תואר בסוציולוגיה ומדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
תואר בסוציולוגיה ומדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בסוציולוגיה ומדעי המחשב של האוניברסיטה הפתוחה

 

לימודים באוניברסיטה הפתוחה

 

האוניברסיטה הפתוחה הינה אחת משמונה האוניברסיטאות בישראל המעניקה תואר מוסמך אוניברסיטה על ידי המועצה להשכלה גבוהה, תואר המאפשר לבוגרי האוניברסיטה הפתוחה להתמודד בשוק העבודה, או להמשיך ללימודים מתקדמים כבוגר שווה לכל אוניברסיטה ישראלית אחרת.

 

 

בניגוד לאוניברסיטאות אחרות, האוניברסיטה הפתוחה פועל בשיטת הוראה של למידה מרחוק. דרך למידה זו מותאמת במיוחד לסטודנט העובד, מנהל משפחה ובית, משרת בצבא או מכל סיבה אחרת לוח הזמנים שלו אינו מאפשר לו להיות נוכח בשיעורים הפרונטאליים. משום כך, פיתחה האוניברסיטה הפתוחה תוכנית לימודים הכוללת הוצאת ספרים שנכתבו על ידי מיטב המומחים, שיעורי הנחייה המלווים את הסטודנט בקורסים השונים ואתרים מקוונים שמכוונים את הסטודנט ללמידה עצמאית ואפקטיבית.

 

מה לומדים במדעי המחשב?

 

לימודי מדעי המחשב מהווים כיום את אחד מתחומי הלימודים המבוקשים ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט. זאת משום שמדעי המחשב הינו תחום מפותח ומתפתח והדרישה לבוגרי תואר במדעי המחשב בשוק העבודה הינו גבוה במיוחד. בעידן של ימינו, כשהמחשבים "השתלטו" על העולם, יותר ויותר מחקרים מנסים "לפצח" את התוכנה הבאה שתקל באופן משמעותי על אורח חיינו.

 

למרות שנדמה כי הכל כבר קיים, חוקרים חדשים לא מפסיקים להפתיע. תוכנות המחשב מבוססות על חישובים מתמטיים ועל כן לימודים אלו מצריכים יכולת ריאלית ולוגית גבוהה. תוכנית לימודים זו כוללת נושאים רבים כגון: אלגוריתמים, לוגיקה, סטטיסטיקה, תורת הגרפים, מערכות ספרותיות, מערכות בסיסי נתונים, חישוביות ביולוגית, קריפטוגרפיה ועוד.

 

לימודים בסוציולוגיה ומדעי המחשב:

 

הסוציולוגיה מהווה חקר החברה האנושית, התנהגותה, המוסדות שמרכיבים אותה והיחסים בין הפרטים שחיים בה. תוכנית הלימודים בסוציולוגיה, כדיסיפלינה ממדעי החברה, מכשירה את הסטודנט ומעניקה לו כלים לבצע מחקר חברתי עצמאי. בין התחומים הנלמדים בסוציולוגיה: סוציולוגיה של הפוליטיקה מדינה וחברה, סטיות חברתיות, סוציולוגיה של התרבות.

 

תוכנית הלימודים

  

 - קורסי תשתית (חובה) לתואר דו חוגי בסוציולוגיה ומדעי המחשב.

 - קורסי החובה בסוציולוגיה . קורסי החובה בלימודי סוציולוגיה הינם: מבוא לסוציולוגיה, מבוא לחשיבה חברתית, מבוא 

   לאנתרופולוגיה, מגמות בחברה הישראלית, תאוריות סוציולוגיות בנות-זמננו ותאוריות סוציולוגיות קלאסיות.

 

בחירה: תנועות חברתיות ומחאה פוליטית

 • סוגיות בסוציולוגיה של האינטרנט ושל תקשורת מקוונת
 • זהויות יהודיות בעידן רב – מודרני

 

 - קורסי החובה במדעי המחשב. קורסי החובה הינם: מבוא למדעי המחשב ושפת Java, מבני נתונים, מערכות בסיסי-נתונים, עקרונות פיתוח מערכות מידע, מעבדה בתכנות מערכות ובחירה בסמינר או סדנה במדעי המחשב.

 

 - קורסי בחירה במדעי המחשב כגון:

 • מערכות ספרתיות
 • מבוא לרשתות תקשורת ומחשבים
 • סדנה במדעי המחשב
 • מעבדה בתכנות מערכות
 • מערכות הפעלה
 • מימוש מערכות בסיסי נתונים
 • חישוביות ביולוגית
 • עקרונות פיתוח מערכות מידע
 • ארגון המחשב

 

הדרישות הסמינריונית לתואר זה כוללות עבודה סמינריונית או סדנה במדעי המחשב ועבודה סמינרית בסוציולוגיה.

 

משך הלימודים

 

משך לימודי תואר ראשון בוגר בסוציולוגיה ומדעי המחשב של האוניברסיטה הפתוחה אורך כשלוש שנים אקדמיות (בהתאם להתקדמות האישית של כל סטודנט) בסופו של התואר מוענקת לסטודנט תעודת תואר ראשון (B.A) מוסמך אוניברסיטה בסוציולוגיה ומדעי המחשב.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה בסוציולוגיה ומדעי המחשב יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים במדעי החברה או במדעי המחשב. הבוגרים יכולים להשתלב בתחומי תעסוקה מגוונים המצריכים ידע בסוציולוגיה או במדעי המחשב כגון: בתכנות, בייעוץ תעסוקתי, במחלקות משאבי אנוש שונות, חברות סטארט אפ, בתעשיית ההיטק עתירת הידע ועוד.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp