לימודי סוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי סוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי סוציולוגיה BA באוניברסיטה הפתוחה

 

ללמוד את עצמך

 

סוציולוגיה הוא תחום במדעי החברה החוקר את החברה האנושית, את התנהגותה, את תרבותה, את הפרטים המכילים אותה ואת האינטראקציה ביניהם. 

 

במהלך לימודי הסוציולוגיה הסטודנטים לומדים על רבדי החברה, על התהליכים שמתחוללים בה ואת השפעתם של אלה על הפרט. הם מתוודעים לשל תיאוריות סוציולוגיות ולעקרונות חשיבה סוציולוגית. כך הם מעמיקים בהיבטים פוליטיים, תרבותיים, מגדריים, פסיכולוגיים וארגוניים של חברות, תוך שהם שמים דגש גם על החברה בישראל.

 

מתכונת הלימודים


התואר הראשון במסלול זה מורכב מקורסי חובה ומקורסי בחירה בסוציולוגיה, קורסי בחירה חופשית וקורס מרחיב דעת בענפי מדעי הרוח או המדעים. כמו כן יש להגיש שתי עבודות סמינריוניות בסוציולוגיה.

 

שיטת הלימוד משלבת בין מפגשים פרונטליים להנחיה לבין למידה מרחוק במתכונת מקוונת. באמצעות שיטה זו יכולים הסטודנטים להתאים את הלימודים לאילוצי זמן ועבודה. כך הם גם יכולים לבחור את מקום הלימודים מבין כ - 50 שלוחות האוניברסיטה שפרושות ברחבי הארץ. את לימודי הסוציולוגיה ניתן לסיים בשלוש שנים וכן קיימת אפשרות לפרוש אותם על פני פרק זמן נרחב יותר בהתאם ליכולות האישיות.

 

חטיבה בסוציולוגיה


האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת ללמוד חטיבה בסוציולוגיה במסגרת התכניות החד חוגיות הבאות: לימודי כלכלה, לימודי מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים, לימודי היסטוריה, לימודי פסיכולוגיה, תואר ראשון בניהול ולימודי פילוסופיה.
 

נושאי הלימוד

 

  • מגמות בחברה בישראל
  • פוליטיקה, חברה וכלכלה
  • תיאוריות סוציולוגיות קלאסיות ובנות זמננו
  • משפחות בראייה אנתרופולוגית וסוציולוגית
  • מבט סוציולוגיה על מגדר, מעמד ואתניות בחינוך    
  • חברה וספורט
  • סטיות חברתיות
  • יסודות מחקר כמותי
  • יסודות מחקר איכותני    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה אשר מאפשר לימודים במתכונת גמישה וללא דרישות קדם. ניתן לבחור בין מגוון רחב של מסלולים לתואר ראשון בדיסציפלינות השונות כגון מדעי החברה, מדעי הרוח ומדעים. קיימות גם תכניות לתואר השני. בין התכניות המוצעות אפשר למנות תואר ראשון בתקשורת, לימודי מדעי המדינה ולימודי יחסים בינלאומיים.

 

שיטות הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה באות לאפשר לכל מי שאין באפשרותם ללמוד לתואר אקדמי במסגרת רגילה, מסיבות שונות, לעשות זאת בצורה שמותאמת לצרכיהם מבחינת מקום ולוחות זמנים. באופן זה התכניות מתאימות למגוון רחב של אוכלוסיות, מתלמידי תיכון וחיילים משוחררים ועד לבעלי משפחות ואנשים עובדים שאין בידם תעודת בגרות.
 

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי סוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה המועמדים אינם נדרשים לציון פסיכומטרי או לציוני בגרות. כך ניתנת למגוון אוכלוסיות נרחב הזדמנות ללימודים אקדמיים, גם ללא השכלה קודמת.

 

תעודה


תלמידים אשר מסיימים את הלימודים בהצלחה מקבלים תואר בוגר בסוציולוגיה מטעם האוניברסיטה הפתוחה. התואר מוכר על ידי המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) והמחזיקים בו יכולים ללמוד תארים מתקדמים במוסדות הלימוד השונים.

 

אפשרויות התעסוקה

 

מחזיקי התואר בסוציולוגיה מטעם האוניברסיטה הפתוחה יכולים להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה או בענפי מדעי החברה. כמו כן, באפשרותם ללמוד שנת השלמה שבסופה יקבלו תעודת הוראה המאפשרת להשתלב בהוראה במוסדות החינוך השונים בארץ. בוגרי הלימודים יכולים להשתלב בשוק התעסוקה במגוון תחומים כמו משאבי אנוש, עמותות חברתיות, מכוני מחקר ומכוני סקרים.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על לימודי סוציולוגיה – האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
06/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

התואר מאד גמיש ומאפשר לכל סטודנט להתמקד בתחומי עניין שלו

על הקמפוס

האונברעסטה מקיימת קורסים במקומות שונים. הקמפוס ברמת אביב נפלא אבל החוויה של לחזור לבית הספר התיכון ב קרא עוד...

טיפים

לחפש תחום לימודים שמעניין אותם באמת כי הדבר ניכר בתוצאות

האוניברסיטה הפתוחה
24/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מה שאני אוהבת במוסד זה: זה קודם כל את תנאי הקבלה, שפשוט אין תנאים והמוסד מקבל את כולם שזה מאוד יפה ב קרא עוד...

על הקמפוס

אני לומדת בשני קמפוסים האחד רמת אביב, אני מאוד מרוצה הכיתות נקיות ונעימות, הקפיטריה לא מספיק מגוונת  קרא עוד...

טיפים

סטודנטים אשר מסוגלים להושיב את עצמם וללמוד באופן אצמעי, וצריכים לעבוד משרה מלאה אז זה באמת הזדמנות נ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp