קורס הכשרת דירקטורים במכללה האקדמית כנרת

קורס הכשרת דירקטורים במכללה האקדמית כנרת

קורס הכשרת דירקטורים ביחידת לימודי החוץ של מכללת כנרת


כלים לעומדים בראש

 

לתשומת לבך - המסלול אינו פעיל


במסגרת תפקידם, דירקטורים צריכים לדאוג כל העת לטובת החברה וגם לעמוד בדרישות חוקיות. לשם כך הם צריכים ידע ניהולי רב שנוגע למערכות ארגוניות וכלכליות ונדרשים להתמצא בשינויים הפיננסיים והטכנולוגיים התכופים שמתרחשים במשק של ימינו. על כתפיהם של הדירקטורים מוטלת אחריות רבה והם נדרשים לפעול בשיקול דעת ללא ניגוד עניינים.


קורס הכשרת דירקטורים במכללת כנרת בא להעניק למנהלים כלים להתמודד עם אתגרים במציאות העסקית העכשווית. המסלול מספק ידע מקיף בנושאים משפטיים ופיננסיים שהם חלק בלתי נפרד מפעילות תקינה של דירקטוריון בארגונים ובתאגידים מסוגים שונים. בקורס לומדים מנהלים איך אפשר להניע קדימה את החברות שלהם ולקבל את ההחלטות העסקיות הנכונות לצמיחתן.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מתוודעים לסמכויות הדירקטוריון ולתפקידים ולחובות של החברים בו וגם בוחנים נהלים והוראת מיוחדים שנוגעות לפעולתם. בהמשך, הם רוכשים כלים כלכליים, משפטיים וחשבונאיים חשובים וכך למשל לומדים להבין ולקרוא דוחות כספיים ולתכנן אסטרטגיה עסקית יעילה ורווחית. בנוסף לכך, הם דנים ביחסים שבין הדירקטוריון לבין הנהלת הארגון ולדפוסי תקשורת בתוך הארגון.


מתכונת הלימוד


קורס הכשרת דירקטורים במכללת כנרת כולל כ - 44 שעות אקדמיות ומתפרש על פני כשלושה חודשים. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים והערב. בנוסף לשיעורים עיוניים, המשתתפים לוקחים חלק בתרגולים מעשיים ובניתוח של מקרי בוחן בעולם העסקים.

 


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנלמדים במסגרת קורס דירקטורים:

 

  • כללי הממשל התאגידי
  • תכנון אסטרטגי
  • תקשורת פנים ארגונית
  • יחסי ההנהלה והדירקטורים
  • סמכויות הדירקטוריון    
  • דרכי בחירת חברי דירקטוריון    
  • ועוד


סגל הוראה


המנהלת האקדמית של הקורס היא יועצת אסטרטגית - כלכלית בעלת תואר דוקטור, שמשמשת חברת דירקטוריון במספר עמותות ובחברות פרטיות וציבוריות. כמו כן, היא משמשת חברת מועצת העיתונות והמועצה לטלוויזיה ולרדיו וגם מעבירה קורסים בענפי מנהל העסקים לנושאי משרות בכירים ולדירקטורים במסגרות שונות.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית כנרת, שפועלת למעלה מ - 50 שנה וממוקמת באזור עמק הירדן, פועלת יחידה ללימודי חוץ, אשר מציעה מסלולים להכשרה מקצועית לאקדמאים ולעובדים. הקורסים עוסקים בתחומים כמו ניהול, תעשייה, טיפול, ייעוץ וקורסי חשבונאות והם מציעים כלים פרקטיים ליישום בשוק העבודה העכשווי. חלק מן ההכשרות מתקיימות בשיתוף עם גורמים ממשלתיים כמו משרד התמ"ת או מוסדות וארגונים ציבוריים נוספים ומעניקים תעודה מטעמם.

 


תנאי קבלה


לקורס מתקבלים מועמדים בעלי ניסיון ניהולי מוכח ותואר ראשון לפחות במקצועות מתאימים. המסלול מיועד לנושאי משרות בכירות בחברות ובארגונים, כמו למשל מנכ"לים, מבקרים פנימיים, יועצים משפטיים, חשבי שכר, מזכירים ורואי חשבון, שמעוניינים להתקדם לתפקידי דירקטור בתאגידים שלהם.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר שמוענקת על ידי המכללה האקדמית כנרת, היחידה ללימודי חוץ. על מנת לקבל את הדיפלומה עליהם לסיים את פרויקט הגמר המסכם.

Whatsapp Whatsapp