לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > לימודי סוציולוגיה

תואר ראשון בסוציולוגיה


רוצה לדעת יותר על החברה הישראלית? מחכים לך באקדמיה!

כאן נמצא כל המידע על לימודי סוציולוגיה לתואר ראשון במוסדות האקדמיים בישראל.

 

בנוסף, באתר שלנו מובאים כל הפרטים על שילובים מומלצים ומעניינים במסגרת תואר דו חוגי. באפשרותך לקרוא על תכניות ייחודיות לתקשורת וסוציולוגיה, למסלול משולב עם פסיכולוגיה וכן הלאה.

 

במוקד השירות האישי שלנו ממתינים לפניות גולשים על מנת לתת להם ייעוץ ומידע נוסף. באמצעות השארת פרטים באתר זה יוכלו נציגינו לתת גם לך שירות מכל הלב.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.
 

מה יש לנו לספר על לימודי סוציולוגיה?

 

 


המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  תואר ראשון בסוציולוגיה - איך מתחילים ולמי זה מתאים?

מקצוע הסוציולוגיה שייך לפקולטה למדעי החברה ועוסק במחקר וניתוח של התנהגות אנשים וכיצד התנהגות זו משפיעה על העולם בו אנו חיים מבחינה חברתית, כלכלית, תרבותית ופוליטית.

 

מה לומדים ולמה כדאי לי לעשות תואר ראשון בסוציולוגיה?

 

לימודים לקראת תואר ראשון בסוציולוגיה הם לימודים מאתגרים ומרתקים הכוללים מגוון תחומים כמו פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, אנתרופולוגיה, מדעי ההתנהגות ועוד. כל התחומים הללו נושקים אחד לשני מכיוון שהם עוסקים בטבע האדם, בחברה האנושית ובהתנהגות שלנו כפרטים וכחברה.

סוציולוגים עוסקים במהלך עבודתם בפן המחקרי של ההתנהגות והמאפיינים בני האדם ומנסים לענות על שאלה חשובה - כיצד משפיעה התנהגות המין האנושי על חיינו? זוהי שאלה חשובה ללא כל ספק, והסוציולוגים חלוקים בתשובה עליה. ישנם גישות סוציולוגיות רבות ומגוונות וכל גישה מנתחת באופן שונה את התנהגות בני האדם.

לכן, כל מי שמעניין אותו לחקור נושאים מרתקים כמו משפחה, פוליטיקה, דת, הורות, חברה ועוד - מקצוע הסוציולוגיה נועד עבורו. המטרה העיקרית של הלימודים לתואר ראשון סוציולוגיה היא להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחום זה תוך כדי הקניית התמחות עיונית ומעשית בהיבטים השונים של עולמם המורכב של בני האדם.

 

מסלול הלימודים כולל קורסים מרתקים כמו מבוא לסוציולוגיה, מבוא לאנתרופולוגיה, מגמות בחברה הישראלית, מבוא לכלכלה, פערים ואי שוויון, כלכלה חברתית, תיאוריות אישיות, מדעי ההתנהגות, סטטיסטיקה, תיאוריות סוציולוגיות קלאסיות, תיאוריות סוציולוגיות מודרניות, סוציולוגיה של החברה הישראלית, פסיכולוגיה חברתית, החברה הישראלית ועוד.

 

תואר דו חוגי בסוציולוגיה

ברוב האוניברסיטאות ובמכללות רבות ברחבי הארץ ניתן ללמוד תחום זה ובדרך כלל ניתן גם לשלב חוג לימודים נוסף (במסלול של תואר דו חוגי). רבים בחורים לשלב עם לימודי הסוציולוגיה לימודי כלכלה, משפטים, אנתרופולוגיה, מדעי המדינה, תקשורת, פסיכולוגיה ועוד.

 

קראו עוד על:

 


מתכונת הלימוד

 

ברוב מוסדות הלימוד תואר ראשון בסוציולוגיה נמשך כשלוש שנים. בחלק ממוסדות הלימוד (למשל האוניברסיטה הפתוחה, ניתן לפרוש את הלימודים לתקופה ארוכה יותר). לאלה מבינכם הרוצים לשלב לימודים ועבודה - כדאי מאוד לחפש מסלול לימודי ערב, בו הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהרים.והערב שמטרה להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים.

 

במהלך הלימודים, הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה עיוניים וגם משתתפים בתרגילים מעשיים ובדיונים כיתתיים. במסלולים מסוימים, הסטודנטים בוחרים בתחום התמחות, אשר מאפשר להם להתמקד בסוגיות מסוימות בתחום הסוציולוגיה ולהעמיק בהן. חלק מן המוסדות גם עורכים התנסות מעשית במסגרתה הסטודנטים משתלבים בארגונים ובמוסדות ציבוריים ויכולים לתרגל במסגרתם את העקרונות הנלמדים. התנסות פרקטית זו גם עוזרת לסטודנטים לצבור ניסיון מקצועי פרקטי עוד במהלך הלימודים וכן לפתוח דלתות לשוק התעסוקה.

 

היכן לומדים סוציולוגיה?

 

ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בתחום זו ברוב האוניברסיטאות בישראל וגם במכללות רבות. מוסדות הלימוד פרושים ברחבי הארץ והם מציעים לימודי סוציולוגיה במתכונות ובמסלולים שונים.

 

לימודי סוציולוגיה מתקיימים באוניברסיטאות הבאות:

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של האוניברסיטה מעניק מיומנויות פיתוח חשיבה והתבוננות על החברה, על יחסים שבין פרט לחברה ועל דרכים בהן אנשים פועלים ומשנים את עולמנו, ביחס לתהליכים גלובליים ומקומיים. באוניברסיטה ניתן ללמוד גם לימודי מדע המדינה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי פסיכולוגיה, תואר ראשון בתקשורת ועוד שלל תכניות.

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): האוניברסיטה הפתוחה מציעה לימודי סוציולוגיה במסגרת תכנית חד חוגית, בתכנית דו חוגית או במסגרת חטיבת לימוד. הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה יכולים להתאים את משך וקצה הלימוד לצורכיהם וכך לשלב בין עבודה ולימודים בנוחות. הלימודים משלבים בין מפגשים פרונטליים להדרכה לבין לימודים מקוונים בשילוב של טכנולוגיות מתקדמות. לאוניברסיטה הפתוחה מרכזי לימוד בכל רחבי הארץ, מהם הסטודנטים יכולים לבחור.

 

 • אוניברסיטת חיפה: בחוג לסוציולוגיה של אוניברסיטת חיפה ניתן ללמוד במסלול לימודי יום לתואר ראשון, בתכנית לימודי ערב בסוציולוגיה, או במסלול ייחודי בו אורכם של הלימודים הוא שנתיים בלבד. החוג מציע גם תכניות לתואר שני ולתואר שלישי בסוציולוגיה.

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של בר אילן מתקיימים מסלולי לימוד דו ראשיים מובנים לתואר הראשון, בהם לימודי סוציולוגיה ופסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה וקרימינולוגיה, לימודי סוציולוגיה וחינוך, לימודי סוציולוגיה ומדעי המדינה ולימודי סוציולוגיה ותקשורת.

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: אוניברסיטת תל-אביב מציעה לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה שניתן לשלב במסגרת לימודים חד חוגית או דו חוגית. בפקולטה למדעי החברה מתקיימים מסלולי לימוד נוספים כגון לימודי כלכלה, לימודי מדעי המדינה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה, לימודי חקר התודעה ובקוגניציה ועוד.

 

 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): באוניברסיטת בן גוריון, מתקיימים לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה במסגרת דו חוגית אותה יש לשלב עם חוג לימודים נוסף. ישנה גם תכנית מובנית ללימודי סוציולוגיה ומדעי התנהגות ומסלול לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה.

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית עוסקים בתיאוריות סוציולוגיות מגוונות וביישום שלהן על תהליכים ותופעות בחברה הישראלית ובחברות דומות ושונות ממנה. ניתן ללמוד במסלול חד חוגי או דו חוגי, סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד במסלול ישיר לתואר שני ולסיים את שני התארים תוך ארבע שנים.

 

במכללות הבאות מתקיימים לימודי סוציולוגיה:

 

 • המכללה האקדמית אשקלון: לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה של המכללה האקדמית אשקלון מתקיימים בתכנית דו חוגית, אותה יש לשלב עם חוג נוסף. הלימודים מקנים יכולות הבנה וניתוח של תהליכים במציאות החברתית והתרבותית והם עוסקים בקודים חברתיים מגוונים ובשלל קבוצות מהן בנויה החברה.

 

 • האקדמית גליל מערבי: האקדמית גליל מערבי מציעה לימודי סוציולוגיה במתכונת דו חוגית, במהלכם מכירים סוגיות תרבותיות וחברתיות מגוונות. עוד נלמדים במוסד זה לימודי לוגיסטיקה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי חינוך, לימודי כלכלה, לימודי חינוך ותואר ראשון בניהול.

 

 • המכללה האקדמית תל חי: בין המקבצים שבהם הסטודנטים יכולים לבחור במהלך התואר הרב תחומי, נכלל מקבץ סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. הלימודים הרב תחומיים כוללים מקבצים שונים כגון מקבץ פסיכולוגיה, מקבץ ניהול ויישוב סכסוכים, מקבץ מגדר ובריאות נפש ומקבץ סביבה וחברה.

 

 • מכללת רמת גן: במכללה זו מתקיימים לימודי סוציולוגיה במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה, בתוספת של שיעורי תגבור והדרכה פרונטלית בקמפוס המכללה, במטרה לסייע לסטודנטים.

 

 

 • המכללה האקדמית עמק יזרעאל: המכללה עורכת תכנית לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, ששמה דגש על היבטים כגון ליודי עבודה ומשאבי אנוש, אנתרופולוגיה יישומית וכללית ותחום הייעוץ הארגוני. במכללה ניתן ללמוד גם בתכניות כגון לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי שירותי אנוש, לימודי כלכלה וניהול, לימודי קרימינולוגיה, לימודי מדעי המדינה, לימודים רב תחומיים ועוד מסלולים נוספים.


מהן אפשרויות התעסוקה?

 

לימודי סוציולוגיה פותחים אפשרויות עבודה רבות לבוגרים שסיימו את לימודיהם. הדרישה לסוציולוגים איכותיים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי גדלה מאוד בשנים האחרונות. בוגרי התואר הראשון יכולים להשתלב בתפקידי מחקר וניתוח סטטיסטי, בענפי משאבי האנוש וכוח האדם, בתפקידי ייעוץ בארגונים ובחברות וכן בתחומים כגון שיווק, תכנון אסטרטגי ובתעשיית המדיה. באפשרותם להשתלב גם במשרות שונות במגזר הציבורי, ביחידות להערכה ולמחקר במשרדי הממשלה השונים. אפשרות נוספת היא להשתלב בעמותות ובארגונים חברתיים שונים, שזקוקים לחוות דעת ולייעוץ מבעלי הבנה וידע בתחום הסוציולוגיה.

 

בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני וכך להרחיב את הבנתם ואת כישורי המחקר שלהם. תואר שני מחקרי גם יכול לפתוח דלת לעבר קריירה מחקרית באקדמיה. בין האפשרויות לתואר השני בהם ניתן לבחור נכלל תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני בסוציולוגיה ארגונית, תואר שני במשאבי אנוש, תואר שני בייעוץ ארגוני, תואר שני בלימודי עבודה ועוד שלל תכניות ללימודים מתקדמים.שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום סוציולוגיה

רוצה לדעת יותר על לימודי סוציולוגיה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי סוציולוגיה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד לימודי סוציולוגיה

חוות דעת של סטודנטים: סוציולוגיה (64 חוות דעת)
התקבלו 64 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
זיו,מכללת רמת גן, מכללת רמת גן - סוציולוגיה , 16/12/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הסדר והארגון
המזכירות ההרשמה ללימודים האוכלוסיה שמגיעה טובה


על הקמפוס
אווירה צעירה נחמד לבוא למכללה יחס אדיב
סטודנטים נחמדים התחשבות בהגשת עבודות
אחינעם,אוניברסיטת אריאל, אריאל - לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה, 12/12/2018
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את האווירה, אווירה של חברה אכותיים, ארץ ישראלי, אווירה שכולם ג4ים ללמןד בהנאה

על הקמפוס
יפה ונעים, חסר קצת מקום לשבת יש מיקרו וקולרים זה מרד נוח ומספק ביום יום
שאלות הגולשים על סוציולוגיה

 השלמת מבואות בסוציולוגיה לתואר שני בלימודי הזקנה30/07/2018    (110 צפיות)
 ייעוץ ארגוני - באזור חיפה05/05/2018    (183 צפיות)
 האם לשנות מסלול באמצע השנה?25/01/2018    (336 צפיות)
 לימודי מדעי החברה (פסיכולוגיה וסוציולוגיה) ללא בגרות ופסיכומטרי 11/01/2018    (324 צפיות)
 בחירת לימודים אקדמיים בתחום הייעוץ ללא טיפול17/10/2016    (638 צפיות)
 אילו מוסדות מלמדים תואר שני בייעוץ ארגוני?14/07/2016    (385 צפיות)
 משפטים או מדעי המדינה - מה לבחור?18/05/2016    (485 צפיות)
 הסבה לסיעוד במכללות בצפון הארץ24/04/2016    (423 צפיות)
 איזה מסלול כדאי אחרי תואר ראשון כללי02/03/2016    (482 צפיות)
 אילו כלים ניתן לקבל מתואר במדעי החברה?17/01/2016    (539 צפיות)


מלגות וימים פתוחים סוציולוגיה

מלגות
ימים פתוחיםשירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי סוציולוגיה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר שני טיפולי לבוגרי תואר בחינוך מיוחד (לפני 5 ימים, 17 שעות, 3 דקות)
תואר שני טיפולי לבוגרי חינוך מיוחד בממוצע 85+ (לפני 5 ימים, 19 שעות, 54 דקות)
השלמת תזה לבעלי תואר שני (לפני 6 ימים, 14 שעות, 56 דקות)
השלמת תזה לבעלי תואר שני (לפני 9 ימים, 18 שעות, 47 דקות)
שינוי שם בתעודת התואר ובתעודת הוראה (לפני 11 ימים, 23 שעות, 33 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD