תואר בחינוך בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

תואר בחינוך בסמינר הקיבוצים

תואר ראשון בחינוך בסמינר הקיבוצים

 

רבים מדברים על חשיבות החינוך, על הצורך להשקיע בו כספים ועל כך שתחום זה משפיע על חיינו, אך אסור לשכוח כי חינוך טוב מתחיל קודם כל במורים טובים. מורים איכותיים ומקצועיים הם למעשה הבסיס למערכת חינוך איכותית ומקצועית.

 

מטרתם של לימודי חינוך היא להקנות לסטודנטים את היכולות הפדגוגיות והדידקטיות, מיומנויות הוראה, ולפתח אצלם את החשיבה היצירתית והיזמית - על מנת להכשיר אותם בצורה מיטבית להתמודדות עם האתגרים ולזיהוי ההזדמנויות החינוכיות כיום.

 

בין מוסדות הלימוד בהם מוצעים לימודי חינוך לתואר ראשון, ניתן למנות את מכללת סמינר הקיבוצים. 

 

קצת על הלימודים במכללה

 

מכללת סמינר הקיבוצים היא אחת מהמכללות המרכזיות בישראל המלמדות תחום זה, ופועלת בהכשרות בהוראה ובחינוך מאז שנת 1939. במכללה זו ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון (בוגר בהוראה B.Ed) בתחומים רבים ומגוונים כמו מחול, אמנות, מחשבים, עיצוב, חינוך מיוחד, מתמטיקה, אנגלית, ביולוגיה, מחשבים, תקשורת ועוד. כל סטודנט במסלולים הללו לומד לימודי חינוך כלליים אך גם לימודים ספציפיים השייכים לתחום התמחותו.

 

חשוב להדגיש כי אנשים הפונים לתחום החינוך וההוראה עושים זאת לעיתים קרובות לאו דווקא ממניעים כספיים אלא גם ממניעים אידיאולוגים ומתוך רצון לתרום לחברה ולמדינה. אין כל ספק כי למקצוע ההוראה יש חשיבות עליונה בעיצוב עתידה של המדינה, ולכן תפקיד המורים הוא כה חשוב וקריטי.

 

מטרת תוכניות הלימוד השונות בסמינר הקיבוצים היא להכשיר מורים איכותיים מתחומים שונים, על מנת לטפח אותם כמורי העתיד של מדינת ישראל. הסטודנטים בוחרים את תחום ההתמחות שלהם, ובחלק מהחוגים גם בוחרים איזו קבוצת גיל הם ילמדו - הגיל הרך, בית הספר היסודי, חטיבה, תיכון וכו’. עבור כל קבוצת גיל, דרך הלימוד היא שונה, מכיוון שלכל גיל יש את הצרכים שלו.

 

זהו תחום מורכב, קשה אך מאוד מאתגר ומספק. במוסדות לימוד רבים, לצד לימודי החינוך, ניתן גם ללמוד חוג נוסף. בוגרי המסלולים השונים יוכלו לנסות ולהשתלב כמורים במערכת החינוך, במערכות חינוך פרטיות או אף כמורים פרטיים. יש היום צורך גדול מאוד במורים איכותיים ולבוגרים המוכשרים צפויות אפשרויות עבודה רבות.

מה לומדים?

תואר ראשון בחינוך נמשך 4 שנים והבוגרים יכולים עם סיום התואר להמשיך גם לתואר שני. הלימודים נחלקים ללימודים חינוך כלליים ולימודים ספציפיים ומקצועיים משתנים בין המסלולים. בין הקורסים בחינוך קורסים העוסקים בשיטות הוראה שונות, מבוא לחינוך ועוד.

תנאי קבלה

הקבלה ללימודים בסמינר הקיבוצים היא על סמך ציוני תעודת הבגרות, כאשר ברוב המקרים יתקבלו ללימודים בעלי הנתונים הגבוהים ביותר. עבור מי שהישגיהם בבגרות נמוכים, יש אפשרות להציג גם ציון פסיכומטרי.

 

כמו כן, במקרים חריגים יוכלו להתקבל ללימודים גם מועמדים בעלי ציון משולב נמוך יותר, על פי שיקול דעתה של המכללה. גם בעלי תעודת סיום של מכינה קדם אקדמאית יוכלו להגיש את מועמדותם. 

 

בחלק מהמחלקות יש גם צורך בעמידה באודישנים, מבחני כניסה, תרגילי בית או ראיון אישי. מומלץ לבדוק את תנאי הקבלה מול המחלקה אליה מעוניינים להתקבל.

סגל המרצים

סגל המרצים במכללה מורכב מאנשי אקדמיה וחינוך המתמחים בתחומים שונים. בכל התמחות ישנם מרצים הבקיאים בהתמחות הספציפית: מתמטיקה, אנגלית, מחשבים, תקשורת, מחול, וכן הלאה.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במכללה זו צמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות, ונקבע על ידי מוסדות המדינה מדי שנה. המכללה גם מציעה מדי שנה מלגות לימוד שונות על פי קריטריונים כמו הצטיינות, מצב כלכלי ועוד.
 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על סמינר הקיבוצים- חינוך

התקבלו 60 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
08/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אווירה נעיה, יחס אישי לסטודנט גם בכיתה וגם בהתנהלות הבירוקרטית, יש מענה אמיתי ואנושי מצד המרצים. סט קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס שבנוי באווירה נעימה ונגישה לסטודנט, מקומות ישיבה נוחים ורבים ושקטים. מיקרוגל בכמויות לשימוש ש קרא עוד...

טיפים

תלונות וביקורת תמיד יהיו... אבללא בכל מקום היחס לסטודנט כאדם קודם כל ,קיים. וזה הדבר החשוב בתואר.  קרא עוד...

מכללת סמינר הקיבוצים
04/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את המיקום והאנשים במכללה לא אוהבת את עומס העבודות שהמרצים מפילים על הסטודנטים

על הקמפוס

מקום יפה, אווירה נחמדה. חסר קצת הוואי לסטודנטים. סוך הכל נחמד ולא יותר.

טיפים

בשביל לשרוד את התואר עדיף לעבוד לפניי ולהרוויח מספיק כסף על מנת להצליח לממן את התואר. לעבוד משרה מלא קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp