תואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללת אשקלון

שירות אישי - צור קשר
תואר בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללת אשקלון

לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללה האקדמית אשקלון

 

הקודים שבונים את החברה


סוציולוגיה ואנתרופולוגיה הם תחומי מחקר העוסקים בחברה. הסוציולוגיה חוקרת את ההתנהגות האנושית אל מול ההקשר החברתי שבו היא נמצאת. האנתרופולוגיה, לעומתה, עוסקת בהיבטים השוואתיים בין תרבויות ואוכלוסיות שונות. כל אחת מהדיסציפלינות הללו מתמקדת ביחיד ובמערכת היחסים ההדדית אשר הוא מקיים עם החברה. הסוציולוגיה חוקרת את החוקיות הקיימת בבסיס ההתנהגות האנושית. האנתרופולוגיה מתרכזת ביכולתו של האדם לבחון את העולם באמצעות סמלים וכן לשנות את עצמו על פי סמלים אלו.

 

ראיית המציאות החברתית של היום מנקודת מבט אנתרופולוגית וסוציולוגית הינה חוויה מרתקת ומלמדת. לימודים בתוכנית ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה של המכללה האקדמית אשקלון יעניקו לסטודנט אין ספור כלים לפענוח קודים שונים. קודים אלו מתקיימים הן בתרבות המקומית במדינת ישראל והן בתרבות הגלובלית מחוצה לה במאה העשרים ואחת.

בפני בוגרי תוכנית לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללה האקדמית אשקלון יפתחו שלל אפשרויות להשתלבות מקצועית בתחומים מגוונים. בין הענפים בהם יוכלו הבוגרים להשתלב, קיימים תחומי החינוך והמחקר, השירות הציבורי, מערכות אכיפת החוק ועוד תחום תחומים רבים בהם נדרשת השכלה גבוהה במדעי החברה. כמו כן, בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתארים מתקדמים.

 


תכנית הלימודים

הסטודנטים במסלול ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לומדים כיצד להסביר ולנתח את המציאות התרבותית והחברתית בעזרתם של כלים סוציולוגיים שונים. הם מפתחים דרכי חשיבה ומחקר ודנים בדרכים להתמודדות עם אתגרים ודילמות חברתיים שעולים בימינו. כמו כן, הם מעמיקים בקודים חברתיים דמויים וגלויים ובקבוצות המגוונות והשונות שמרכיבות את החברה שלנו.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים מתקיימים במתכונת דו חוגית, כל הסטודנטים יכולים לבחור חוג נוסף לבחירה: קרימינולוגיה, פסיכולוגיה, או פוליטיקה וממשל, ולרכוש באמצעותו ידע משלים. הסטודנטים מתמחים בשני מקצועות לכל הפחות וכך גם מגוונים את אפשרויות התעסוקה שלהם בעתיד. הלימודים נמשכים כשלוש שנים ומשלבים מגוון של קורסי חובה ובחירה. הלימודים מתקיימים בקבוצות קטנות, מה שמאפשר ייעוץ אישי והדרכה צמודה.

 


תנאי קבלה

 

ללימודים מתקבלים מועמדים עם ממוצע בגרות 82 ומעלה.


הקבלה ללימודים בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה נעשית באמצעות ועדת הקבלה של המכללה האקדמית אשקלון על פי תנאים שנקבעו על ידי החוג או על ידי גורם מוסמך אחר.

סגל המרצים

לרשות הסטודנטים במכללה האקדמית אשקלון בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה יעמדו שורה של מרצים בעלי תארים מתקדמים וניסיון רב שנים. פרופסור רחל שרעבי היא ראשת החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה במכללה. לצידה מלמדים בחוג מרצים בעלי עניין וידע רב.

 

לאחר סיום הלימודים

 

לקראת תום הלימודים סגל החוג והמרכז להכוונה תעסוקתית חושפים בפני הסטודנטים את האפשרויות ללימודים מתקדמים ולפיתוח מקצועי. הלימודים מקנים לסטודנטים כלים להשתלבות בשלל תפקידים וכן מהווים בסיסי ללימודים מתקדמים. מי שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני בכל מוסד אקדמי בארץ, בתכניות כגון תואר שני בסוציולוגיה ארגונית, תואר שני בלימודי תרבות, תואר שני במנהל ציבורי ותואר שני באנתרופולוגיה של הרפואה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון
חוות דעת של סטודנטים על סוציולוגיה ואנתרופולוגיה - אשקלון
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

המכללה האקדמית אשקלון
16/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

בסך הכל אני אוהבת. חוץ מהעובדה שלא קיבלתי מספיק סיוע כשאבי נפטר והיה לי מאוד קשה לתפקד בלימודים.

על הקמפוס

סה"כ מכללה טובה, ישנה תחנה מרכזית כ10 דק - רבע שעה הליכה מהמכללה. נוח מאוד.

טיפים

לחסוך כסף ללימודים לפני, כדי שבזמן הלימודים תוכלו להתרכז בלימודים עצמם, ולא בעבודה בכדי לשלם את הלימ קרא עוד...

המכללה האקדמית אשקלון
16/04/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

סגל המרצים קשוב מאוד לסטודנטים ולצרכיהם, החומר עובר בצורה מעניינת מאוד. מבחינת מנהלה כגון- מדור שכ קרא עוד...

על הקמפוס

בקמפוס יש קפטריה אחת, מגוןן רחב של כיתות, ספריה וחניה בתשלום.

טיפים

מציעה להתייעץ עם סטודנטים שכבר לומדים במכללה במסלול דומה לגבי מערכת שעות וקורסי בחירה.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp