לימודי סוציולוגיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי סוציולוגיה וחינוך באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בסוציולוגיה ובחינוך של האוניברסיטה הפתוחה

 

לימודי הסוציולוגיה כתחום ממדעי החברה, עוסקים בחקר החברה האנושית על מרכיביה השונים, תוך בחינת התנהגותם של הפרטים המרכיבים את החברה בכללותה. במסגרת לימודי הסוציולגיה נבחנים מוסדות חברתיים רבים בינהם: משפחה, מסגרת דתית, מסגרת פוליטית, מסגרת לאומית ועוד.

 

לימודים אלו מתרכזים בהבנה וניתוח של יחסי הגומלין המתקיימים בין הפרט לחברה הסובבת אותו. עוד בימי יוון העתיקה החלו לחקור את החברה האנושית והתנהגותה, מאז ועד היום חקר הסוציולוגיה עבר שינויים וגלגולים רבים. לימודי סוציולוגיה מקנים הבנה תיאורתית מעמיקה במבנה ותפקודן של חברות רבות, תוך התייחסות לתיאוריות הקלאסיות לצד גישות חדשות במחקר הסוציולגי.

 

מטרת הלימודים

 

הלימודים מאפשרים לסטודנט בחינה בקורתית כמו גם כלים ושיטות לבצע מחקר עצמאי. האוניברסיטה הפתוחה מציעה שילוב בין שני תחומים: לימודים בחינוך בשילוב עם לימודים בסוציולגיה. השילוב בין השניים מאפשר לסטודנט לרכוש כלים לניתוח החברה ובמקביל ללמוד שיטות הוראה ומודלים חינוכיים שונים.

 

תוכנית הלימודים מתאימה לכל מי שמעוניין להשתלב בעשייה חינוכית, כמורה לסוציולוגייה בבתי ספר על יסודיים, או לכל מי שמעוניין לעבוד בעמותות חברתיות הדורשות ידע והבנה בחינוך. תוכנית הלימודים לתואר ראשון בסוציולוגיה בשילוב עם חינוך במגמת תוכניות לימוד ושיטות הוראה מתאימה ל"סוציאליים" בינכם, אלה שעדיין אכפת להם מאיך שהחברה נראית ומתפקדת, אלה שעדיין מאמינים בשינוי חברתי ורואים בחינוך ככלי מרכזי לעשות זאת.

 

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בוגר בסוציולוגיה ובחינוך (‏במגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה) כוללים - 

 

  • קורסי תשתית - שיטות מחקר במדעי החברה: עקרונות המחקר וסגנונותיו, מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה א' +ב', שיטות מחקר איכותניות, רגרסיה וניתוח שונות ושיטות מחקר במדעי החברה: עקרונות המחקר וסגנונותיו.

 

  • קורסי החובה בחינוך: פסיכולוגיה בחינוך, פרקים בסוציולוגיה של החינוך ותכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים. ישנם מבחר קורסי בחירה, בין קורסי הבחירה ניתן למצוא: פילוסופיה של המדע, הוראה יחידנית, הוראה: מקצוע, אומנות, אמנות? ועוד מבחר קורסים מרתקים.

 

קורסי החובה בסוציולוגיה: מבוא לחשיבה חברתית, מבוא לסוציולוגיה, מבוא לאנתרופלוגיה, מגמות בחברה הישראלית, תאוריות סוציולוגיות קלאסיות ותאוריות סוציולוגיות בנות-זמננו. להלן דוגמאות לקורסי הבחירה: תנועות חברתיות ומחאה פוליטית, סוציולוגיה של ארגונים, מעמד, מגדר ואתניות בחינוך: מבט סוציולוגי ועוד.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר ראשון בסוציולוגיה ובחינוך (‏במגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה) של אוניברסיטה הפתוחה אורך כשלוש שנים אקדמיות (בהתאם להתקדמות הסטודנט) בסופו של התואר מוענקת תעודת מוסמך אוניברסיטה לתואר ראשון (B.A) בסוציולגיה וחינוך (‏במגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה. ניתן גם להוסיף שנת לימודים לקבלת תעודת הוראה.

 

מה הלאה?

 

בוגרי התואר של האוניברסיטה הפתוחה בסוציולוגיה ובחינוך (‏במגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה) יכולים להמשיך ללמודי תואר שני (M.A) בחינוך או תואר שני בסוציולוגיה (שלרוב מלווה עם אנתרופולוגיה). בוגרי התואר יכולים גם להמשיך את הלימודים לשנה אקדמית נוספת אשר בסופה מוענקת תעודת הוראה ולהשתלב כמורים בבתי הספר.

 

בוגרים שאינם מעוניינים לעסוק בחינוך יכולים להשתמש בידע שלהם בסוציולגיה על מנת לעבוד במגזר הפרטי או הציבורי בתחומי משאבי אנוש כיועצים ועוד. ניתן אף להשתלב בעמותות חברתיות הפועלות למען ילדים ונוער ושם ליישם גם את הידע הסוציולוגי וגם את הכלים החינוכיים.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על סוציולוגיה וחינוך – האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
03/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לסטודנטים לקיים אורח חיים בו יש אפשרות לעבוד, לפתח את עצמך ולהוציא תואר בר קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס תמיד מסודר ויש פינות לשבת בין השיעורים, הספריה עצמה מזמינה מאוד. והקפיטריה נותנת עוד מקומות י קרא עוד...

טיפים

יש צורך להבין את הדרישות של הלימודים, הסטודנטים צריכים להבין כי עליהם יש אחריות ללמוד בבית ולהשלים ח קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
31/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את האפשרות למידה מהבית ואת זה שתמיד הסטודנטים והצוות עוזרים שצריך. לא אוהבת את שעות המבחנים ק קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס שלנו קטן יחסית הספרייה לא יעילה מכוון שהיא מאוד קטנה ומכילה רק את ספרי הלימוד של הקורסים. לד קרא עוד...

טיפים

חשוב לתכנן את הזמן בכדי שלא יוצר לחץ בין הקורסים ולמידה לאורך כל הסמסטר יכולה לעזור בזה שלא תגיעו למ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp