט גם בכיתה וגם בהתנהלות הבירוקרטית, יש מענה אמיתי ואנושי מצד המרצים. סט קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס שבנוי באווירה נעימה ונגישה לסטודנט, מקומות ישיבה נוחים ורבים ושקטים. מיקרוגל בכמויות לשימוש ש קרא עוד...

טיפים

תלונות וביקורת תמיד יהיו... אבללא בכל מקום היחס לסטודנט כאדם קודם כל ,קיים. וזה הדבר החשוב בתואר.  קרא עוד...

מכללת סמינר הקיבוצים
04/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את המיקום והאנשים במכללה לא אוהבת את עומס העבודות שהמרצים מפילים על הסטודנטים

על הקמפוס

מקום יפה, אווירה נחמדה. חסר קצת הוואי לסטודנטים. סוך הכל נחמד ולא יותר.

טיפים

בשביל לשרוד את התואר עדיף לעבוד לפניי ולהרוויח מספיק כסף על מנת להצליח לממן את התואר. לעבוד משרה מלא קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp