לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה

תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה

 

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה עוסקים בחקר תופעות חברתיות שונות, מנקודת מבט חברתית (סוציולוגיה) ומנקודת מבט תרבותית (אנתרופולוגיה). תחומי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה הינם בעלי מכנה משותף ברור, אך עם זאת מדובר בשני תחומים נפרדים השונים זה מזה מבחינת הגדרה.

 

הסוציולוגיה עוסקת בהבנה וחקר תהליכים חברתיים וקונפליקטים הנוצרים כתוצאה מיחסי הגומלין החברתיים. תחום החקר המרכזי בסוציולוגיה הינו חקר ההתנהגות והחוקיות בחיי האדם, והתמורות הנוצרות בחברה בהתאם לכך. האנתרופולוגיה עוסקת בחקר התרבויות בהן חיים בני האדם, הבנת בסיס התרבות והשוואה בין התפתחות המערכות החברתיות השונות.

 

האנתרופולוגיה שמה דגש מיוחד על חקר יצירתה של תרבות באמצעות מערכת סמלים, מסורת ומנהגים. וכן, חקר תרבויות שונות בעלות קשרים בין תרבותיים.

 

מטרת הלימודים

 

הלימודים באוניברסיטת חיפה מיועדים הן לקבלת תואר ראשון, והן להכנה לקראת תארים מתקדמים. הלימודים חושפים בפני הסטודנט את בעיות היסוד של הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה תוך היכרות עם תחומים חברתיים שונים. לימודי התואר הראשון מקנים ידע תיאורטי, עיוני ומחקרי בתחום הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה.

 

תוכנית הלימודים

 

הלימודים לתואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מעצם הגדרתם משלבים שני תחומי לימוד. הלימודים עוסקים באופן נרחב בשני תחומים אלו תוך העמקת הידע המחקרי הקיים כיום בנושא. במסגרת תוכנית הלימודים נלמדים קורסים מרתקים כגון:

 

  • מבוא לסוציולוגיה - הקורס מעניק ידע לגבי שאלות אשר מעלים סוציולוגים ומבוא לתיאוריות ומתודולוגיות על מנת לענות על שאלות אלו. כמו כן, הקורס עוסק במושגים בסיסיים במחקר המדעי של התנהגות האנשים. הקורס עוסק בדרכי הפעולות וקבלת ההחלטות של בני האנוש תוך התייחסות למגבלות והקשרים המבניים הקיימים בחברה.

    הלימודים מכשירים את הסטודנטים ליישם מושגים אלו בסביבתם ולפתח חשיבה ביקורתית על תופעות ותהליכים חברתיים תוך הסתמכות על ידע סוציולוגי.

 

  • מבוא לאנתרופולוגיה - הקורס עוסק במושגי היסוד, שיטות המחקר והגישות התיאורטיות בחקר האנתרופולוגיה. במהלך הקורס ינותחו מספר מקרים של חברות על מנת להדגים את השימוש בגישות ובמושגים אלו.

 

  • יסודות המחקר החברתי - הקורס עוסק ביסודות המדע, ההיסטוריה שלו ומשמעותו הספציפית בחיים החברתיים. הקורס יעסוק בהגדרות השונות של המדע ובהגדרות השונות של תוקף המדע. בנוסף, הלימודים יסבירו את ההסטורה של מדעי החברה ומציג מגוון שיטות שהוצעו על מנת להבין תהליכים חברתיים.

 

מסלול מואץ לתואר שני לסטודנטים מצטיינים

 

סטודנטים מצטיינים לתואר ראשון שבמהלך השנתיים הראשונות ללימודיהם משיגים ממוצע ציונים גבוה במיוחד (90 ומעלה) יכולים לפנות למסלול מואץ לתואר שני למצטיינים. זוהי תכנית לתואר ראשון ותואר שני בחמש שנים בלבד. תכנית זו מאפשרת לסטודנטים לכתוב תזה מחקרית.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה יש להציג תעודת בגרות, ציון התאמה הגבוה מ - 550 וציון במבחני האנגלית מטעם אוניברסיטת חיפה.
 

לקבלת תנאי הקבלה המדוייקים מומלץ ליצור קשר עם הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 22 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
01/05/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מרגיש שהלימודים מעניקים לי את הכלים הנכונים שאני צריך על-מנת להתקדם בתחום ומה שאני הכי אוהב בעני קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מעניק לי מין מרחב בטוח במידה מסוימת מעורר השראה, מקום שבו אני יכול לשבת עם המחשבות שלי ולדמין קרא עוד...

טיפים

הטיף שלי הוא לבוא עם לב לראש פתוח, ולקחת את הקשיים כאתגאר ולא כמחסום משום שהם נמצאים רק כדי לחזק את  קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
10/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת במוסד הלימודים שלי את הסידור שיש בחומר ובהרצאות ולא אוהבת את תנאי הקבלה קצת

על הקמפוס

הקמפוס פשוט הוא חבר לכל הסטודנטים , תמיד מפוצץ סטודנטים מכל הגזעים והדתים וכולם בקשר חברתי טוב

טיפים

אני מאוד ממליצה שיהיו וודאים מהתחום שהם נרשמימ אליו ולהיות מאוד אוהבים אותו , אוניברסיטת חיפה היא מה קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp