תואר סוציולוגיה אנתרופולוגיה בשילוב קרימינולוגיה - אשקלון

תואר סוציולוגיה אנתרופולוגיה בשילוב קרימינולוגיה - אשקלון

 

מסלול הלימוד אינו פעיל

 

סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב קרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון

 

המכללה האקדמאית אשקלון היא מוסד הפועל כבר למעלה מארבעים שנה. המכללה התחילה את דרכה כשלוחה של אוניברסיטת בר אילן. לאחר שנים רבות בהן צברה ניסיון אקדמאי בחינוכם של אלפי סטודנטים בישראל בתחומי הרוח, החברה והמדעים המדויקים, יצאה המכללה לעצמאות אקדמאית. מאז שנת 2006 המכללה מוכרת, על ידי המועצה להשכלה גבוהה, כמוסד אקדמאי המוסמך להעניק תואר ראשון מטעמו.

 

יוזמי המכללה, אשר ישבו בהנהלת אוניברסיטת בר אילן, ביקשו להביא את בשורת האקדמיה אל הפריפריות הגיאוגרפיות. אלו ראו בהקמת המכללה חשיבות ממעלה ראשונה עבור החברה הישראלית בכלל והכלכלה המקומית בפרט.
במכללה האקדמאית אשקלון נמצאות אחת הספריות המפוארות ביותר באזור הדרום. פאר שמתבטא הן בגודלה המשתרע על פני למעלה מ-3500 מ"ר והן בלמעלה ממאה אלף ספרי עיון, מאגרי מידע כתבי עת ועוד. עשרות מחשבים המחוברים לרשת האינטרנט עומדים בספרייה לרשות הסטודנטים לשימושם החופשי.

 

הקמפוס החדש של המכללה האקדמית באשקלון נפתח לציבור הסטודנטים ב-1998. הקמפוס מכיל בנייני לימודים מפוארים, מעבדות מחשבים, מעבדות אלקטרוניקה, חצרות וגנים מרווחים ואף חדר כושר.

 

סוציולוגיה, אנתרופולוגיה וקרימינולוגיה

 

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה נוגעים במספר דיסציפלינות, שעוסקות בחקר החברה והתרבות האנושית.
הסוציולוגיה פירושה תורת החברה, ותפקידה לחקור את התהוותם והתנהגותם של אנשים בתוך חברה. חברה מוגדרת כקבוצה המאוגדות על ידי פעילות משותפת (לדוגמא, קבוצת אנשים הקשורים זה לזה בקשרי דם, בקשרי דת או בקשרים גיאוגרפים).

 

האנתרופולוגיה פירושה, חקר האדם ותפקידה לבחון את ההקשרים התרבותיים ואת סמלי התרבות בהם מתקיים האדם. חוקרים אנתרופולוגים בוחנים בין היתר את היכולת של האדם להביט על העולם באמצעות סמלים.
הקרימינולוגיה הינו תחום הבוחן את הסיבות והמאפיינים להיווצרות וקיומן של סטיות חברתיות. הקרימינולוגיה הינה דיסציפלינה המשתמשת בין היתר בתובנות מחקריות של הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה על מנת לזהות את התחום החברתי הא-נורמאלי.

 

מדוע כדאי ללמוד סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב קרימינולוגיה במכללת אשקלון?

 

המכללה האקדמאית אשקלון מאפשרת לסטודנטים הלומדים בחוג הרב תחומי "סוציולוגיה ואנתרופולוגיה" לשלב את לימודיהם יחד עם לימודי קרימינולוגיה. תוכנית לימודים זו היא תוכנית לימודים עשירה אשר מספקת לסטודנטים ידע רב תחומי. בשימוש בידע זו יוכלו האחרונים לחקור תופעות ושינויים המתרחשים במציאות החברתית של היום.

 

בנוסף לנקודת מבט אנתרופולוגית וסוציולוגית, יצטיידו הסטודנטים בכלים שיאפשרו להם לבדוק תופעות קרימינולוגיות בחברה. בחינת הסיבות להיווצרותן של התנהגויות עברייניות, סטיות, והתמכרויות הוא נושא מעניין מאוד. כמו כן, ילמדו הסטודנטים אודות אמצעי אכיפת החוק, הזיהוי הפלילי והשיקום.

 

לימודים במסלול הדו חוגי מאפשרים לסטודנט לבחון סוגיות חברתיות באמצעות שיעורים עיוניים ויישומיים המשלמים אחד את השני.

 

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב עם קרימינולוגיה במכללה האקדמאית אשקלון מאפשרת לבוגריה להמשיך את לימודיהם לתארים מתקדמים באוניברסיטאות מובילות בארץ.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב לימודי קרימינולוגיה נמשכים כשלוש שנים.

 

בשנה הראשונה נלמדים קורסי בסיס כגון מבוא לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, קורסי מבוא בסטטיסטיקה, כתיבה מדעית וקורסי מבוא בפסיכולוגיה חברתית. קורסים אלו שייכים לחוג ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

 

החל מהשנים השנייה והשלישית, בנוסף לקורסי הליבה בחוג ללימודי סוציולוגיה, יעמדו בפני הסטודנטים מגוון קורסי בחירה. במסגרת החוג ללימודי בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה יוכלו הסטודנטים לבחור בקורסים שונים כגון ריבוד חברתי, מגדר וחברה, סוציולוגיה של הידע ועוד. כמו כן יוכלו הסטודנטים לבחור קורסי בחירה בחוג ללימודי קרימינולוגיה כגון תקשורת ופשיעה, עבריינות מין, סמים, משפט ורפואה, עולמו של אסיר, שיקום עבריינים ועוד מגוון קורסים מרתקים. בשנה השלישית על הסטודנטים לבחור שיעורי סמינריון אשר בסופם יכתבו את עבודות הסמינר של התואר.

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב החוג לקרימינולוגיה יש לעמוד באחד מתנאי הסף הבאים:

 

  • בגרות מלאה בציון ממוצע 82 לפחות ללא צורך בבחינה פסיכומטרית
  • בגרות מלאה בציון 78-81.9 וציון פסיכומטרי של 500 לפחות.
  • עבור מועמדים שעברו את גיל השלושים ואינם בידם תעודת בגרות הוקמה "מכינה 30+".ציון ממוצע של 78 לפחות יהווה תנאי קבלה ללימודים במכללה.

 

סגל אקדמאי

 

טובי המרצים בתחומי הקרימינולוגיה הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה ילמדו את הסטודנטים במכללה האקדמית באשקלון. בראש החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה יושב פרופסור ניסן רובין אשר העמיד לרשות הסטודנטים שורה ארוכה של מרצים מצוינים כגון דר זליג ענת וד"ר בורשטיין דיצה. בראש המחלקה ללימודי קרימינולוגיה יושב פרופסור ישראל נחשון, מבחירי המחלקה לקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון
Whatsapp Whatsapp